Papildināta - mikroautobusā apstiprina jaunu Latvijas kuģniecības padomi

Autors: Ieva Mārtiņa
2010. gada 17. decembris plkst. 13:04

Neraugoties uz a/s Latvijas kuģniecība vakar paziņoto agrāk ieplānotās akcionāru sapulces pārcelšanu uz 2011. gada 28. janvāri, tomēr tā tika noturēta apsardzes kompānijas TM Security mikroautobusā.

Uzņēmuma izziņotās akcionāru sapulces vietā Kuldīgas rajona Rendas pagasta Lejastiezumos bija ieradušies akcionāru (aptuveni 78% no uzņēmuma apmakstātā pamatkapitāla) pārstāvji, tostarp Latvijas kuģniecības lielākā (49%) akcionāra a/s Ventspils nafta pārstāvis.

Tieši tādēļ arī tika nolemts akcionāru sapulci noturēt. Tās vadīšanu uzņēmās zvērināts advokāts Uģis Grūbe. Sapulcē tika izskatīti visi paredzētie dienaskārtības jautājumi. Akcionāru sapulce nolēma atcelt līdzešinējo Latvijas kuģniecības padomi un tās vietā ievēlēt jaunu. Tā kā neviens cits, izņemot a/s Ventspils nafta no akcionāru pārstāvjiem savus pārstāvjus uz uzņēmuma padomi neizvirzīja, tad tika apstiprināta Latvijas kuģniecības jaunā padome nepilnā (septiņu locekļu) sastāvā. Jaunās Latvijas kuģniecības padomes pirmo sēdi sasaukt tika uzticēts a/s Ventspils nafta padomes priekšsēdētājam Saimonam Bodijam. Tāpat nolemts izteikt neuzticību četriem no pieciem pašreizējiem uzņēmuma valdes locekļiem. Latvijas kuģniecības akcionāru sapulces gaitu novēroja arī zvērināts tiesu izpildītājs.

Db notikuma vietā novēroja, ka nožogotajā atpūtas centra teritorijā uz LK akcionāru sapulci atbraukušie 20 – 30 cilvēki netika ielaisti. Teritoriju apsargāja 10 – 15 bruņoti vīri, kuri VN pārstāvim advokātam Laurim Liepam norādīja, ka teritorijā neviens netiks ielaists, kā iemeslu minot to, ka LK akcionāru sapulce ir atcelta. Pārrunās ar sargiem, tajā skaitā par iespējām ”tikt siltumā” iesaistījās arī pašvaldības policija, kura, aprunājoties ar teritorijas sargiem, tomēr atzina, ka Lejastiezumos nevarēšot tikt.

Sabraukušo akcionāru reģistrācija notika mīnus 10 grādu salā pie Lejastiezumu vārtiem, un sapulce tika noturēta netālu no vārtiem, lai tomēr “skaitītos”, ka tā notikusi izsludinātās sapulces adreses teritorijā un, pēc tiesu izpildītājas pieļautā, piebraucamais ceļš tāds vēl varētu skaitīties.

Interesanti, ka pirmais pie vārtiem savu auto bija nolicis advokāts Viktors Tihonovs, kurš DB centās apgalvot, ka ir advokāts, kuru arī nelaiž Lejastiezumu teritorijā. Sākts izjautāt, ko viņš īsti pārstāv, V. Tihonovs centās izrādīt interesi, ka vēlas aizbrukt. Tiesa, advokāts savā auto nosēdēja līdz noturētās LK akcionāru sapulces beigām.

Peripetijas ap LK akcionāru sasaukšanu turpinās jau kopš gada sākumā un šis bija vismaz trešais mēģinājums noturēt LK akcionāru sapulci. Par to, kāpēc akcionāru sapulces tiek atsauktas īsti īsi pirms tām jānotiek, versijas ir dažādas, tajā skaitā nevēlēšanās pieļaut izmaiņas LK padomē. Arī šodien noturētā akcionāru sapulce tika atsaukta vakar vēlā pēcpusdienā it kā avārijas situācijas dēļ. Šobrīd LK padomes priekšsēdētājs ir Māris Gailis, bet padomē strādā arī Andris Vilcmeiers, Vladimirs Solomatins, Uldis Pumpurs, Olga Pētersone, Miks Ekbaums, Normunds Staņēvičs, Ansis Sormulis, Svens Zālītis, Guntis Ločmelis, Vladimirs Koškuls, Kārlis Boldiševics. Savukārt valdes priekšsēdētājs ir Imants Sarmulis, valdes locekļi ir Andris Linužs, Raivis Veckāgans un Pols Tomass, kurš savukārt vienīgais no LK valdes bija ieradies uz atsaukto akcionāru sapulci. Viņš arī apliecināja, ka nav notikusi atsevišķa LK valdes sēde, kur tiktu lemts par LK sapulces atsaukšanu.