Maxima Latvija Personāla vadības departamenta direktors: Atklāti sakot, grūts darbs

2015. gada 27. jūlijs plkst. 10:56
Autors: Anda Asere
Dalies ar šo rakstu

Viens no lielākajiem izaicinājumiem mazumtirdzniecības uzņēmuma personālvadībā ir augsta darbinieku mainība

Tā intervijā DB norāda SIA Maxima Latvija Personāla vadības departamenta direktors Raitis Apinis. Laiks, cik ilgi pārdevēji strādā uzņēmumā, ir dažāds, bet parasti pirmie trīs mēneši ir kritiskākie. Šajā laikā darbinieks saprot, vai spēj un vēlas darīt šo darbu, un arī uzņēmums saprot, vai konkrētais cilvēks ir piemērots darbam. Rīgā šis periods ir pat īsāks nekā reģionos – galvaspilsētā viss top skaidrs jau pirmā mēneša laikā. Nākamā kritiskā robeža ir gads. Pa šo laiku cilvēks iepazinis darba procesu, dziļāk izpratis, kas un kā darāms, tāpat arī sapratis savus nākotnes mērķus.

«Jāņem vērā, ka pārdevēja amats lielākajai daļai cilvēku ir starta pozīcija karjeras veidošanā – viens no pirmajiem darbiem. Pēc gada daļa darbinieku saprot, vai vēlas turpināt izaugsmi konkrētajā uzņēmumā vai nozarē, vai darīt ko citu, piemēram, studēt. Šobrīd vērojama pozitīva tendence, ka pakāpeniski pieaug to darbinieku skaits, kas pie mums nostrādājuši piecus gadus un ilgāk. Tas nozīmē, ka tik ilgā laika periodā cilvēks ir nostabilizējies un atradis savu vietu,» saka R. Apinis.

Reģionos darbinieku mainība ir mazāka, nekā Rīgā, un tam ir vairāki faktori. Pirmkārt, kolektīvi ir mazāki, līdz ar to darbinieki tajos jūtas labi. Otrkārt, reģionos darbavietu nav tik daudz un mazumtirdzniecība ir attīstīta visos reģionos, neskatoties uz izmaiņām ekonomikā.

Intensīva spriedze

«Atklāti sakot, personālvadība ir grūts darbs. Tas nenoliedzami saistīts ar spriedzi un intensīvu darbu, jo īpaši lielā uzņēmumā. Visvairāk man patīk tas, ka nepārtraukti jārod dažādi risinājumi, jāspēj uz lietām paskatīties citādi un ne vienmēr pietiek ar tradicionālo situācijas risināšanas veidu, turklāt lēmumi jāpieņem diezgan ātri. Daudzi jautājumi jāpēta dziļi, taču ne vienmēr iespējams veltīt tam daudz laika, bet lēmums jāspēj pamatot. Tā ir spriedze, kas uztur azartu. Personālvadība nav tāda mierīga sēdēšana pie galda, kur visi procesi notiek paši par sevi,» saka R. Apinis.

Maxima veikalu tīklā Latvijā kopumā strādā 8500 darbinieki.

Visu rakstu Pārdevējs – karjeras starta pozīcija lasiet 27. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi