Mājokļu tirgū aktivitāte novirzījusies uz Rīgas centru

2011. gada 02. decembris plkst. 15:32
Dalies ar šo rakstu

Mājokļu tirgū Rīgā šā gada novembrī lielākā aktivitāte bijusi pilsētas centrā – kā ārvalstu, tā arī vietējie iedzīvotāji veidojuši salīdzinoši augstu pieprasījumu – vēlējušies dzīvokļus gan īrēt, gan pirkt, tā pēdējā tirgus apskatā norāda kompānija Latio.

Sērijveida dzīvokļu segmentā jau vairākus mēnešus vērojama diezgan zema pircēju aktivitāte, turpretī Rīgas centrā pieprasījums pēc labiem renovētiem vai jauno projektu dzīvokļiem pēdējā gada laikā ir bijis augošs. Pieprasījuma palielināšanos tomēr nodrošina galvenokārt ārzemju pircēji, no kuriem daļa dzīvokli iegādājas, lai pretendētu uz termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanu. Šai pircēju kategorijai lielākoties interesē labi dzīvokļi par cenu, kas nedaudz pārsniedz likumā noteikto minimālo investīciju robežu – 100 tūkst. latu, tomēr ir arī pircēji, kas iegādājas daudz dārgākus Rīgas centra un Vecrīgas dzīvokļus.

«Var teikt, ka pēdējā gada laikā ārzemju pircēji ir diezgan būtiski paaugstinājuši piedāvājuma kvalitātes latiņu. Jāuzsver, ka arī vietējie pircēji, iegādājoties dzīvokli centrā, lielāku uzmanību pievērš mājas stāvoklim un vēlas, lai tā būtu sakārtota. Zems pieprasījums ir arī pēc neremontētiem dzīvokļiem. Arī īres tirgū lielākais pieprasījums galvaspilsētas centrā ir pēc kvalitatīviem, labiekārtotiem un mēbelētiem dzīvokļiem,» raksturo Latio Dzīvokļu un savrupmāju tirdzniecības nodaļas vadītāja Vija Gailīte.

Pēc šīs kompānijas apkopotajiem datiem, šogad centra dzīvokļu cenas augušas ārzemju pircēju prasībām atbilstošajās dzīvokļu kategorijās, bet saglabājušās esošajā līmenī vai pat sarukušas sadaļā, kurās aktivitāte ir zema, piemēram, tālajā centrā, kā arī neremontētiem dzīvokļiem. Novembrī tuvajā centrā pirmskara mājās vidējā stāvoklī esošu dzīvokļu cenas bija 900–1200 eiro/m2, remontētu – 1200–1500 eiro/m3, klusajā centrā vidējā stāvoklī esošu dzīvokļu cenas bija 1200–1400 eiro/m3, bet remontētu – 1600–1800 eiro/m3. Ļoti labu dzīvokļu renovētās mājās cenas centrā ir sākot no 2000 eiro/m3, bet atsevišķās mājās var sasniegt un pārsniegt 5000 eiro/m2. Tālajā centrā vidējā stāvoklī esošu dzīvokļu pirmskara ēkās cenas novembrī bija 650–900 eiro/m3, remontētu – 900–1100 eiro/m3.

Nelielā pircēju aktivitāte Rīgas sērijveida dzīvokļu segmentā atspoguļojas arī vidējās cenas rādītājā, kas novembrī saglabājies iepriekšējo mēnešu līmenī – 576 eiro. Tipveida dzīvokļu vidējā cena stagnē un kopš šā gada janvāra ir samazinājusies par 1%, rēķina Latio.
 

Dalies ar šo rakstu