Finanses

Papildināta - RSA grupa pārdos Baltijas un Polijas apdrošināšanas kompānijas, tai skaitā Baltu

Žanete Hāka, 17.04.2014

Jaunākais izdevums

RSA Insurance Group plc vienojusies ar Polijas apdrošināšanas kompāniju PZU par Baltijas un Polijas kompāniju pārdošanu, liecina RSA paziņojums.

PZU tiks pārdota Lietuvas kompānija Lietuvos Draudimas, Latvijas AAS Balta, Igaunijas Codan Forsikring un Polijas Link4 Towarzystwo Ubezpieczen Spolka Akcyjna.

Kopējā darījuma summa ir aptuveni 360 miljoni eiro.

RSA Group izpilddirektors Stefans Hesters norāda, ka lēmums pieņemts, pamatojoties uz grupas jau iepriekš paustajiem nodomiem samazināt ģeogrāfisko izplatību, koncentrējoties uz pamata uzņēmējdarbību Lielbritānijā un Īrijā, Skandināvijā, Kanādā un Latīņamerikā. Realizējot Baltijas un Polijas biznesu pārdošanu, lielā mērā tiek izpildīti RSA Group plāni par tās kapitāla stiprināšanu, saka uzņēmuma pārstāvis.

Savukārt AAS Balta valdes priekšsēdētājs Sandis Šteins uzsver, ka būtiskas pārmaiņas pēc akcionāru maiņas Balta darbībā patlaban nav gaidāmas. AAS Balta turpina savu uzņēmējdarbību, pildot līgumos paredzētās saistības gan pret klientiem, gan pret sadarbības partneriem, kā arī turpina darbu pie nākotnes stratēģisko mērķu sasniegšanas, uzsver S. Šteins.

Atbilstoši PZU 2.0 stratēģijai 2012.-2014.gadam PZU iecerējis izveidot spēcīgu uzņēmumu ārpus Polijas, un RSA Insurance Group aktīvu iegāde Polijā un Baltijas valstīs ir būtisks pagrieziena punkts ceļā uz šī stratēģiskā mērķa izpildi, norāda uzņēmuma pārstāvji.

«Esmu gandarīts, ka varam paziņot par vēl vienas ļoti svarīgas PZU stratēģijas daļas īstenošanu. Šis darījums ļauj mums būt līderiem apdrošināšanas pakalpojumu nozarē mūsu reģionā,» komentē PZU S.A. izpilddirektors Andžejs Klesiks (Andrzej Klesyk). Viņš skaidro, ka iegādātie aktīvi ir uzņēmumi ar veselīgu biznesu, kas tiek attīstīts augošos tirgos ar vilinošu potenciālu. «Mums ir svarīgi arī, ka uzņēmumi ir iegādāti valstīs, kas jau desmit gadus ir daļa no Eiropas Savienības. Ar nākamo gadu visas trīs Baltijas valstis būs eirozonā. Mums tas nozīmē stabilitāti un paredzamību.»

Polijas Link4 – tiešās apdrošināšanas tirgus līdera – iegāde būs papildinājums PZU stratēģijai. Tas ļaus sasniegt dažādas klientu grupas, kas dod priekšroku tiešās apkalpošanas modelim, ko Polijā pirmais ieviesa Link4.

«Pievienojot PZU portfelim zīmolu Link4, mēs spēsim piedāvāt apdrošināšanas pakalpojumus klientiem, kurus līdz šim „PZU” nav apkalpojis. To uzņēmumu tirgus daļa, kuri specializējas tiešajā apdrošināšanā, aizvadīto piecu gadu laikā palielinājusies divarpus reižu. Jauna zīmola izveide būtu grūta, dārga, ilga un riskanta. Šis pirkums ļaus PZU darboties šajā augošajā sektorā, strādājot ar jau gatavu zīmolu. Rezultātā mēs būsim tirgus līderis to apdrošināšanas pakalpojumu jomā, kas tiek pārdoti gan pēc tradicionālā modeļa, gan pēc aizvien lielāku popularitāti gūstošā tiešā modeļa,» papildina A. Klesiks.

Eiropas piemēri liecina, ka vadošie apdrošinātāji salīdzināmos tirgos savu produktu piedāvāšanai bieži izmanto vairākus zīmolus. Polijā trīs no sešiem lielākajiem tirgus spēlētājiem strādā pēc vairāku zīmolu biznesa modeļa.

Paredzams, ka visi darījumi tiks pabeigti līdz 2014.gada beigām.

Db.lv jau iepriekš rakstīja, ka RSA meklē veidus, kā palielināt savas finanses pēc tam, kad izdevis trīs brīdinājumus saistībā ar peļņas rādītājiem ceturtajā ceturksnī, kā arī iepludinājis 200 miljonus mārciņu savā Īrijas uzņēmumā.

Brīdinājumu par iespējamo peļņas kritumu un kapitāla injekciju dēļ RSA group tirgus vērtība pērn ir sarukusi par 1,3 miljardiem mārciņu.

Starptautiskā reitingu aģentūra Standard&Poor’s decembra vidū samazināja RSA kredītreitingu līdz A- un norādīja, ka reitingu vēl varētu samazināt, ja vien kompānija nestiprinās savu kapitālu.

RSA grupa darbojas 32 valstīs Eiropā, Āzijā, Latīņamerikā, Kanādā un Tuvajos Austrumos, un pēdējo astoņu gadu laikā ir noslēguši vairāk nekā 60 pārpirkšanas darījumu.

