Pakalpojumi

Papildināts - Taxify apņemas ievērot RD noteikumus un informē par cenām Jaungada naktī

Lelde Petrāne, 29.12.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Rīgas dome panākusi vienošanos ar uzņēmuma Taxify dibinātāju Martinu Villigu par to, ka šajā Jaungada naktī uzņēmums nepaaugstinās tarifu 4-7 reizes, kā tas bija iecerējis iepriekš. Tas būtu pretrunā ar spēkā esošajiem noteikumiem, atzinis Taxify pārstāvis, informē dome.

«No savas puses varu piebilst, ka personīgi piekrītu Taxify piedāvājuma loģikai. Ir uzņēmēji, kas uzskata, ka, piemēram, Jaungada naktī ir vērts vienreizēji pacelt tarifus, lai nodrošinātu atbilstošu pieprasījumu un ļautu vadītājiem gūt papildu peļņu. Tādām tiesībām viņiem ir jābūt. Un tāpēc Rīgas dome ir gatava meklēt juridiskus risinājumus un mainīt esošos noteikumus,» informē Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Uzņēmums informē, ka pēc kopīgām sarunām ar Rīgas domi nolemts Vecgada vakarā un Jaungada naktī piemērot visiem braucieniem augstāko maksimāli pieļaujamo tarifu, vienlaikus nepārsniedzot pilsētas saistošajos noteikumos noteikto tarifu slieksni. Tarifs visiem braucieniem šajā periodā būs 2.13 eiro par iekāpšanu, 0.71 eiro par kilometru un 0.14 eiro par minūti.

Ņemot vērā, ka klientu pieprasījums pēc pakalpojuma šajā Jaungada naktī var būt pat 14 reižu lielāks kā ikdienā, bet vadītājiem nav iespējas būtiski celt tarifus, šo noteikumu rezultātā taksometri bieži vien nav pieejami, vai arī uz tiem jāgaida vairākas stundas. Piemēram, iepriekšējā gadā Taxify Jaunā Gada naktī apkalpoja vairākus tūkstošus klientu, tomēr Rīgā vairāk nekā 6000 klientu izsaukuma brīdī aplikācijā neredzēja nevienu auto. Taxify uzsver, ka esošie tarifa ierobežojumi ir pretrunā gan ar vadītāju, gan klientu interesēm un tirgus konkurences nosacījumiem un tirgū cenu vajadzētu regulēt, ņemot vērā piedāvājuma un pieprasījuma attiecības un godīgu konkurenci. Vecgada vakarā un citos augsta pieprasījuma periodos vadītājiem ir jādod iespēja un tiesības nopelnīt atbilstoši, jo tā ir svētku diena, kurā viņi ir darbā, nevis kopā ar tuviniekiem. Vienlaikus situāciju izmanto atsevišķi negodpratīgi vadītāji, kuri piespiež klientus vienoties par neoficiālu summu, kas var būt nesamērīgi augsta, turklāt brauciens nekur netiek reģistrēts.