Ražošana

Olainfarm apgrozījuma ziņā veiksmīgākie deviņi mēneši vēsturē

Žanete Hāka, 01.12.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Olainfarm neauditētais peļņas un zaudējumu aprēķins par 2016. gada deviņiem mēnešiem, liecina, ka koncerns ar 78,7 miljonu eiro apgrozījumu ir aizvadījis apgrozījuma ziņā veiksmīgākos deviņus mēnešus tā vēsturē, liecina paziņojums Nasdaq Riga.

Tas ir pieaudzis par 9%, salīdzinot ar šo periodu pērn. AS Olainfarm peļņa 2016. gada deviņos mēnešos ir 7,8 miljoni eiro, kas ir par 36% mazāk nekā pērn. AS Olainfarm lielākie noieta tirgi šajā laikā bija Krievija, Latvija, Ukraina un Baltkrievija.

AS Olainfarm ir aizvadījusi arī apgrozījuma ziņā veiksmīgāko trešo ceturksni, sasniedzot 25,2 miljonu eiro realizāciju, kas ir par 15% vairāk nekā šajā periodā pērn. Uzņēmuma peļņa trešajā ceturksnī ir 1,66 miljoni eiro, kas ir par 41% mazāk nekā 2015. gada trešajā ceturksnī. To būtiski ietekmēja uzkrājumi 2,2 miljonu eiro apmērā Ukrainas un Krievijas debitoru parādiem un ieguldījuma vērtības samazināšanai Baltkrievijas uzņēmumā NPK Biotest.

Olainfarm darbība nākotnē būs atkarīga no tā, kā dažādosim noieta tirgus un produktus un saglabāsim pozīcijas esošajos tirgos. Tāpēc mēs reģistrējam produktus esošos un jaunos tirgos un iegādājamies meitasuzņēmumus ar farmāciju saistītās nozarēs, kuru noieta valstis palīdz paplašināt koncerna eksporta karti. Tuvāko divu gadu laikā mums ir jāintegrē iegādātos uzņēmumus koncernā, lai pilnvērtīgi izmantotu iespējas, ko var dot kopēja administratīvā, mārketinga un loģistikas struktūra, norāda Salvis Lapiņš, AS Olainfarm valdes loceklis.

2016. gada deviņos mēnešos uzņēmuma realizācijas apjomi turpināja pieaugt visos tā galvenajos noieta tirgos, izņemot Krieviju, kur tie samazinājās par 7%, un Nīderlandi, kur kritums sasniedza 67%. Realizācijas apjomu samazinājumu Nīderlandē ietekmēja tas, ka prettuberkulozes līdzekļus, kurus Pasaules Veselības organizācijas vajadzībām iepriekš piegādāja uz Nīderlandi, šajā periodā realizēja uz Ukrainu. Realizācijas apjomi visbūtiskāk pieauga Uzbekistānā (par 72%), Turkmenistānā un Ukrainā (katrā par 38%), un Lielbritānijā (par 24%). Kopumā 2016. gada deviņos mēnešos AS „Olainfarm” produkcija tika realizēta 39 valstīs četros kontinentos.

2016. gada trešajā ceturksnī AS Olainfarm ir veiksmīgi noslēgusi vairāku produktu reģistrāciju Igaunijā, Kirgizstānā, Azerbaidžānā, Turkmenistānā, Bosnijā un Hercegovinā. Šajā laikā ir pabeigta arī trīs uztura bagātinātāju reģistrācija Lietuvā. Reģistrācijas procesi tiek turpināti Armēnijā, Krievijā, Kazahstānā, Lietuvā, Moldovā, Albānijā, Turcijā, Bosnijā un Hercegovinā, Mjanmā, Kamerūnā un Vjetnamā.

AS Olainfarm akcionāru pilnsapulce 2016. gada 7. jūnijā apstiprināja koncerna darbības plānu 2016. gadam. Koncerna apgrozījums 2016. gadā tiek plānots 100 miljonu eiro apmērā, bet tīrā peļņa – 10 miljonu eiro apmērā. Saskaņā ar neauditēto 2016. gada deviņu mēnešu pārskatu, gada realizācijas plāns ir izpildīts par 79%, bet gada peļņas plāns – par 78%.

Komentāri

Pievienot komentāru