Maxima Latvia apgrozījums pērn pieaug par 0,1%

2015. gada 05. februāris plkst. 10:51
Autors: BNS
Dalies ar šo rakstu

Mazumtirgotāja Maxima Latvija apgrozījums pagājušajā gadā pieaudzis par 0,1% salīdzinājumā ar 2013.gadu un sasniedzis 660 miljonus eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), pavēstīja kompānijā.

Maxima grupas pārstāvji informēja, ka 2014.gadā Baltijā, Polijā un Bulgārijā kopumā grupas konsolidētais apgrozījums bija 2,583 miljardi eiro bez PVN, kas salīdzinājumā ar 2013.gadu ir pieaugums par 2,5%.

Tostarp Lietuvā Maxima LT apgrozījums pagājušajā gadā auga par 2,5%, sasniedzot 1,417 miljardus eiro bez PVN, bet Igaunijā Maxima Eesti apgrozījums pērn sasniedza 401 miljonu eiro bez PVN, kas ir pieaugums par 5,2%.

Vienlaikus Polijā Aldik tīkla apgrozījums pērn sasniedza 37,7 miljonus eiro bez PVN, kas salīdzinājumā ar 2013.gadu ir pieaugums par 21,6%, bet Bulgārijā kompānijas apgrozījums pērn bija 65,6 miljoni eiro bez PVN, kas ir pieaugums par 4,2%.

Kompānijas pārstāvji atzīmēja, ka Lietuvā Maxima galvenā prioritāte 2015.gadā būs konkurētspējas nodrošināšana, savukārt Igaunijā tiks turpināta XX formāta lielveikalu tīkla paplašināšana, kā arī gada beigās Tallinā plānots atvērt pirmo XXX formāta veikalu. Tāpat 2015.gada nogalē Igaunijā plānots pabeigt jaunā loģistikas centra būvniecību.

«Lielākajā daļā valstu mēs turpinām novērot patērētāju uzvedību, kas veicina mērenu, bet stabilu tirgus izaugsmi. Pagājušajā gadā mēs pārsvarā domājām par kompāniju konkurētspējas palielināšanu, pirmkārt, ņemot vērā mūsu patērētāju intereses. Turklāt mēs pievērsām pastiprinātu uzmanību kompāniju darbības procesu uzlabošanai katrā valstī, sākot ar piegādes, loģistikas ķēdes un preču izvēles pārraudzību un beidzot ar darba apstākļu uzlabošanu mūsu veikalos. Šie darbības virzieni būs būtiski arī nākotnē,» teica Maxima grupas ģenerāldirektore Neringa Janavičūte.

Pēc Maxima pārstāvju sniegtās informācijas, pērn kopumā atvērti 17 jauni grupas veikali un 31 veikals rekonstruēts. Kompānijas ieguldījumi paplašināšanā un veikalu tīkla uzturēšanā pērn bija gandrīz 56 miljoni eiro.

Lietuvas mazumtirdzniecības grupas uzņēmums Maxima Latvija ir viens no lielākajiem Latvijas mazumtirgotājiem. Uzņēmums darbību Latvijā sāka 2001.gadā. Latvijā šobrīd ir 146 Maxima veikali.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām