Noslēdzies konkurss padziļināšanas darbu veikšanai Rīgas brīvostas akvatorijā

2016. gada 01. jūnijs plkst. 15:46
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Noslēdzies Rīgas brīvostas pārvaldes izsludinātais atklātais konkurss Rīgas brīvostas akvatorijas padziļināšanas darbi 2016. gadā, informē brīvostas pārstāvji.

Lai nodrošinātu drošu Galvenā kuģu ceļa ekspluatāciju vasaras un ziemas navigācijas sezonā, Rīgas brīvostas pārvalde 2016. gadā ir ieplānojusi veikt kuģu ceļa remonta padziļināšanas darbus 7 miljonu eiro apmērā.

Atklātā konkursa rezultātā bija jānodrošina padziļināšanas pakalpojumu veicēju brīva konkurence un vienlīdzīga attieksme pret tiem, kā arī operatīva RBP plānoto darbu veikšanu un līdzekļu efektīva izmantošana. Rēķinoties ar to, atklātais iepirkuma konkurss tika organizēts uz vairākām iepirkuma daļām un uz vispārējās vienošanas slēgšanu ar konkursā izvēlētajiem uzņēmumiem.

2016. gadā RBP Kuģošanas departaments ir ieplānojis veikt remonta padziļināšanas darbus ar trīs metodēm: padziļināšanas darbi izmantojot jūras zemessūcēju (TSHD) ar grunts izvietošanu jūras atbērtnē. Šī metode tiek pielietota, ja grunti nevar izmantot RBP saimnieciskajā darbībā; padziļināšanas darbi izmantojot jūras zemessūcēju (TSHD) ar grunts izvietošanu krastā; padziļināšanas darbi izmantojot daudzkausu zemessmēlēju (BLD), vai vienkausa zemessmēlēju (BD), ar grunts izvietošanu krastā.

Bez darbu veikšanas metodes, RBP un konkursa pretendentiem, nozīmīgs ir arī veicamo darbu apjoms, kas tiek mērīts izsmeltās grunts daudzumā kubikmetros. Konkursā par akvatorijas padziļināšanu katrā no 3 metodēm darbi tika sadalīti vēl 4 kategorijās, ņemot vērā veicamo darbu apjomu. Tādējādi pretendentiem konkursa kārtībā bija iespēja pieteikties uz padziļināšanas darbu veikšanu 12 iepirkuma daļās vai tā saucamajās lotēs. Piedāvājumu uzņēmums varēja iesniegt par visām lotēm, vai par kādu/kādām lotēm atsevišķi. Katrā lotē tika izvēlēti trīs saimnieciski izdevīgākie piedāvājumi un ar iesniedzējiem noslēgta vispārīga vienošanās. Turpmāk pēc nepieciešamības padziļināšanas darba veikšanai pēc noteiktas metodes un apjoma RBP speciālisti vērsīsies pie trim uzņēmumiem attiecīgajā lotē, ar kuriem noslēgta vienošanās, un izvēlēsies to, kurš konkrētajam darbam piedāvās viszemāko cenu.

Konkursa uzvarētāji dažādās lotēs ir Latvijas uzņēmumi, kas specializējas hidroceltniecības un bagarēšanas darbos - SIA VRG Profil un AS BMGS, kā arī starptautiskās kompānijas, kas ietilpst padziļināšanas un hidroceltniecības projektu pasaules lielajā pieciniekā - Rohde Nielsen, Van Oord Dredging and Marine Contractors, Jan De Nul un Boskalis (TERRAMARE Oy).
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds