Papildināta - Lidosta Rīga draud pārtraukt pakalpojumu sniegšanu airBaltic

Autors: Ieva Mārtiņa
2010. gada 07. oktobris plkst. 12:06

No piektdienas, 8.oktobra, Starptautiskā lidosta Rīga nacionālajai lidsabiedrībai airBaltic piemēros priekšapmaksu par sniegtajiem pakalpojumiem. Ja piektdien maksa netiks veikta, lidosta no 8.oktobra pulksten 16.00 pārtrauks pakalpojumu sniegšanu airBaltic.

Lidosta informē, ka lēmums par priekšapmaksas piemērošanu pieņemts, jo airBaltic ir atteicies noslēgt lidostas Rīga piedāvāto mierizlīgumu. Tādējādi airBaltic līdz piektdienas pulksten 12.00 ir jāveic priekšapmaksa par starptautiskās lidostas Rīga sniegtajiem pakalpojumiem. Starptautiskā lidosta Rīga iesniegs tiesā arī papildu prasības pieteikumu par airBaltic parādu, kas šobrīd pārsniedz 5 miljonus latu. Parādsaistības veidojušās no 2009. gada beigām.   Brīdinājums par priekšapmaksas piemērošanu airBaltic sniegtajiem pakalpojumiem ir bezprecedenta solis un tā pamatā ir aviokompānijas izvairīšanās no maksas par saņemtajiem pakalpojumiem un negatīvo kredītvēsturi attiecībā pret nozīmīgāko sadarbības partneri – starptautisko lidostu Rīga.   Saskaņā ar noslēgtajiem līgumiem, starptautiskajai lidostai Rīga ir tiesības izbeigt līgumu, iepriekš nebrīdinot airBaltic, ja kompānija kavē maksājumus ilgāk par diviem mēnešiem. Ja airBaltic izvairīsies no saistību pildīšanas, tajā skaitā, atteiksies no priekšapmaksas veikšanas, starptautiskā lidosta Rīga ir tiesīga pieņemt lēmumu par pakalpojumu sniegšanas pārtraukšanu.   Starptautiskā lidosta Rīga ir valsts uzņēmums un tā savā darbībā realizē tādu saimniecisko darbību, kas atbilst valsts interesēm, nacionālajiem un starptautiskajiem likumiem. Starptautiskā lidosta Rīga arī turpmāk savu darbību realizēs atbilstoši – akcionāra – valsts interesēm.

airBaltic korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags informēja, ka «zemas izmaksas pasažieriem ir airBaltic prioritāte. Nav pieņemams, ka Latvijas aviokompānija, un līdz ar to arī pasažieri, maksā daudzkārt lielāku maksu par Rīgas lidostas pakalpojumiem nekā kāda ārvalstu kompānija. Tas bija airBaltic priekšlikums Rīgas lidostai pāriet uz priekšapmaksu, un vienlaikus arī nolīgt neatkarīgu auditorkompāniju, kas objektīvi izvērtē tarifus, lai visiem aviopārvadātājiem tie būtu vienādi un neradītu diskriminējošus konkurences nosacījumus».

Db jau vēstīja, ka šogad septembra beigās Rīgas lidosta iesniegusi airBaltic kārtējo mierizlīguma projektu. Kopumā esot divi mierizlīguma dokumenti saistībā ar airBaltic 3,4 miljonu latu parādu lidostai, no kuriem vienā lidosta prasa samaksāt daļu parāda uzreiz un daļu pakāpeniski, un otrs dokuments, ar kuru lidosta apņemas uzlabot līguma nosacījumus airBaltic, proti, samazināt izmaksas daļā sniegto pakalpojumu. Lidostas valdes loceklis Jānis Ķuzulis piebildis, ka lidosta šo mierizlīgumu gatava parakstīt. Tādējādi vienīgais papīrs, kas līdz šim ir parakstīts - saprašanās memorands.