Ražošana

Papildināta galerija - Eko kreklu bizness sācies dzīvoklī

Dienas Bizness, 23.05.2014

Foto: Raitis Puriņš, Dienas Mediji

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Bērnu apģērbu līnijas Linden&Oak (jeb Liepa un Ozols) birojs ir mazs. Zanes Ruģēnas - Bojāres darba telpa ierīkota viņas Āgenskalna dzīvokļa palīgtelpā, blakus virtuvei. Uzņēmuma trīs līdzīpašnieču - Zanes, Lienes Brizgas - Kalniņas un Jeļenas Žimaļinas - sanāksmes gan norisinās blakus «konferenču telpā», kas ikdienā pilda virtuves pienākumus, jauno uzņēmumu raksturo laikraksts Diena.

Linden&Oak ir viens no tiem biznesiem, kas notiek no pamatdarba brīvajā laikā. Visas trīs meitenes paralēli strādā vēl kur citur, vēsta laikraksts. «Liene rūpējas par uzņēmumu Dabas dobe, viņa ir līdzīpašniece, savukārt Ļena darbojas nekustamo īpašumu jomā,» stāstījusi Z. Ruģēna - Bojāre, kas pati vada projektus Vides izglītības fondā. Viņa ir tiešās pirkšanas kustības aizsācēja Latvijā. Tiešā pirkšana nozīmē pirkt preces pa taisno no to ražotājiem - zemniekiem un amatniekiem - bez starpniekiem.

Savukārt Linden&Oak biznesa lauciņā - bērnu apģērbu ražošanā no ekoloģiskās kokvilnas - šobrīd jau ir uzšūta pirmā apģērbu testa partija: 500 eksemplāru krekliņu un bikšu dažādos izmēros un krāsās. Puse no tiem jau ir izdāļāti dažādos viltīgos «iebarošanas» un iekārdināšanas nolūkos, atlikušos 250 gabalus meitenes plāno izpārdot vasaras gadatirgos un festivālos.

Tomēr, lai to paveiktu, vēl jāatrisina daži ar mārketingu saistīti jautājumi. «Pirmkārt, mums ir nepieciešams logo, ko drukāt uz apģērbiem birku vietās. Protams, nepieciešama kaut kāda informācija par mums arī internetā - lai cilvēki mūs var atrast,» Dienai stāstījusi Zane.

Meiteņu uzņēmums ir arī sācis sarunas par apģērbu šūšanu sadarbībā ar uzņēmumu Rita. «Šajā gadījumā mēs vienkāršosim ražošanas procesu, jo šī firma pērk ekoloģiskās kokvilnas diegu, šeit, Latvijā, uzauž no šī diega audumu, atbilstoši mūsu specifikācijai uzšuj drēbītes, bet mēs tās pie sadarbības partneriem apdrukāsim. Vai arī neapdrukāsim - piemēram, Valdorfa izglītības iestādes ir ieinteresējušās par apģērbiem bez attēliem. Tāpat arī vēlamies piedāvāt bērniem pašiem radīt dizainu saviem krekliņiem. Mūsdienās, kad ir pieejami īpaši flomāsteri tekstila apzīmēšanai, šī ir ļoti interesanta iespēja,» skaidrojusi Zane.

Komentāri

Pievienot komentāru