Muižnieks: Taksometru nozare no valsts puses saņēmusi tikai pastiprinātu uzraudzību un jaunu nodokli 

Taksometru kompānijas, kuras vēlas šajā valstī strādāt caurskatāmi un būt godīgas gan pret klientiem, gan darbiniekiem, patlaban izjūt grūtības, jo ne tikai nesaņem atbalstu no valsts puses, bet gan - tieši pretēji - pastiprinātu uzraudzību un jaunu nodokli, norāda Rīgas taksometrs parka valdes priekšsēdētājs Kaspars Muižnieks.

LETA, 07.06.2016

Foto: Edijs Pālens/LETA

Viņš skaidro, ka 2015.gada pirmajā pusē viņš kā Rīgas taksometru parka un Latvijas pasažieru pārvadātāju asociācijas (LPPA) taksometru nodaļas vadītājs pēc kāda Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieka ieteikuma ticies ar toreizējo Finanšu ministrijas parlamentāro sekretāru Arvilu Ašeradenu (V), kurš, pēc VID darbinieka vārdiem, ir «sakarīgs» politiķis, un pārrunājis vairumu taksometru biznesa problēmu.

Ašeradens patiešām esot izrādījies nozari saprotošs, un Finanšu ministrija 2015.gada 31.jūlijā izsludināja projektu - «Taksometru pārvadājumi, ēnu ekonomikas visvairāk skartā tautsaimniecības nozare», paredzot projekta izpildes termiņu - 36 mēneši. Šis projekts uz 36 lapām izrādījās ne bez kļūdām, taču pamatā korekti atspoguļo stāvokli biznesā, atzīst Muižnieks. Taču rezultāts esot bijis citāds, nekā gaidīts. Kad Ašeradens mēģinājis īstenot projektā paredzēto Saeimā, sastaptā pretestība «uzzīmēja vēl vienu papildu nodokli godīgi strādājošām taksometru firmām», secina Muižnieks. No šī gada Saeima taksometriem uzlikusi arī dienesta nodokli.

Muižnieks skaidro, ka taksometru nozarē nav nekādu «nelikumīgu spēku», ir tikai vēlēšanās saglabāt «status quo». Situāciju varēšot atrisināt tad, ja kādai no Saeimas partijām tas sāks traucēt. Kā ironizē Muižnieks, «vai arī pārceļot 1935.gada maiju uz mūsdienām, taču tam vajadzīgs līderis, bet arī šeit mūsu rezervistu soliņš ir brīvs».

Turpmāk Rīgas taksometru parks vēloties uzturēt darba attiecības ar saviem darbiniekiem un saglabāt pievienotās vērtības nodokļa maksātāja statusu. Teorētiski, lai ar šīm vēlmēm varētu strādāt un attīstīties konkurētspējīgā tirgū, arī pārējiem tirgus dalībniekiem vajadzētu strādāt tādā pašā regulējumā, secina uzņēmuma vadītājs.

Jaunākais izdevums