Jaungada naktī Taxify plāno celt tarifus četras līdz septiņas reizes; RD brīdina par sodiem 

Vecgada vakarā un Jaungada naktī Taxify mobilajā platformā plānots palielināt tarifus četras līdz septiņas reizes, pārsniedzot Rīgas domes saistošajos noteikumos noteiktos maksimālos tarifus, noskaidroja aģentūra LETA.

LETA, 2016. gada 27. decembris plkst. 16:12

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Platformas pārstāvji informēja aģentūru LETA, ka Taxify lietotnē Vecgada vakarā un Jaungada naktī piemēros augstākus tarifus, ņemot vērā vēsturiski augsto klientu pieprasījumu. Tarifu mērķis ir arī motivēt vadītājus, lai visiem klientiem, kuri to vēlas, būtu pieejami taksometri. Par tarifiem gan vadītāji, gan klienti būs informēti iepriekš e-pastos, kā arī katra taksometra tarifs vienmēr ir redzams Taxify lietotnē pirms taksometra izsaukšanas.

«Vecgada vakarā taksometru klientu pieprasījums ir ievērojami lielāks nekā ikdienā. Vienlaikus vadītājiem tā ir nakts, kuru viņi pavada darbā, nevis tuvinieku lokā. Tāpēc augstāks tarifs ir pamatots solis, kas ir pieņemams abām iesaistītajām pusēm. Vienlaikus mūs ļoti satrauc satrauc starp citiem taksometru vadītājiem, kuri nepaaugstina tarifus, pastāvošā prakse Jaungada naktī mudināt pasažierus vienoties par brauciena maksu neoficiāli un braukt, izslēdzot skaitītāju. Tā kā mums rūp mūsu klientu drošība un maksājumu caurspīdība, mēs šādu praksi nepieļaujam un tieši tāpēc esam noteikuši oficiālu paaugstināto tarifu lietotnē, lai reģistrēti tiktu visi braucieni,» skaidroja Taxify vadītājs Latvijā Juris Krūmiņš.

Aģentūra LETA rīcībā esošajā Taxify paziņojumā šoferiem teikts, ka Taxify programmā strādājošiem vadītājiem tiks pacelti tarifi četras līdz septiņas reizes, kas ļaus šoferiem vairāk nopelnīt. «Kad saņemat izsaukumu, uzreiz zvaniet klientam un informējiet, ka Taxify ir palielinājis tarifus un brauciens var izmaksāt līdz piecām reizēm dārgāk nekā ikdienā, pamatojoties uz to, ka taksometru pieprasījums Jaunā gada naktī ir vismaz 10 reižu lielāks nekā parastās brīvdienās. (..) Lielā pieprasījuma laikā Taxify lietotāji nevarēs izvēlēties konkrētu mašīnu. Pasūtījums tiks automātiski sūtīts vistuvākajam vadītājam. Tas tiks darīts, lai palielinātu efektivitāti, samazinātu jūsu ierašanās laiku un jūs spētu izpildīt vairāk pasūtījumus,» sacīts vēstījumā.

Tajā piebilsts, ka likumā [Rīgas domes saistošajos noteikumos] noteiktā kārtībā taksometru maksimālais tarifs ir 2,13 eiro par iekāpšanu, 0,71 eiro par kilometru, kā arī 0,14 eiro par minūti. Plānotie Taxify tarifi ir augstāki par šiem rādītājiem.

Taujāti, kāpēc Taxify var piemērot augstākus tarifus nekā saistošajos noteikumos noteikts, platformas pārstāvji pauda - Taxify uzskata, ka šāds ierobežojums ir pretrunā gan ar vadītāju, gan klientu interesēm un tirgus konkurences nosacījumiem.

«Tirgū cenu vajadzētu regulēt, ņemot vērā piedāvājuma un pieprasījuma attiecības un godīgu konkurenci. Jāņem vērā, ka Taxify ir platforma, kas savieno vadītāju un klientu, un faktiskais pakalpojuma sniedzējs ir pats taksometra vadītājs, tāpēc gala lēmums par tarifu ir vadītāja rokās un tarifiem ir rekomendējošs raksturs, tas ir, katrs vadītājs pats nosaka savu tarifu, protams, tas tiek uzrādīts arī lietotnē pirms klients veic izvēli,» skaidroja Taxify pārstāvji, piebilstot, ka rekomendējošo tarifu mērķis ir veicināt caurspīdību un klientu drošību, lai nodrošinātu to, ka arī paaugstināta tarifa braucieni tiek reģistrēti un klienti saņem drošu pakalpojumu, atgūst nozaudētas mantas utt.

Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins aģentūrai LETA pauda, ka šāda rīcība ir pretrunā ar normatīvo aktu prasībām. «Aicinām lietotni Taxify neieviest paaugstināto tarifu plānu Vecgada vakarā un Jaunā gada naktī, jo tas nav saskaņā ar valstī noteiktajām normatīvo aktu prasībām. Norādām, ka, uzdodot Taxify programmā strādājošajiem vadītājiem paaugstināt tarifus, pārsniedzot pārvadātāja licencē noteiktos, šoferi ir spiesti rīkoties pretlikumīgi un par šādu rīcību var tikt piemērots administratīvais sods līdz pat 700 eiro apmērā, kā arī draudēt licences anulēšana,» klāstīja Jakrins.

Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā pārvadātājiem tiek piešķirtas licences un saskaņoti tarifu plāni Rīgas domes Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisijā. Savukārt saistošo noteikumu izpildi kontrolē Rīgas domes Satiksmes departamenta Kontroles dienests.

«Pasažieri ir aicināti ziņot par pārkāpumiem, vienlaikus obligāti iesniedzot departamenta Kontroles dienestā čeku, kurā redzams, ka pārvadājumi veikti par neatbilstošu tarifu. Tāpat pasažieriem ir tiesības atteikties maksāt tarifam neatbilstošo summu un lūgt uzrādīt šoferi apstiprinātos braukšanas tarifus. Jebkurā gadījumā braukšanas tarifiem saskaņā ar Autopārvadājumu likumu un Ministru kabineta noteikumiem jābūt norādītiem ārpusē uz transportlīdzekļa virsbūves,» skaidroja Jakrins.

Baltic Taxi pārstāvis Jānis Naglis aģentūrai LETA pauda izbrīnu, ka nozari uzraugošās institūcijas, tostarp pašvaldības, šādu Taxify rīcību pieļāvušas.

Viņš piebilda, ka Baltic Taxi piedalās licencētos pārvadājumus un tarifi jau iepriekš apstiprināti, kas nozīmē, ka šādu soli Baltic Taxi nevar spert.

Arī AS Rīgas taksometru parks, kas strādā ar zīmolu Red Cab, tarifus nepalielinās. «Uzturot lojālo attieksmi pret saviem klientiem, svētku dienās un gada nogales brīvdienās strādāsim ar pilnu atdevi, organizējot maksimālu transporta līdzekļu un operatoru darbu. Braukšanas tarifi ir un paliek nemainīgi. Pakalpojumu izmantošana būs ērtāka un ātrāka tiem, kas taksometru pasūtījumiem izmantos lietotni», aģentūrai LETA sacīja uzņēmuma komercdirektore Anita Pakalniece.

 

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2016. gada 06. jūlijs plkst. 8:30

Nesen parakstītais sapratnes memorands starp Ekonomikas ministriju, Uber un Taxify liek...

2016. gada 04. jūlijs plkst. 15:51

Igaunijas taksometru izsaukšanas lietotne Taxify pagājušajā nedēļā sākusi darbību...

2016. gada 29. jūnijs plkst. 14:32

Lai varētu turpināt sarunas par kopbraukšanas uzņēmumu Uber un Taxify iekļaušanu Latvijas...

2016. gada 27. jūnijs plkst. 13:21

Ekonomikas ministrija 29. jūnijā parasktīs sapratnes memorandu ar kopbraukšanas nozares pārstāvjiem...

2016. gada 07. jūnijs plkst. 10:11

Taksometru kompānijas, kuras vēlas šajā valstī strādāt caurskatāmi un būt godīgas gan...

Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...

Sekojot pieprasījumam, zivju pārstrādātāji maina paradumus un pielāgojas klientu prasībām, kas...

Pirms vairākiem gadiem raidījumu vadītājs un dabas pētnieks Māris Olte par 6000...

Lai arī esmu projām no lielā sporta, joprojām esmu tajā iekšā, tikai...

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

No šīs sadaļas
2016. gada 27. decembris plkst. 13:32

Starptautiskā lidosta Rīga arī šogad plāno sasniegt apkalpoto pasažieru rekordu, informē...

2016. gada 27. decembris plkst. 9:22

Latvijas tūrisma tirgū joprojām ir vieta jauniem, kvalitatīviem tūrisma tirgus dalībniekiem, intervijā...

2016. gada 23. decembris plkst. 15:09

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir pieņēmusi starplēmumu par Rīgas satiksmes...

2016. gada 23. decembris plkst. 11:55

Banka Citadele laidusi klajā internetbankas mobilās aplikācijas versiju latgaliešu valodā,...

2016. gada 22. decembris plkst. 16:51

Pirms gada tirdzniecības centrā Riga Plaza tika atvērta bērnu elektrokartingu halle Blue...

2016. gada 21. decembris plkst. 8:56

Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesā iesniegts SIA Chocolate-No1 (Emīla Gustava...

2016. gada 20. decembris plkst. 10:27

Iedzīvotāju vēlme šķirot atkritumus palēnām pieaug, plānots to veicināt attīstot šķirošanas...

2016. gada 20. decembris plkst. 7:05

Pēdējās gada dienās kompleksam J. Asara ielā, kur top ARS slimnīca, būs...

2016. gada 19. decembris plkst. 13:49

Maršrutā Rīga – Stokholma kopš 12.decembra ir atgriezies prāmis Romantika. Par godu...

2016. gada 14. decembris plkst. 16:12

Eiropas Savienības Telekomunikāciju regula paredz viesabonēšanas tarifu atcelšanu...