Papildināta - ABLV Bank klientiem garantētās atlīdzības izmaksās Citadele

2018. gada 02. marts plkst. 14:01
Autors: Dienas Bizness
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir pieņēmusi lēmumu par garantēto atlīdzību izmaksu sākšanu ABLV Bank AS klientiem, sākot ar 3. martu, uzticot garantēto atlīdzību izmaksu veikt AS «Citadele banka», informē FKTK.

Papildināta visa ziņa

Tādējādi garantēto atlīdzību izmaksas ABLV Bank klientiem tiks nodrošinātas pēc piecām darbdienām kopš noguldījumu nepieejamības iestāšanās, kuru FKTK ar lēmumu konstatēja šī gada 23. februārī.

ABLV Bankai kopumā ir 22 830 klienti, kuriem ir tiesības saņemt garantēto atlīdzību līdz 100 tūkstošu eiro apmērā – 14 362 ārvalstu klienti un 8 468 iekšzemes klienti. Izmaksājot garantētās atlīdzības, tiks nodrošināts, ka kopumā 88% ABLV Bank klientu tiks pilnībā atmaksāti viņu noguldījumi, savukārt iekšzemes noguldījumi tiks pilnībā segti 97,8% ABLV Bank klientu.

FKTK atzīmē, ka šajā garantēto atlīdzību izmaksas gadījumā Latvijas Noguldījumu garantiju fonda (NGF) līdzekļi atlīdzību izmaksai netiks izmantoti, jo ABLV Bank ir pietiekami līdzekļu. Garantēto atlīdzību izmaksai ABLV Bank klientiem ir nepieciešami 480 miljoni eiro, kurus ABLV Bank jau ieskaitījusi FKTK kontā, kurā tiek glabāti NGF līdzekļi.

Katram klientam, kura noguldījumi bankā nepārsniedz 100 tūkstošus eiro, tiek atmaksāti visi līdzekļi līdz šai summai.

FKTK ir izvēlējusies uzticēt garantēto atlīdzību izmaksu veikt bankai «Citadele», izvērtējot bankas klientu interesēm atbilstošāko risinājumu un ņemot vērā tās tehnisko nodrošinājumu pēc iespējas ātrākai garantēto atlīdzību izmaksu sākšanai, kā arī ievērojot līdzšinējo pieredzi sadarbībā ar šo Latvijas komercbanku.

FKTK un «Citadele» ir sadarbojušās arī garantēto atlīdzību izmaksu nodrošināšanā AS «Latvijas Krājbanka» klientiem 2011. gadā. Akciju sabiedrība «Citadele banka» ir apliecinājusi savu gatavību veikt garantēto atlīdzību izmaksu, 2011. gada nogalē noslēdzot ar FKTK līgumu «Par gatavības nodrošināšanu garantēto atlīdzību izmaksu veikšanai».

ABLV Bank klienti varēs pieteikties garantētas atlīdzības izmaksām «Citadele» četrās filiālēs Rīgā un vienā filiālē Jūrmalā, savukārt ārvalstu klienti aicināti vērsties «Citadeles» galvenajā birojā Rīgā, Republikas laukumā 2A bankas norādītajā darba laikā.

Lai izmaksu process noritētu raiti, FKTK aicina klientus, īpaši ārvalstu, pirms doties uz «Citadeli», pārliecināties, ka spēkā esošie klienta personu apliecinošie dokumenti ir ABLV Bank rīcībā jeb ir aktualizēta klienta identifikācijas informācija.

Latvijas Noguldījumu garantiju sistēma paredz līdz 100 tūkstošiem eiro garantēto atlīdzību katram ABLV Bank klientam. Garantētā atlīdzība līdz 100 tūkstošiem eiro apmērā tiek izmaksāta gan fiziskām, gan juridiskām personām par visu veidu noguldījumiem jebkurā valūtā. Garantētā atlīdzība attiecas uz bankas klientu noguldījumiem, uz noguldījumu procentiem, kas uzkrāti līdz noguldījumu nepieejamības iestāšanās dienai, uz atlikumiem norēķinu kontos vai algas kontos un uz līdzekļiem krājkontos. Garantētā atlīdzība attiecas arī uz klientu noguldījumiem bankas meitasbankās. ABLV Bank AS meitasbanka ABLV Bank Luxembourg klientiem garantēto atlīdzību izmaksās Luksemburgas depozītu garantiju fonds (Fonds de garantie des dépôts Luxembourg).

LASI ARĪ:

FKTK garantēto atlīdzību izmaksas ABLV Bank klientiem sāks 3.martā; izmaksām pietiks no bankas līdzekļiem

Papildināta - Bernis: ABLV Bank pašlikvidācija ir smagākais lēmums manā dzīvē un izdzēš 25 gadu darbu

Nākamajā nedēļā darbu zaudēs aptuveni 30% ABLV Bank darbinieku

ABLV Bank pašlikvidējoties, likvidatoru izvēlēsies bankas akcionāri

Papildināta - ABLV Bank nolemj pašlikvidēties


Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi