Papildināta - Ekonomikas policija, «viesojoties» Rīgas lidostā, izņem seifu

2014. gada 22. septembris plkst. 16:54
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Ekonomikas policija pirmdien «viesojās» Rīgas lidostā un veica kratīšanu, liecina db.lv rīcībā esošā informācija.

Starptautiskās lidostas Rīga Komunikācijas vienības vadītāja Sarmīte Rinmane portālam biznesa portālam db.lv apstiprināja, ka Ekonomikas policijas darbinieki pirmdien no atstādinātā Drošības departamenta direktora Raimonda Lazdiņa bijušā kabineta izņēmuši seifu, kuru lietoja R. Lazdiņš.

Saskaņā ar lidostas pārstāves teikto, R. Lazdiņš nav izpildījis lidostas rīkojumu atdot seifa atslēgu, un šis seifs arī pirmdien izņemts.

«Lidosta nav informēta par procesa virzītāja lēmumu, tāpēc neko vairāk paskaidrot nevar,» vēl piebilsts lidostas atbildē.

Valsts policijas preses sekretārs Toms Sadovskis db.lv apstiprināja, ka pirmdien, iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros, policija veikusi kratīšanu Mārupes pagastā. Konkrēti - vai tā bijusi lidosta, apstiprināt viņš nevar. Līdz šim R. Lazdiņa vārds izskanējis saistībā ar tā dēvēto lidostas telefonsarunu noklausīšanās lietu. Jautāts, vai kratīšana veikta saistībā ar minēto lietu, T. Sadovskis atbildēji noliedzoši.

Pagājušā gada decembrī lidosta informēja, ka tās valdei nezinot, ir veikta vairāku lidostas Rīga darbinieku nesankcionēta un prettiesiska telefona sarunu noklausīšanās un ierakstīšana. Minētās darbības, izmantojot savu dienesta stāvokli un ieņemtajam amatam piešķirtās pilnvaras, ir veikuši vairāki lidostas darbinieki pēc iepriekšējas vienošanās.

 Vēlāk TV3 raidījums Nekā personīga ziņoja, ka par darbinieku sarunu izspiegošanu un paviršu lidostas apsargāšanu no amata atstādināts lidostas Rīga Drošības departamenta priekšnieks R. Lazdiņš, kā arī divi viņa padotie. R. Lazdiņš pieķerts ne tikai lidostas darbinieku telefonsarunu izspiegošanā, bet arī par vairākiem pārkāpumiem, tādējādi pieļaujot paviršu lidostas teritorijas apsargāšanu, pat tiekot pieļauta nepiederošu personu iekļūšana tajā.

Raidījums vēstīja, ka izmeklēšanu rosinājis jaunais lidostas Rīga valdes loceklis Raimonds Rožkalns, jo pārkāpumu esot daudz, bet visus atklāt vēl nevarot, bet par vienu esot skaidrs - R. Lazdiņš organizējis sistemātisku lidostas darbinieku sarunu noklausīšanos. Lidostas valde uz karstām pēdām izveidoja izmeklēšanas komisiju. Tomēr jau decembrī Drošības policija izmeklēšanu pārņēmusi un veikusi kratīšanas. No lidostas tika aizvesti datori, dažādas ierīces un dokumenti.

Pagājušajā nedēļas nogalē Latvijas Televīzijas raidījums de facto informēja, ka starp lidostu un R. Lazdiņu, Andri Savko un Intu Rubezi, kurus lidosta atbrīvoja no darba par nesankcionētu darbinieku telefonsarunu noklausīšanos, pašlaik noris vairākas tiesas prāvas un Rīgas apgabaltiesa lēmusi, ka rīkojums par viena no darbiniekiem – I, Rubeža – atstādināšanu ir nepamatots un viņam jāsamaksā nesaņemtā darba alga.

Šī gada deviņos mēnešos Rīgas lidosta ir apkalpojusi 3,255 miljonus pasažieru. No starptautiskās lidostas „Rīga” ir iespējams doties uz 83 galamērķiem.

Lursoft dati liecina, ka pagājušajā gadā Rīgas lidostas apgrozījums sasniedzis 47,32 miljonus eiro, kas ir par 10,26% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa pēc nodokļiem sarukusi vairāk nekā trīs reizes, noslīdot līdz 601,36 tūkstošiem eiro.

Starptautiskā lidosta Rīga ir valsts akciju sabiedrība. Visu akciju īpašnieks ir Latvijas valsts un kapitāldaļu turētājs ir Satiksmes ministrija.

Papildināts ar 5.rindkopu

Dalies ar šo rakstu