Enerģētika

Papildināta - EM vēršas Valsts policijā par iespējamo krāpšanos ar OIK

Rūta Lapiņa, 18.10.2017

Foto: freeimages.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Saistībā ar televīzijas kanālā TV3 raidījumā «Nekā Personīga» izskanējušo informāciju par vairākiem uzņēmumiem, kas varētu būt krāpušies ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā, Ekonomikas ministrija iesniegusi pieteikumu Valsts policijai ar lūgumu uzsākt kriminālprocesu pret AS «Sadales tīkls» un SIA «Rīgas Enerģija» par iespējami notikušu noziedzīgu nodarījumu, informē Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.

«Saskaņā ar izsniegto atļauju SIA «Rīgas Enerģija» līdz 2017. gada 5.oktobrim bija jāuzsāk elektroenerģijas ražošana koģenerācijā. Lai pārliecinātos, ka stacija ir uzsākusi elektroenerģijas ražošanu koģenerācijā, ir jābūt sistēmas operatora, t.i. AS «Sadales tīkls», parakstītam aktam par elektrostacijas atzīšanu kā derīgu paralēlam darbam ar sistēmu un atļaujai par elektrostacijas pieslēgšanu sistēmai AS «Sadales tīkls» uz pārbaudes laiku ne mazāku kā 72 stundas,» skaidro ministrijā.

Tomēr raidījuma «Nekā Personīga» filmēšanas laikā uzņēmuma SIA «Rīgas Enerģija» teritorijā netika konstatēta elektroenerģijas ražošana.

Tādēļ Ekonomikas ministrija lūdz Valsts policiju pārbaudīt iespējamās krāpnieciskās darbības.

«Sadales tīkla» pārstāve Renāte Meļķe ziņu aģnetūrai LETA pastāstīja, ka arī AS «Sadales tīkls» vērsīsies Valsts policijā saistībā ar aizdomām, ka vairāki uzņēmumu varētu būt krāpušies ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā. Uzņēmums lūgs likumsargus izvērtēt, vai process bijis atbilstošs normatīvo aktu prasībām, kā arī iesaistīto personu rīcību.

«Šobrīd «Sadales tīkls» aktīvi sadarbojas ar Ekonomikas ministriju, veicot pārbaudes koģenerācijas stacijās. Tāpat darbu turpina «Sadales tīkla» izveidotā izmeklēšanas komisija,» pauda Meļķe.

Pievienotas pēdējās divas rindkopas

LASI ARĪ:

Latvenergo: Atbalsta maksājumus iespējamā krāpšanā iesaistītās koģenerācijas stacijas nav saņēmušas

DB karikatūra

Ašeradens uzdod nekavējoties veikt pārbaudes koģenerācijas staciju darbībā

Komentāri

Pievienot komentāru