Nodokļu paaugstināšana pārtrauks uzņēmumu darbu pie spēļu automātu vienotā tīkla izveides

2015. gada 27. augusts plkst. 13:29
Autors: Arnis Marcinkēvičs - Latvijas Spēļu biznesa asociācija (LSBA) padomnieks
Sadaļa: Viedokļi
Dalies ar šo rakstu

Valdība slēgtā sēdē bez konsultēšanās ar nozari atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) sagatavoto pasākumu plānu valsts budžeta ieņēmumu palielināšanai, kuru starpā paredzēts celt azartspēļu nodevu un nodokļu apmēru vidēji par 4 līdz 5,5% attiecībā uz nodevām un 4,2 līdz 11% attiecībā uz nodokļiem.

Ja apstiprinot valsts budžetu, tajā tiks iekļauts arī nodokļu un nodevu apmēru pieaugums azartspēlēm, tad nozares asociācija uzskata par neiespējamu vienpusēji turpināt pildīt koncepcijas "Par azartspēļu automātu saslēgšanu vienotā tīklā" izstrādāšanas laikā parakstītās vienošanās ar FM par pārejas posmu līdz 2019.gadam, kura laikā netiks paaugstināts azartspēļu nodoklis, saistības un izveidot vienotu spēļu automātu uzraudzības sistēmu, tādējādi valdība zaudēs iespēju izmantot ērtu un efektīvu nozares uzraudzības mehānismu.

Mēs kārtējo reizi redzam, ka politiķi pieņem lēmumus pilnībā nerunājot ar biznesa vidi. Acīmredzot nespēja argumentēt un pamatot vienus vai otrus lēmumus ir tik liela, ka ir jāslēpjas aiz slēgtām durvīm. Ja reiz mums caur plašsaziņas līdzekļiem ir jāuzzin, ka tiks paaugstināti nodokļi, tad arī mēs caur plašsaziņas līdzekļiem nododam ziņu, ka 2019.gadā spēļu automāti vienotā tīklā saslēgti netiks, ja paaugstinās nodokļus. Un pamatojums ir ļoti vienkāršs - uzņēmējiem tam nav naudas.

Līdz 2019. gadam Latvijā ir paredzēts ieviest vienotu spēļu automātu uzraudzības sistēmu, par kuras ieviešanu un tās izmaksām atbild paši uzņēmēji. Šīs sistēmas ieviešana azarspēļu nozarē strādājošajiem uzņēmumiem kopumā radīs miljonos mērāmus izdevumus, bet papildus nodokļu celšana šo situāciju būtiski sarežģītu un uzņēmumiem nebūtu finanšu līdzekļu tās ieviešanai. Spēļu automātu saslēgšanai vienotā tīklā ir trīs galvenie mērķi:

1. pastiprināt spēlētāja interešu aizsardzību un spēles drošumu;

2. pilnveidot azartspēļu automātu darbības uzraudzību un ieņēmumu plūsmas pārskatāmību;

3. nodrošināt ar šo komercdarbības veidu saistīto risku mazināšanu – noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, izvairīšanos no nodokļu maksāšanas un citas nelikumīgas darbības.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām