FOTO: Kino ar pievienoto vērtību 

Kinoteātris «Lora» tirdzniecības centrā «Šokolāde» Siguldā tika atklāts 2009.gadā un šobrīd tajā darbojas trīs kinozāles ar kopējo sēdvietu skaitu 193 skatītājiem. Uzņēmums savu pastāvēšanu reģionā vērtē kā veiksmīgu un plāno attīstīties arī galvaspilsētā.

Monta Glumane, 05.4.2018
1/12

Foto:Matīss Markovskis

Kino «Lora» nosaukums radies saistībā ar Lorupīti, kura tek gar Siguldu. «Vienkāršs, saprotams, kinoteātrim atbilstošs nosaukums, turklāt novadpatriotisks,» portālam db.lv stāsta kino «Lora» pārstāve Līga Jansone.

Kinoteātris radīts krīzes laikā un tas izveidots ar konceptuālu mērķi - aizpildīt tukšās tirdzniecības telpas un piesaistīt papildus klientus. Lai atvērtu kinoteātri, bija nepieciešamas ievērojamas investīcijas 350 000 eiro apmērā. «Tolaik tas bija riskants lēmums, tāpat nebija pieredzes šajā jomā. Taču priecājamies, ka risks atmaksājies,» stāsta kinoteātra pārstāve.

«Lai reģionāls kinoteātris mazpilsētā veiksmīgi darbotos, tika pieņemts lēmums, ka tam ir jābūt ar pievienoto vērtību un savu unikalitāti. Tādam, lai tas uzrunātu gan vietējos Siguldas iedzīvotājus, gan plašāku auditoriju – lai uz to būtu vērts mērot ceļu. Tā radās ideja kino «Lora» veidot kā paaugstināta servisa kinoteātri un tas ir vienīgais kino Latvijā, kas nodrošina apkalpošanu sēdvietās,» stāsta L. Jansone.

Kinoteātra apmeklētājiem ēdienkartē tiek piedāvātas dažādas siltās un aukstās uzkodas un kokteiļi. Maltīte tiek speciāli gatavota pēc klienta pasūtījuma un tie tiek pieņemti visu seansa laiku. «Savus klientus aicinām baudīt kino «Lora» sniegtās priekšrocības, taču tāpat atgādinām: atcerieties, ka galvenais ir kino. Viss pārējais ir pievienotā vērtība filmas baudīšanai,» saka kinoteātra pārstāve.

Īpaši izstrādāta ir arī katra apmeklētāja sēdvieta, kura labiekārtota atbilstoši kino «Lora» konceptam ar galdiņu, atkritumu tvertni, virsdrēbju pakaramo. Uz katra galdiņa ir servisa poga viesmīļa izsaukšanai un neliels apgaismojums ērtākai ēdiena baudīšanai.

Kinoteātra pārstāve informē, ka pieprasījums pēc noteiktām filmām ir tāds pats kā Rīgas kinoteātros. Līdzīgi kā citur kino «Lora» tiek rādītas visas jaunākās filmas. Visapmeklētākās ir multfilmas, taču šogad īpaši iecienītas ir latviešu filmas, piemēram, «Kriminālās ekselences fonds», kas kļuvis par kases grāvēju arī Siguldā. Pērn pieprasīti bija «Svingeri».

«Es domāju, ka kinoteātrim pastāvēt bez tirdzniecības centra būtu apgrūtinoši. Kino apmeklētību ietekmē gan aktuālais repertuārs, gan laikapstākļi un sezonalitāte, taču atrašanās tirdzniecības centrā garantē klientu plūsmu, tas ir abpusēji izdevīgi. Senāk kino bija plaša patēriņa izklaides prece, bet šobrīd tas ir mainījies. Piemēram, nodokļu politikas dēļ - agrāk kinoteātrim pievienotās vērtības nodoklis bija 5%, šobrīd tas jau ir 21%. Neizbēgami cenas ir paaugstinājušās. Taču, neskatoties uz šiem apstākļiem, kinoteātris reģionā, mazpilsētā ar divpadsmit tūkstoš iedzīvotājiem, turklāt pastāvot konkurencei ar tuvējiem galvaspilsētas kinoteātriem, ir pelnošs. Pagājušajā mēnesī kinoteātris uzņēma 7833 apmeklētājus un tas bija pelnošākais mēnesis kino «Lora» pastāvēšanā.»

Uzņēmuma vadība saņēmusi pieprasījumu par kino «Lora» zīmola un koncepta pārpirkšanu, taču no tā atteikušies.

Domājot par nākotnes plāniem Siguldā, kinoteātra pārstāve atzīst, ka šobrīd uzņēmumu pilnībā apmierina šis trīs zāļu koncepts, taču tiek strādāts, lai tuvāko divu gadu laikā atvērtu 5 zāļu kinoteātri galvaspilsētā Čiekurkalna/Mežaparka teritorijā. «Vēlamies saglabāt, ka kino «Lora» ir neliels kinoteātris. Kinoteātrim ar padsmit zālēm būtu apgrūtinoši nodrošināt šādu servisu ar apkalpošanu un ēdienu sagatavošanu, taču mazam kinoteātrim ir iespējams saglabāt šo servisu augstā kvalitātē.»

Šobrīd kinoteātrī «Lora» strādā septiņi darbinieki, taču nedēļas nogalēs darbā ir nolīgti arī papildu darbinieki. Ik nedēļu kino «Lora» tiek rādītas 6-7 filmas vairāk nekā 60 seansos. Ik gadu tiek izrādītas ap 200 jaunākās pašmāju un pasaules kinofilmas, pērn kino «Lora» notikuši jau 3300 kino seansi.

Siguldas kino Lora plāno ienākt Rīgā

Tevi varētu interesēt

Siguldas kinoteātris «Lora» plāno atvērt filiāli arī Rīgā, Čiekurkalna – Mežaparka teritorijā,...

«Atrakcijas ir pastāvīgs, dzīvotspējīgs un peļņu nesošs bizness, kas sevi ir pierādījis...

Režisora Andreja Ēķa un studijas «Platforma Film» «eksporta ideja» iekarojusi arī Ukrainas tirgu....

Pārdodot Latvijā ražoto filmu ārvalstīs, iegūstam ne tikai atpazīstamību, bet arī nodokļus.

Sestdien Siguldas pilsdrupās norisinājās otrais ziemas garšu festivāls, kurā dažādus gardumus galdā cēla astoņi ēdinātāji.

Nepalaid garām

Akciju sabiedrība "Meridian Trade Bank" 22. janvārī ir mainījusi nosaukumu uz "Industra...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

2019. gada desmit lielāko nekustamā īpašuma darījumu sarakstā Rīgā un Pierīgā ir ne...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...

No šīs sadaļas

Augošajai tendencei atteikties no sprostos dētu vistu olu izmantošanas šogad pievienojušies vairāki...

Līgatnē šobrīd rekonstruē bijušo ķiveru fabriku un tajā plānots attīstīt sociālo uzņēmējdarbību,...

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā ir saņemts maksātnespējas pieteikums no kafejnīcas...

Reaģējot uz šobrīd pastāvošo nesakārtotību un neskaidrību riepu apsaimniekošanas nozarē,...

Svētdien, 1.aprīlī, atsākas periods, kad par iebraukšanu Jūrmalas pilsētas īpaša režīma zonā...

Vācijas autobūves uzņēmumi Daimler un BMW trešdien paziņoja, ka apvienos savus kopbraukšanas...

«Rīgas satiksme» turpina iesākto darbu pie iepirkuma «Par būvprojekta izstrādi jaunas tramvaju...

Lēmums Rīgas lidostas terminālī ļaut iebraukt jebkuram taksometru pakalpojumu sniedzējam grauj...

Lielākajai valsts ārstniecības iestādei – Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīcai...

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) pieņēmis lēmumu par SIA «SUGAR MEDIA» īstenoto...