Papildināta - airBaltic preču zīme pārdota Flikam; Kampars prasīs darījumu anulēt

Autors: Ieva Mārtiņa
2010. gada 04. augusts plkst. 11:18

airBaltic un vairākas saistītās preču zīmes pērn par 13 miljoniem eiro pārdotas aviokompānijas vadītāj  Bertolta Flika uzņēmumam Baltijas aviācijas sistēmas, ziņo Dienas Bizness.  Tikmēr  Ekonomikas ministrs Artis Kampars uzskata, ka B.  Fliks nekaunīgā veidā ir ticis pie airBaltic nozīmīgākajiem aktīviem un ir mazinājis aviokompānijas vērtību.

2009.gada decembrī a/s airBaltic Corporation, joprojām būdama smagā finanšu stāvoklī, pārdevusi airBaltic zīmolu un ar to saistītas piecas preču zīmes nacionālās aviokompānijas vadītāja Bertolta Flika uzņēmumam SIA Baltijas aviācijas sistēmas, kas airBaltic kontrolē 47,2%. Saskaņā ar airBaltic 2009.gada auditētajā gada pārskatā minēto, uzņēmuma preču zīmju vērtību 13 miljonu eiro jeb 9,136 miljonu latu apjomā 2009.gadā noteica sertificēts un nozarē atzīts vērtēšanas uzņēmums. Atbilstoši preču zīmju pārdošanas līgumam norēķini par iegādi jāveic līdz 2010.gada 31. decembrim. Pie pārdotajām preču zīmēm ir arī airBaltic.com, airBaltic Travel.com, airBalticHotels un BalticMiles un Baltic Taxi.

airBaltic uzskata, ka pēc šī darījuma valsts īpašumā esošā airBaltic daļu vērtība nemainās, bet finanšu eksperti ir pretējās domās. «Tā kā valsts vairs nekontrolē preču zīmi, tā kļūst atkarīga no viena akcionāra,» tā investīciju bankas Prudentia partneris Ģirts Rungainis, piebilstot, ka preču zīme ir būtisks aktīvs, tas nav viens galds un pat ne viena lidmašīna, un tika pārdota lieta, kas turpina strādāt, popularizējot uzņēmumu.

Kampars paziņojumā pauž, ka ir apņēmies darīt visu, lai šis darījums tiktu anulēts un atgrieztu uzņēmuma īpašumā tā zīmolus.  «Šodien publiskotais darījums nepārprotami apliecina, ka airBaltic vadītājs Bertoldts Fliks ir darbojies savās, nevis kompānijas interesēs. Šis darījums ir mazinājis airBaltic kā uzņēmuma vērtību,» sašutumu pauž A.Kampars. 

Kampars, tāpat kā liela daļa Latvijas iedzīvotāju, par šo darījumu uzzināja no masu medijiem un kā Latvijas pilsonis un valdības pārstāvis ir patiesi sašutis par šo darījumu, skaidro ministrijā.  Ministrs jau tuvākajā laikā ievāks plašāku informāciju par darījumu, tā detaļām, lai lemtu par turpmāko rīcību darījuma anulēšanai. Pagaidām gan netiek konkretizēts, kādi varētu būt tālākie soļi, lai anulētu darījumu, kā sola ministrs.

 

Atslēgvārds