No domes prasa trīs miljonu kompensāciju 

Rīgas dome plāno noraidīt Nikolasa Počinkova Reinolda prasību par vairāk nekā triju miljonu latu zaudējumu atlīdzināšanu, kas, pēc viņa domām, radušies pēc domes lēmuma nesaskaņot koku ciršanu un biroju ēkas būvniecību Krišjāņa Valdemāra ielā, vēsta laikraksts Diena.

Dienas Bizness, 26.8.2013
1/7

Foto: Kristaps Kalns, Dienas Mediji

Lēmuma projekts par prasības noraidīšanu iesniegts izskatīšanai Rīgas domes sēdē.

Diena pērn rakstīja par plašajiem iedzīvotāju protestiem pret ieceri nocirst 22 kokus un skvēra vietā būvēt biroju ēkas Valdemāra ielā netālu no Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas. Notika parakstu vākšana, kurā iesaistījās arī Saeimas deputāts Aleksejs Loskutovs (Vienotība). Iedzīvotāju galvenie iebildumi bija pret to, ka šajā rajonā ir daudz biroju ēku, kas stāv pustukšas, turklāt viņi uzskatīja, ka iecerētā jaunbūve pārvērtīs pagalmu par tumšu iekšpagalmu.

Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve Ieva Luste norādījusi, ka kopējais saņemto viedokļu skaits ir 1249. No tiem 253 iedzīvotājiem, kas dzīvo iecerētās jaunbūves tiešā tuvumā, koku ciršanu, lai atbrīvotu vietu jaunu ēku būvniecībai, atbalstīja viens, daļēji atbalstīja trīs, pārējie bija pret.

Līdzīga proporcija bija arī aptaujā kopumā, un Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisija nolēma neatļaut koku ciršanu, pieļaujot jautājuma atkārtotu izskatīšanu, ja tiktu iesniegta cita iecere. Taču tas neesot noticis, bet zemes īpašnieks vērsies domes institūcijās ar prasību atlīdzināt zaudējumus Ls 3 026 200 apmērā, ja netiks atcelti iepriekšējie būvvaldes lēmumi un saskaņots daudzstāvu daudzdzīvokļu un biroju ēkas projekts.