Pabeigti Gaismas pils būvdarbi

2013. gada 20. decembris plkst. 17:16
Autors: Dienas Bizness
Sadaļa: Būve
Dalies ar šo rakstu

Piektdien, 20.decembrī, projekta būvuzraugs Hill International no pilnsabiedrības Nacionālā būvkompāniju apvienība (NBA) pieņēma jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēku jeb Gaismas pili un dokumentāciju un atbilstoši 2008.gadā noslēgtajam līgumam uzsāka līgumā noteikto procedūru, lai janvārī ēku varētu nodot ekspluatācijā. Vairāk nekā piecu būvniecības gadu laikā, kas ietvēra arī divus nopietnus ekonomiskās krīzes gadus, ir pabeigts darbs pie lielākā valsts īstenotā būvniecības projekta kopš Latvijas neatkarības atgūšanas, informē Kultūras ministrija.

Kā norāda NBA padomes priekšsēdētājs Māris Saukāns, LNB būvniecība ir viens no apjomīgākajiem un tehnoloģiski sarežģītākajiem projektiem Latvijas vēsturē.

Saskaņā ar pasūtītāja - Latvijas Republikas Kultūras ministrijas - noslēgto līgumu atsevišķi darbi turpināsies pēc 20.decembra, piemēram, labiekārtošana un atsevišķu infrastruktūras objektu izbūve, kas jāpaveic līdz maijam. Turpināsies arī darbs pie restorāna un galvenās auditorijas interjera izbūves, kuru projekti tika mainīti saistībā ar akustikas un Eiropas Savienības prezidentūras specifiskām prasībām. Minētie darbi notiks paralēli LNB pārvākšanās procesam strikti nodalītā būvdarbu zonā līdz 2014.gada maijam.

Ministrija uzsver, ka LNB ēkas būvdarbu pabeigšana un ēkas nodošana ekspluatācijā tās gala lietotājam - Latvijas Nacionālajai bibliotēkai - ir juridiski nošķirami procesi. Pēc būvdarbu pabeigšanas ēka tiek gatavota nodošanai ekspluatācijā - testētas atsevišķas sistēmas un iegūti valsts un pašvaldību institūciju, t. sk. Rīgas būvvaldes atzinumi. No koordinētas un saskaņotas dienestu darbības būs atkarīgs datums, kad ēka tiks nodota ekspluatācijā un uz to sāks pārvest LNB krājumus.

Ministrija arī informē, ka 2014.gada 18.janvārī ar LNB jaunās ēkas saimnieka direktora Andra Vilka, arhitekta Gunāra Birkerta, valsts amatpersonu un ārvalstu viesu piedalīšanos īpašā ceremonijā tiks atzīmēta pirmās grāmatas ienākšana bibliotēkā.

Savukārt 29.augustā - savā 95.dzimšanas dienā - LNB plāno jaunās ēkas oficiālo atklāšanu. Līdz atklāšanai uz jauno ēku būs pārvietot vairāk nekā 4 miljoni speciāli apstrādātu un sagatavotu krājuma vienību.

Dalies ar šo rakstu