Papildināta - Bernis: ABLV Bank pašlikvidācija ir smagākais lēmums manā dzīvē un izdzēš 25 gadu darbu

2018. gada 27. februāris plkst. 15:50
Autors: Dienas Bizness
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Lēmums pašlikvidēties ir mūsu smagākais lēmums manā dzīvē un izdzēsa mūsu 25 gadu darbu, preses konferencē sacīja ABLV Bank valdes priekšsēdētājs Ernests Bernis, uzsverot, ka bankas vadība darījuši visu, ko varēja.

Ziņa tiks papildināta

Zinot, kas notiek ar Latvijas uzņēmumu, kad tajos sāk darboties maksātnespējas administrators, pieņēmām lēmumu pašlikvidēties, viņš uzsvēra. Šajā situācijā tā bija vienīgā pareizā izvēle, lai aizsargātu klientus, kreditorus un cilvēcīgi sakārtotu darbinieku attiecības.

Bankas likvidatoriem būs arī uzdots atspēkot FinCen apgalvojumus, lai atgūtu reputāciju pasaules finanšu tirgū.

Likvidatora kandidātiem ir svarīgākais kritērijs profesionalitāte, zināšanas nekustamā īpašuma, finanšu jomā un jurisprudencē, kas ir būtiski lēmumu pieņemšanā un likvidācijas procesa objektīvai vadībai, sacīja bankas valdes loceklis Vadims Reinfelds. Pagaidām attiecībā uz plāna elementiem ir pāragri spriest, bet jāatgādina, ka bankai nav maksātnespējas pazīmes, ir pietiekams pašu kapitāls, viņš uzsvēra. Vakar akcionāru sapulcē tika apstiprināti likvidatoru kandidāti – tie ir zvērināts advokāts Elvijs Vēbers, un likvidatoru grupā strādās arī New Hanza Capital vadītājs Andris Kovaļčuks un ABLV Bank Corporate Finance vadītājs Arvīds Kostamarovs. Piecu dienu laikā FKTK jāiesniedz likvidācijas plāns, un FKTK 30 dienu laikā tas jāizvērtē un jāakceptē.


Uz daudz jautājumiem par likvidāciju atbildes sniegs likvidatori, skaidroja E. Bernis. Jautājums par nākotni lielā mērā būs atkarīgs no viņiem, piebilda V. Reinfelds.

E. Bernis uzskata, ka ABLV gadījums nerezidentu klientu apkalpošanas jomu ietekmēs negatīvi, jo vadošā banka šajā jomā beidz eksistēt. «Pasaulē ir arī citas vietas, kur var klienti saņemt šādus pakalpojumus, tādēļ noteikti daļa klientu vairāk šeit biznesu neveiks.»

E. Bernis, vaicāts, ko darīs pēc bankas likvidācijas procesa, piebilda, ka patlaban ir svarīgas klientu un darbinieku intereses, caurspīdīgs likvidācijas process. «Es turpinu vadīt pāris desmitus meitassabiedrības, kur arī ir sarežģītas situācijas, un darīšu visu, lai tur nepieļautu problēmas. Tikai pēc tam es sākšu domāt par tālākiem plāniem,» viņš norādīja.


LASI ARĪ:

ABLV likvidācijas rezultātā tiks pazaudētas 2280 darba vietas

FKTK: Izvērtējot ABLV Bank projektu par pašlikvidāciju, lieki laiku nekavēsim

FM: ABLV Bank darbības pārtraukšanas dēļ patlaban nav pamata mainīt IKP prognozi

Siksnis: ABLV Bank pašlikvidācijas process ir labākais iespējamais scenārijs valstij

ABLV Bank sabrukums rada 8 miljardu eiro vērtu jautājumu

Rungainis: ABLV Bank pašlikvidācijas process būs ieguvums Latvijas ekonomikai

ABLV Bank pašlikvidējoties, likvidatoru izvēlēsies bankas akcionāri

Papildināta - ABLV Bank nolemj pašlikvidēties

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi