Papildināta - Kuģniecība gatavojas akcionāru sapulcei, ēku apjožot ar stiepļu žogu

Autors: Ieva Mārtiņa
2010. gada 07. oktobris plkst. 22:37

Latvijas kuģniecības administratīvo ēku Elizabetes ielā 1 pēcpusdienā algoti strādnieki apjozuši ar stiepļu žogu un no iekšpuses apklājuši ar melnu pārsegu.  Latvijas kuģniecības valde īsteno visus nepieciešamos drošības pasākumus, lai aizsargātu sabiedrības vairāk nekā 5000 akcionāru īpašumu, teikts LK paziņojumā.

 Šādu a/sLatvijas kuģniecība rīcību izraisījuša bažas par piektdien gaidāmo akcionāru sapulci. Db.lv jau vēstīja, ka Ventspils nafta (VN) nepiekrīt Latvijas kuģniecības (LK) valdes lēmumam pārcelt 8.oktobrī paredzēto kuģniecības akcionāru sapulci un plāno to noturēt (Elizabetes ielā 21, Monika Centrum Hotel), aicinot piedalīties arī valdības pārstāvjus. 

Latvijas kuģniecības bažas šajā situācijā pastiprinājušas ziņas, ka LK no trešo personu puses, iespējams, plānots ieņemt ar spēku, izmantojot tās pašas privātās apsardzes firmas TM Security pakalpojumus, kas šāgada pavasarī bija iesaistīta vardarbībā Ventspils uzņēmuma Ventbunkers birojā Ventspilī vairākkārtējā ēku ieņemšanā. AS Latvijas kuģniecība rīcībā esošā informācija liecina, ka uzbrukumā uzņēmumam ieinteresēta akcionāru grupa, kas krāpniecisku darbību rezultātā nodarījusi ievērojamus zaudējumus uzņēmumam un pārējiem tā vairāk nekā 5000 akcionāru, teikts LK Valdes priekšsēdētāja palīga Ģirta Apsīša paziņojumā.  VN rosina valdības pārstāvjus un akcionārus apmeklēt Latvijas Kuģniecības akcionāru sapulci 8. oktobrī, lai kopīgi risinātu LK vadības izmaksu samazināšanas un uzņēmuma efektīvas un uz biznesu orientētas darbības jautājumus, informē VN, kas jau iepriekš ziņojusi, ka pēdējo trīs gadu laikā LK padome izmaksājusi sabiedrībai 5 miljonus latu. VN arī uzsver, ka Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras bažas par savas lomas zaudēšanu LK vadībā, ko paudis Labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS), ir nepamatotas, jo VN neplāno atbalstīt LK padomes locekļu skaita samazināšanu vai arī izmaiņu veikšanu uzņēmuma statūtos. Tomēr VN uzskata, ka ir nepieciešams būtiski samazināt LK vadības izmaksas. VN padome kalpo par labu piemēru izmaksu optimizācijai, jo tās 11 locekļi par savu darbu padomē algu nesaņem. Attiecīgi VN ir pārliecināta, ka efektīva LK padome 12 cilvēku sastāvā bez jebkādām izmaksām ir pareizais biznesa modelis nākotnei.   Tikmēr kuģniecība izsūtīja paziņojumu, kurā atgādina, ka 2010.gada 8.oktobrī iepriekš plānotā Latvijas kuģniecības ārkārtas akcionāru sapulce nenotiek, jo ir pārcelta uz 2010.gada 17.decembri.   Latvijas kuģniecības valde arī brīdina par iespējamām provokācijām un acīmredzamiem mēģinājumiem noturēt pretlikumīgu viltus sapulci, jo viens no sabiedrības akcionāriem – Ventspils nafta ignorē faktu par sapulces atcelšanu un ir izplatījis neleģitīmu aicinājumu rīt, 2010.gada 8.oktobrī, ierasties uz neesošu LK akcionāru sapulci. Latvijas kuģniecības valde norāda, ka nav sastādījusi akcionāru sarakstu 8.oktobra ārkārtas akcionāru sapulcei, tādējādi jebkuri mēģinājumi noturēt kuģniecības akcionāru sapulci ir uzskatāmi par nelikumīgiem.