Nacionālā kino «sprādziena» gads

2018. gada 05. janvāris plkst. 10:54
Autors: Anda Asere
Sadaļa: Atpūta
Dalies ar šo rakstu

Latvijas valsts simtgades gadā pašmāju kinoteātri skatītājus lutinās ar vietējo kino

«Šis būs absolūta nacionālā «sprādziena» gads, jo kino simtgades projekts kā zīmols ir brīnišķīgi nostrādājis un cilvēkiem ir interesanti zināt, ko Latvijas kinematogrāfisti veido simtgades aspektā. 2017. gadā salīdzinājumā ar 2016. gadu, kad sāka rādīt Melānijas hroniku un bija vēl arī citas veiksmīgas filmas, latviešu filmu apmeklējums bija nedaudz mazāks par Eiropas kino skatīšanos. Šogad, tikai spriežot pēc filmu apjoma, jau zinām, ka procentuāli Latvijas kino kinoteātrī būs vairāk, un prognozēju, ka uz emocionālā pacēluma viļņa cilvēki vairāk apmeklēs nacionālās filmas. Divas vai trīs filmas ir tādas, kuras publiku interesēs jau pēc nosaukuma vien – Bille, Homo Novuss un filma par Žanu Lipki. Domāju, ka filmas, kur galvenās lomas spēlē pazīstami Latvijas aktieri, ir lemtas panākumiem,» paredz kinokritiķe un kinoteātra Splendid Palace kuratore Daira Āboliņa.

Arī Kino Citadele (SIA Forum Cinemas) direktors Normunds Labrencis uz šo gadu skatās cerīgi un domā, ka šī gada divas vietējās visvairāk skatītās filmas būs Nameja gredzens un Blēži. «Arī Latvijas simtgades kontekstā ir gaidāmas vairākas labas filmas – Paradīze 89 un Bille, no kurām var sagaidīt arī komerciāli labus rezultātus,» viņš teic.

DB jau rakstīja, ka programmas Latvijas filmas Latvijas simtgadei ietvaros taps 16 projekti; valsts līdzfinansējums tiem ir 7,5 milj. eiro. Līdz pagājušā gada decembrim pirmizrādi piedzīvojušas trīs – Vara Braslas spēlfilma ģimenēm Vectēvs, kas bīstamāks par datoru, Ilonas Brūveres Ievainotais jātnieks un Askolda Saulīša dokumentālā filma Astoņas zvaigznes.

Plašāk lasiet rakstā Nacionālā kino «sprādziena» gads piektdienas, 5. janvāra, laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu