Finanses

Moody’s uzlabo Latvijas banku sistēmas nākotnes vērtējumu

Žanete Hāka, 11.12.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra Moody’s ir pārskatījusi Latvijas banku sistēmas vērtējumu un palielinājusi reitinga nākotnes novērtējumu uz stabilu, paredzot, ka stingrie ekonomiskie pamati nākamo 12-18 mēnešu laikā nodrošinās kredītu pieaugumu, aktīvu kvalitāti un rentabilitāti, informē Latvijas Komercbanku asociācija (LKA).

Arī Starptautiskā Valūtas fonda misijas jaunākajā ziņojumā par Latviju, kas publiskots 10. decembrī, atzīmēts, ka Latvijas banku sistēma saglabājas labi kapitalizēta un likvīda.

Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis par vērtējumu ir iepriecināts, bet ne izbrīnīts: «Latvijā ir mēreni augoša ekonomika, finanšu sistēmā krīzes izraisītie satricinājumi pārvarēti, bankas ir ieguldījušas lielus finanšu resursus kapitāla bāzes stiprināšanai, tiek uzturēta augsta likviditāte, pastiprināta kredītu kvalitātes vērtēšana, ieviesta virkne jauno uzraudzības prasību – jūtamies stabili.»

Banku sistēmas reitingu Moody’s ir pārskatījusi vienlaikus visām trim Baltijas valstīm, un Igaunijai un Lietuvai, tāpat kā Latvijai, nākotnes novērtējums palielināts no negatīva uz stabilu. Pats reitings Latvijas banku sistēmai apstiprināts līdzšinējā A3 (stabils nākotnes vērtējums) līmenī, Igaunijai – A1 (stabils nākotnes vērtējums), Lietuvai - A3 (stabils nākotnes vērtējums).

Reitingu aģentūra prognozē, ka reālais IKP pieaugums 2016. gadā Latvijā būs 3,2%, sagaidāms gan eksporta, gan iekšējā pieprasījuma pieaugums, ko veicinās zemās procentu likmes un kreditēšanas pieaugums. Moody’s norāda, ka uzlabojusies banku aktīvu kvalitāte, kas apvienojumā ar stabilo rentabilitāti ļaus bankām nostiprinātu savu kapitāla bāzi. Kopš 2010. gada ir mazinājies slikto kredītu īpatsvars bankās. Tāpat pozitīvu ietekmi uz Moody’s reitinga vērtējumu atstājis arī Banku savienības regulējums, īpaši Vienotā noregulējuma mehānisma ieviešana.

Komentāri

Pievienot komentāru