Mintos sāk pelnīt 

Savstarpējo aizdevumu platforma Mintos pēc trīs gadu darbības sasniedz peļņu; līdz šī gada beigām platformā finansēto aizdevumu apjoms sasniegs miljardu eiro, otrdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Anda Asere, 08.05.2018

Foto: Evija Trifanova/LETA

«Pagājušo gadu noslēdzām ar 2,1 miljona eiro apgrozījumu, kā arī sasniedzām gandrīz 200 tūkstošu eiro peļņu. Galvenais ir izaugsme, bet esam ļoti priecīgi par peļņu. Mūsdienās jaunuzņēmumam tik ātri nonākt pie peļņas ir diezgan netipiski. Tas liecina par mūsu biznesa modeļa ilgtspējību,» saka Mārtiņš Šulte, AS Mintos Marketplace līdzdibinātājs un valdes priekšsēdētājs. Vaicāts, kā uzņēmumam tas izdevies, viņš norāda, ka viens no iemesliem ir tas, ka uzņēmums atrodas Latvijā. Salīdzinot finanšu tehnoloģiju uzņēmumu darbinieku izmaksas Londonā, Latvijā tās esot trīs četras reizes zemākas. Tas ir palīdzējis nonākt pie peļņas ātrāk nekā citiem uzņēmumiem šajā jomā. Tāpat nozīmīgs faktors ir straujā izaugsme. «Uzņēmums katru mēnesi aug apmēram par 10 līdz 15%, līdz ar to aug arī mūsu ieņēmumi, kas rezultējas peļņā,» teic M. Šulte.

Kopš uzņēmuma dibināšanas līdz 2017. gada beigām kopējais aizdevumu apjoms bija 350 miljoni eiro, bet šodien tie jau ir 650 miljoni eiro. Katru mēnesi tiek finansēti aizdevumi 60 līdz 70 miljonu eiro apmērā, un paredzams, ka līdz gada beigām Mintos platformā būs finansēti aizdevumi viena miljarda eiro apmērā.

«Šis gads ir iesācies ļoti labi, turpinām tādu pašu izaugsmes tempu kā pērn,» viņš norāda. Paredzams, ka 2018. gadā uzņēmuma apgrozījums palielināsies divas līdz trīs reizes, salīdzinot ar 2017. gada finanšu rezultātiem.

Šobrīd Mintos platformā ir 58 tūkstoši investoru. Paredzams, ka līdz gada beigām to skaits pārsniegs 100 tūkstošu atzīmi. Investori ir no vairāk nekā 60 valstīm, pārsvarā no Eiropas, bet tie ir arī no Dienvidaustrumāzijas, Latīņamerikas un citām valstīm. Savukārt kredītu piedāvājums ir no 23 dažādām valstīm – Eiropas, Kolumbijas, Krievijas, Centrālāzijas, Kazahstānas, Gruzijas u.c. «Ar tehnoloģiju palīdzību kapitāls daudz brīvāk un efektīvāk plūst pāri robežām – daži klikšķi, un kapitāls no valsts, kur ir vairāk, nonāk pie gala aizņēmēja valstī, kur tajā brīdī tas ir vairāk nepieciešams. Mēs efektīvi un lēti savienojam vajadzību pēc kapitāla,» saka M. Šulte. Investori pārsvarā ir no Rietumeiropas valstīm, kur ir izteiktāka uzkrāšanas un investēšanas kultūra, piemēram, Vācijas, Lielbritānijas, Šveices. Taču investori ir arī no tādām valstīm kā Čehija un Polija, turklāt arvien biežāk vietējie investori finansē vietējos kredītus, piemēram, poļu investori finansē kredītus Polijā poļu zlotos, izmantojot Mintos platformu poļu valodā.

Visu rakstu Mintos sāk pelnīt lasiet otrdienas, 8.maija laikrakstā Dienas Bizness!

Jaunākais izdevums