Nosauc LIAA investīciju veiksmes stāstus 

Ārvalstu tiešo investīciju atlikums šogad salīdzinājumā ar pērnā gada nogali sarucis par vairāk nekā 300 milj. eiro; ir identificēti šķēršļi investoru piesaistē un to novēršana jau ir sākta, ceturtdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Māris Ķirsons, 22.9.2016

Topošās SIA 'Lindstrom Prodem' tekstilizstrādājumu un darba apģērbu rūpnīcas pamatakmens iemūrešanas pasākums.

Foto: Edijs Pālens/LETA

Saeimas Ārlietu komisija secina, ka Ārlietu un Ekonomikas ministrija un tās struktūrvienības vēstniecības ārzemēs un LIAA strādā sazobē, tomēr ir vairāki mājasdarbi, kuru izpilde varētu veicināt Latvijas konkurētspēju ārvalstu investīciju piesaistē.

LIAA Investīciju projektu departamenta direktors Ivars Ērkšķis norāda, ka pozitīvu lēmumu par ieguldīšanu Latvijā šogad jau ir pieņēmuši daudzi investori, taču jāsaprot, ka tie netiek pieņemti pēc pirmās vizītes.

Kā LIAA veiksmes stāsts tiek minēta dizaina mēbeļu ražotnes Kvist paplašināšanās Latvijā, Tele 2 servisa centra paplašināšana, Lindstrom tekstilrūpniecības un N2 Global ugunsdzēšamo aparātu ražotnes. Sarunu procesā ir projekti kokrūpniecībā, IT un citās jomās.

Visu rakstu Mēģinās izcirst investorus kavējošos džungļus lasiet 22. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.