Atpūta

Meklē arvien jaunas virsotnes

Kristīne Stepiņa, 07.06.2019

Foto: Inese Erdmane

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Inese Erdmane, Latvijas Zāļu verifikācijas organizācijas valdes priekšsēdētāja

Vēderprieki

Man patīk dažādība, tādēļ nevaru nosaukt vienu konkrētu virtuvi, kas būtu sirdij tuvāka. Gatavojot mājās, kopā ar draugu biežāk izvēlamies asus ēdienus no dažādām virtuvēm, taču cenšamies šim procesam pieiet radoši, nevis stingri vadoties pēc pavārgrāmatām. No Rīgas restorāniem visvairāk patīk Cafe Osiris – gan atmosfēra, gan ēdiens. Otra iecienītākā vieta ir Lidojošā varde, kurā arī ir ļoti patīkama vide, atmosfēra un apkalpošana.

Dvēselei

Agrāk, kad vairāk pārvietojos ar automašīnu, tā bija mana galvenā mūzikas klausīšanās vieta, kur vienatnē izbaudīju tieši to mūziku, kas patika. Mašīnā bija liela CD kolekcija, no kuras piemeklēju noskaņojumam vairāk atbilstošu. Stilu un žanru ziņā klausos ļoti dažādu mūziku, tomēr biežāk izvēlos mierīgus un relaksējošus skaņdarbus, piemēram, angļu dziedātāju Adeli, kā arī pašmāju komponista Imanta Kalniņa un grupas Zodiaks dziesmas.

Man patīk arī opera un balets, esmu izmantojusi iespēju skatīties Metropolitēna operas tiešraides Forum Cinemas, kas ļauj baudīt pasaules līmeņa mūziku. Pēdējais iestudējums, kuru esmu redzējusi Latvijas Nacionālajā operā un baletā, ir Hamlets. (Ne)stāsti man pasakas, par kuru man ir vislabākās atsauksmes – tā ir interesanta, saturiska un kvalitatīva izrāde.

Tā kā pēdējo gadu laikā esmu pievērsusies meditācijai un retrītiem, kurus regulāri apmeklēju, tas ir mainījis manu pasaules uztveri, skatu uz lietām, tostarp mākslas un literatūras darbiem. Tādēļ šobrīd ļoti selektīvi izvēlos filmu, uz ko doties. Tam ir jābūt kino ar jēgu un dziļumu, nevis izklaides pasākumam. Paļaujos uz kino forumu un festivālu piedāvājumu, esmu Arsenāla un Baltijas pērles skatītāja. Pēdējā filma, kuru noskatījos kinoteātrī kopā ar savu draugu un ciemiņiem no Zviedrijas, bija Homo novus. Tomēr tā noteikti nav mana filmu TOP augšgalā. Ja man jānosauc filmas, kas ļoti patīk, tās ir Ingmara Bergmana filmas, viena no mīļākajām ir Fanija un Aleksandrs. Man ir tuvs skandināvu – zviedru un dāņu – kino stils un redzējums.

Visu rakstu lasiet 7. jūnija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru