Norvēģu investors: Latvijas kā investīciju vides reputācija ir sabojāta 

Norvēģu investoriem piederošā SIA Rixport 2006. gadā iesaistījusies daudzmiljonu biznesa projektā, kas paredzēja attīstīt viesnīcu, ofisu un konferenču telpas lidostai piegulošajā teritorijā. Tomēr līdz šim projekts nav pavirzījies uz priekšu.

Kārlis Vasulis, speciāli DB, 03.10.2013

P. Lundebijs

Foto: Edmunds Brencis, Dienas Bizness

Rixport nav saprotama lidostas, pašvaldības un Satiksmes ministrijas (SM) attieksme, kas liek attīstītājam izdarīt secinājumus par iespējamu apzinātu projekta kavēšanu un centieniem izstumt no projekta. Norvēģu investori uzsākuši tiesvedību ar lidostu Rīga un Mārupes pašvaldību par vairākiem miljoniem latu. «Es uzaicināju uz Latviju investorus, liekot uz spēles savu reputāciju. Šobrīd pat neatkarīgi no tā, kā šī lieta izvērtīsies, ir skaidrs, ka Latvijas kā investīciju vides reputācija ir nopietni sabojāta,» tā P. Lundebijs.

Septiņu gadu laikā Rixport samaksājis lidostai 3,9 milj. eiro kā vienreizēju infrastruktūras maksājumu un vairāk nekā 3,8 milj. eiro nomas maksājumos, tādējādi investējot teju 8 milj. eiro. Rixport nevarēja izmantot zemi, par kuru tika veikti maksājumi, vairākas reizes mainīta detālplānojuma un izmaiņu dēļ, lidostas attīstības plānos, to skaitā jaunā pasažieru termināla būvniecību, DB skaidro Rixport rīkotājdirektors Pīters Lundebijs (Petter Lundeby).

Jaunākais izdevums