Taksometriem grib noteikt vecuma robežu

2016. gada 28. aprīlis plkst. 16:12
Sadaļa: Pakalpojumi
Dalies ar šo rakstu

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja apkopojusi priekšlikumus no pašvaldības iestādēm, nozarē iesaistītajiem un sagatavojusi priekšlikumus Satiksmes ministrijai, kuros pauž savu redzējumu kā varētu ieviest kārtību taksometru nozarē.

Pašvaldība aicina Satiksmes ministriju sagatavot grozījumus Autopārvadājumu likumā, paredzot, ka speciālās atļaujas (licences) izsniegšana vieglo taksometru pārvadājumu veikšanai ir deviņu republikas pilsētu un plānošanas reģionu kompetencē. Papildus nosakot, ka plānošanas reģionā izsniegtā speciālā atļauja (licence) nedod tiesības veikt vieglo taksometru pārvadājumus republikas pilsētā un otrādi.

Tāpat pēc domes paustā likumā būtu jānosaka, ka automašīnām, kas tiek izmantotas kā vieglie taksometri, ir jābūt pakalpojumu sniedzēja īpašumā vai līzingā un visi pasažieru pārvadājumiem izmantotie transportlīdzekļi nedrīkst būt vecāki par trim gadiem vai par ražotāja noteikto garantijas termiņu no pirmās reģistrācijas datuma.

Tomēr komiteja uzsver, ka pats galvenais, ar ko būtu jāsāk, ir precīzi jādefinē termins «taksometrs», lai taksometru pārvadājumiem nevarētu izmantot vieglās automašīnas ar baltajiem valsts reģistrācijas numuriem. Šobrīd spēkā esošie Ministru kabineta noteikumi par transportlīdzekļa reģistrāciju nosaka, ka taksometru numura zīmju fons ir dzeltenā krāsā.

Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais uzsver, ka Rīgas domei būtu nepieciešamas tiesības pašai lemt par pasažieru pārvadājumiem ar vieglajiem taksometriem savā administratīvajā teritorijā.

Līdz šā gada aprīlim, Rīgas domes Satiksmes departaments ir izsniedzis 607 speciālās atļaujas (licences) un vairāk nekā divus tūkstošus licenču kartīšu pasažieru pārvadājumiem ar vieglajiem taksometriem Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā. Ir izsniegtas  344 speciālās atļaujas vieglo taksometru iebraukšanai Vecrīgā. No kopējā strādājošo pārvadātāju skaita apmēram 89% ir uzskatāmi par mazajiem pārvadātājiem, kā lietojumā ir viens līdz pieci transportlīdzekļi un tikai viena pārvadātāja lietojumā ir vairāk nekā simts transportlīdzekļi, norāda pašvaldība. 

Dalies ar šo rakstu