Transports un loģistika

No nākamās nedēļas TIR karneti Krievijā nevarēs izmantot par galvojumu tranzīta procedūrai

Dienas Bizness, 14.11.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

No 2013.gada 19.novembra pārvadātājiem nebūs iespējams izmantot TIR karneti kā galvojumu dokumentu tranzīta kravu nogādāšanai Krievijā, informē Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Krievijas Federācijas Federālais muitasdienests ir informējis VID Muitas pārvaldi, ka no 2013.gada 19.novembra TIR karneti nebūs iespējams izmantot kā tranzīta deklarāciju un galvojumu kravu pārvadājumiem Krievijas Federācijā, kravas no Latvijas Republikas ievedot Krievijas Federācijā caur Federālā muitas dienesta Ziemeļrietumu muitas pārvaldes pakļautībā esošajiem muitas kontroles punktiem.

No šī gada 1.decembra šāds ierobežojums stāsies spēkā visā Krievijas Federācijas teritorijā.

Ja trīs stundu laikā pēc iebraukšanas Krievijā robežšķērsošanas vietā pārvadātājs nepieteiks attiecīgo muitas procedūru, krava tiks atgriezta atpakaļ uz Latviju. VID atgādina, ka atpakaļ atgrieztajām kravām ir jāiesniedz ievešanas kopsavilkuma deklarācija un nekavējoties, ne vēlāk kā 3 stundu laikā, jāpiemēro muitas noteikumos atzītais preču izmantošanas veids (tranzīts, preču pagaidu glabāšana).

Ieviestie ierobežojumi var izraisīt autotransporta dīkstāvi un rindu veidošanos Latvijas un Krievijas robežšķērsošanas vietās. Plānojot kravu pārvadājumus pēc 2013.gada 19.novembra, jāņem vērā, ka TIR karneti izmantot kā tranzīta deklarāciju un galvojumu Krievijas Federācijas teritorijā nebūs iespējams, līdz ar to preču pārvadājuma turpināšanai būs nepieciešami papildus finanšu līdzekļi.

VID arī informē, ka TIR karnetes preču pārvadājumiem no Eiropas Savienības uz Krieviju, kā arī atpakaļ atgrieztajām kravām no Krievijas tiks pieņemtas un noformētas atbilstoši esošajai kārtībai.