Papildināta - Par laikā nepabeigtajiem ielu remontiem būvniekam jāmaksā 7400 eiro dienā

2017. gada 20. septembris plkst. 8:24
Autors: Rūta Cinīte
Sadaļa: Būve
Dalies ar šo rakstu

Tā kā būvdarbu veicējs - būvkompānija ACB - remontdarbus Brīvības ielas posmā no Lāčplēša ielas līdz Bruņinieku ielai un Valdemāra ielas posmā no Zirņu ielas līdz Laktas ielai nav pabeigusi noteiktajā termiņā, par katru kavējuma dienu būvkompānijai jāmaksā 7400 eiro dienā, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

«Matemātika vienkārša,» saka Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs norādot, ka par divām dienām kopā sanāk jau 14 800 eiro. Par nedēļu soda nauda būs 51 800 eiro. Ja kavēs divas nedēļas – 103 600 eiro.

Haoss Rīgas ielās

Remontdarbi Brīvības ielā bija jāpabeidz līdz svētdienai, 17. septembrim.

Rīgas mērs arī pārējiem būvniekiem atgādina, ka laikā nepabeidzot remontus, arī viņiem tiks piemērotas soda naudas, ko var piemērot gan par neiekļaušanos termiņos, gan neatbilstību kvalitātes prasībām.

Uzņēmuma A.C.B. projektu vadītājs Dāvis Serdāns informē, ka mēra viedoklies tiek respektēts, taču norāda, ka projekta izpildes gaitā ir bijuši vairāki iepriekš neparedzēti un neplānoti apstākļi, ar kuriem uzņēmums nebija rēķinājies. «Ir saprotams, ka ielu remontdarbus savas infrastruktūras pilnveidei izmanto komunikāciju ierīkotāji, taču, parakstot līgumu, precīzi komunikācijas darbu apjomi nebija norādīti - tajā skaitā gan SIA Rīgas ūdens, gan AS Sadales tīkla, gan SIA Lattelecom darbi projektam bija neparedzēti,» skaidro D.Serdāns.

Viņš piebilst, ka gandrīz divas nedēļas strādnieki bija spiesti kavēt atsevišķu posmu, pat kvartālu ierīkošanu, jo Latvijā vienīgajam, projektā konkrēti norādītā betona bruģakments piegādātājam bija problēmas ar ražotni.

«Visbeidzot, papildu sākotnēji saskaņotajam plānam jau projekta gaitā tika pieprasīta gan valčbetona ieklāšana pieturvietās, gan lietus ūdens noteku izbūve. Turklāt, pēc vecās ietves demontāžas, tika atklāts divas reizes vairāk pagrabu lūku nekā bija norādīts pasūtītāja dokumentācijā, kurām secīgi bija nepieciešama rekonstrukcija,» pamato D.Serdāns.

Ievērojot visas iepriekš minētās izmaiņas projekta gaitā, uzņēmums lūdzis Rīgas domei termiņa pagarinājumu līdz 2 nedēļām. D.Serdāns arī piebilst, ka tas nav neparasti, ka lielu un sarežģītu projektu pieteikumi darbu izpildes gaitā tiek precizēti, atklājoties jauniem apstākļiem, un ar to parasti rēķinās visas iesaistītās puses, ja mērķis ir uzbūvēt kvalitatīvu infrastruktūras objektu.


pievienots uzņēmuma A.C.B. pārstāvja komentārs

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām