Nāk klajā mobilā aplikācija aizsardzībai pret konkurences padomes pārbaudēm 

Zvērinātu advokātu biroja BDO Law konkurences tiesību komanda ir izstrādājusi un laidusi klajā pirmo Baltijā bezmaksas publisku mobilo aplikāciju- īsu apmācības kursu uzņēmumu vadītājiem un darbiniekiem par konkurences tiesībām, lai sagatavotos Konkurences padomes (KP) pēkšņām vizītēm.

Lelde Petrāne, 23.02.2018
1/2

Foto: BDO Law

Aplikācija ir izveidota iOS un Android ierīcēm. Tas ir preventīvs rīks- ieskats, kā sevi pasargāt, lai izvairītos no konkurences padomes uzlikto sodu maksāšanas par konkurences tiesību neievērošanu, kas veido summu apmērā līdz 10% no iepriekšējā gada apgrozījuma.

Aplikācijā ir iekļauti četri galvenie soļi, kā sagatavoties, kas jāievēro un kā jāuzvedas KP vizītes laikā, kā arī ievietota sos poga, ko nospiežot, notiek saziņa ar speciālistu, kurš noinstruē nepieciešamajās darbībās.

«Aplikācija jau ir galējais salmiņš pie kā ķerties, it sevišķi, ja uzņēmējs ir bijis slinks apzināt savus riskus un izstrādāt iekšējās vadlīnijas konkurences jomā, jo šie ir informatīvi padomi, bet nedod nekādas garantijas,» saka Andis Kārkliņš, BDO LAW konkurences tiesību eksperts.

Klients ielādē aplikāciju un izvērtē, vai viss uzņēmumā ir sakārtots un personāls ir instruēts. Konkurences padome aktīvi strādā visās nozarēs, līdz ar to neatkarīgi no uzņēmuma lieluma un tā darbības jomas, būtu jāievēro konkurences tiesību aspekti uzņēmējdarbībā, it sevišķi, kas attiecas uz publiskajiem iepirkumiem, asociāciju sadarbību, uc.

«Mūsdienīgu risinājumu- aplikāciju izstrādājām arī tāpēc, lai digitālajā laikmetā arī konservatīvajā juridiskajā jomā, veidotu tuvākas attiecības ar klientu, lai klientam būtu ērti piekļūt informācijai un reaģēt atbilstoši situācijai. Vienlaikus aplikācijas lietošanai, pašiem uzņēmējiem būtu ieteicams sakārtot arī savu apkārtējo uzņēmējdarbības vidi, kas attiecas uz konkurences jomu, lai izvairītos no neapzinātas nelikumīgas darbības un nepatīkamiem pārsteigumiem ikdienā,» piebilst Vita Liberte, ZAB BDO Law partnere.

BDO Latvia ir starptautiskā BDO tīkla oficiālais pārstāvis Latvijā, un tā galvenie darbības virzieni ir nodokļu un juridiskās konsultācijas, audits un ārpakalpojumu grāmatvedība.

Jaunākais izdevums