Papildināta - Rimšēvičam aizliegts izbraukt no valsts un ieņemt Latvijas Bankas prezidenta amatu

2018. gada 20. februāris plkst. 21:46
Autors: LETA
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) korupcijā aizdomās turētajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam ir aizliedzis izbraukt no valsts un ieņemt bankas prezidenta amatu.

Latvijas Bankas amatpersonai ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi - drošības nauda, noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts, aģentūrai LETA pavēstīja KNAB preses pārstāve Laura Dūša.

«Latvijas Bankas amatpersonai ar procesa virzītāja lēmumu noteikts ierobežojums veikt noteikta veida nodarbošanos jeb darbības, kas saistītas ar lēmumu pieņemšanas, kontroles un uzraudzības funkcijām Latvijas Bankā, tostarp ieņemt bankas prezidenta amatu,» norādīja Dūša.

KNAB nekomentēs publiski izskanējušās dažādas interpretācijas par šo drošības līdzekļu izpildi.

Amatpersona par šādiem drošības līdzekļiem ir informēta, taču KNAB nekomentēs publiski izskanējušās dažādas interpretācijas par šo drošības līdzekļu izpildi, norādīja birojā.

Aģentūra LETA pārliecinājās, ka saskaņā ar Kriminālprocesa likumu, ja persona pārkāpj piemērotā drošības līdzekļa noteikumus vai nepilda savus procesuālos pienākumus, procesa virzītājs ir tiesīgs izvēlēties un piemērot citu vairāk ierobežojošu drošības līdzekli. Visierobežojošākais drošības līdzeklis ir apcietinājums.

Šovakar Latvijas Televīzijas raidījumā 1:1 Rimšēvičs norādīja, ka KNAB viņam nav liedzis uzturēties Latvijas Bankas telpās. Tāpat Rimšēvičs sacīja, ka viņš plāno lūgt KNAB atļauju piedalīties Eiropas Centrālās bankas sanāksmē, kas notiek rīt.

LASI ARĪ:

Ministre: Latvijas finanšu sektora reputācijas atjaunošanu sekmētu Rimšēviča atkāpšanās

LB: Ilmārs Rimšēvičs ievēro KNAB noteiktos ierobežojumus pildīt amata pienākumus un pašlaik neatrodas LB telpās

Rimšēvičs: Esmu saņēmis nogalināšanas draudus; no amata neatkāpsies

FOTO: Rimšēviča preses konference

Papildināta ar FOTO: Rimšēvičs atbrīvots un paskaidrojumus sola rīt


Dalies ar šo rakstu