Foto

Ņujorkā par 320 miljoniem dolāru būvēs pasaulē augstāko panorāmas ratu

Gunta Kursiša, 01.11.2013

Ņujorkas panorāmas rata vizualizācija

Foto: newyorkwheel.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ņujorkas pilsētas vadība devusi piekrišanu pasaulē augstākā panorāmas rata būvei, kas izmaksās 320 miljonu ASV dolāru. Pilsēta cer, ka ik gadu panorāmas rats piesaistīs četrus miljonus apmeklētāju, vēsta AFP.

Panorāmas rata augstums būs 192 metri, un no tā pavērsies skati uz Manhetenu, Brīvības statuju, Bruklinu un Ņujorkas ostu.

Ņujorkas rata projekta autorus iedvesmoja London Eye – panorāmas rata Lielbritānijas galvaspilsētā – panākumi, kā arī pašreiz pasaulē augstākā panorāmas rata, kas atrodas Singapūrā, apmeklētība, raksta AFP.

Projekta autori cer panorāmas ratu vērt vaļā 2016. gadā. Tajā būs 36 «kapsulas», kurās varēs satilpt kopumā 1140 cilvēki. Brauciena ilgums būs 38 minūtes.

Vēl 260 miljonus ASV dolāru pilsēta plāno ieguldīt lai attīstītu blakus esošo teritoriju, izveidojot tirdzniecības vietas, viesnīcas, restorānu kompleksu. Tādējādi kopumā Steitena salā, kurā atradīsies panorāmas rats, tiks ieguldīti 580 miljoni ASV dolāru. Paredzēts, ka līdz ar to tūkstošiem cilvēku tiks radītas darbavietas «sildīta» ekonomika.

Panorāmas rats London Eye tika atklāts 2000. gadā, un tā augstums ir 135 metri. «Londonieti» pārspēj Singapore Flyer. Tā augstums ir 164 metri.