RSA aktivitātes Baltijas valstīs aptver plašu apdrošināšanas produktu klāstu, apkalpojot gan individuālos, gan korporatīvos klientus. Uz 2013.gada 31.decembri RSA aktīvu vērtība Baltijas valstīs bija aptuveni 309 miljoni eiro, bet neto aktīvu vērtība tika lēsta aptuveni 106 miljoni eiro. 2013. gadā peļņa pirms nodokļiem sasniedza aptuveni 18 miljonus eiro. Baltijas valstīs esošo aktīvu iegādes cena ir aptuveni 270 miljoni eiro, ieskaitot 12 miljonu eiro dividendes, kas maksājamas RSA Insurance Group.

Link4 ir vadošais tiešo apdrošināšanas pakalpojumu sniedzējs Polijā ar plašu apdrošināšanas produktu klāstu, kas paredzēti gan individuālajiem, gan korporatīvajiem klientiem. Uz 2013.gada 31.decembri Link4 aktīvu vērtība Polijā sasniedza 662 miljonus Polijas zlotu, bet neto aktīvu vērtība bija 134 miljoni Polijas zlotu. Peļņa pirms nodokļu nomaksas 2013.gadā sasniedza 30 miljonus zlotu. Link4 Polijas aktīvu iegādes cena ir aptuveni 90 miljoni eiro.

Baltijas valstīs PZU Group pārvalda divus Lietuvā reģistrētus apdrošināšanas uzņēmumus: PZU Lietuva un PZU Lietuva Gyvybës Draudimas.

2013.gadā PZU darbība Latvijā un Igaunijā bija sākuma stadijā. Rīgas filiālē pirmā apdrošināšanas polise tika pārdota 2012.gada decembrī, bet 2013.gadā tika ieviesti jauni produkti (OCTA un KASKO), kas ir īpaši pielāgoti Latvijas tirgus prasībām. PZU Lietuva filiāle tika reģistrēta 2012.gada 14.novembrī, aktīvu darbību sākot laikā starp 2013.gada otro un trešo ceturksni.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Papildināta - Baltas īpašnieks RSA plāno pārdot savus aktīvus Centrālajā un Austrumeiropā

Žanete Hāka, 24.01.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lielbritānijas apdrošinātājs RSA Insurance Group plāno pārdot savus aktīvus Centrālajā un Austrumeiropā, atsaucoties uz darījumam tuvu stāvošām, anonīmām personām, raksta Bloomberg.

RSA plāno nolīgt UBS AG reģiona biznesu pārdošanai, ieskaitot kompāniju Link4 Polijā un AAS Balta Latvijā. Pagaidām gan gala līgums ar UBS nav noslēgts.

Apdrošinātājs meklē veidus, kā palielināt savas finanses pēc tam, kad izdevis trīs brīdinājumus saistībā ar peļņas rādītājiem ceturtajā ceturksnī, kā arī iepludinājis 200 miljonus mārciņu savā Īrijas uzņēmumā.

RSA grupas pārstāvji norādījuši, ka šo informāciju nekomentēs līdz nākamajam mēnesim, kad būs zināmi pērnā gada finanšu rezultāti.

Brīdinājumu par iespējamo peļņas kritumu un kapitāla injekciju dēļ RSA group tirgus vērtība pērn ir sarukusi par 1,3 miljardiem mārciņu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Gjensidige Baltic turpmāk vadīs Māriuss Jundulas

Žanete Hāka, 15.10.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

PZU Lietuva ģenerāldirektors Māriuss Jundulas (Mariuss Jundulas), sākot no 15. oktobra ir ievēlēts par jauno Gjensidige Baltic vadītāju, informē apdrošināšānas kompānijas pārstāvji.

Gjensdige Baltic valdes priekšsēdētājs Kore Estgords (Kaare Østgaard) uzsver, ka M. Jundulas ir radījis labu iespaidu. Viņam ir plaša pieredze un labi rezultāti PZU Lietuva - gan dzīvības, gan nedzīvības apdrošināšanas nozarēs. Turklāt viņš ir izrādījis sapratni par Gjensidige kultūru, uzņēmējdarbības modeli un ambīcijām Baltijas reģionā, informē Kore Estgords.

Jundulas kunga primārie plāni ir pilnībā integrēt bijušo PZU Lietuva un Gjensidige, definēt efektīvu organizatorisko struktūru un pielietot sinerģiju, kur vien iespējams. Papildus Gjensidige esošajām darbībām Baltijā, tiks arī plānota bijušā PZU Lietuva profila maiņa.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

KP atļauj apvienoties PZU un AAS Balta

Žanete Hāka, 03.06.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu atļaut Polijas apdrošināšanas uzņēmuma Powszechny Zaklad Ubezpieczen S.A. (PZU) un AAS Balta apvienošanos, informē KP pārstāvji.

Atļaujošs lēmums pieņemts, jo apvienošanās rezultātā koncentrācija nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu tirgū mainīsies nebūtiski.

Apvienošanās darījuma rezultātā PZU iegūst izšķirošu ietekmi pār AAS Balta. AAS Balta akciju iegāde ir PZU starptautiskas paplašināšanās plāna daļa, ar kuras palīdzību uzņēmums vēlas paplašināt savu darbības teritoriju Baltijas valstīs. Iegādājoties Balta akcijas, PZU paredz kļūt par vienu no lielākajiem apdrošināšanas tirgus dalībniekiem Latvijā, norādīts apvienošanās ziņojumā.

KP lēmumā norāda, ka apdrošināšanas tirgū Latvijā darbojas vairāki citi spēcīgi konkurenti, kā arī PZU tirgus daļa ir neliela, tāpēc darījuma rezultātā nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu tirgū Latvijas teritorijā koncentrācija mainīsies nebūtiski.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

PZU Baltijas valstīs nopelnījis 39,71 tūkstoti eiro

Žanete Hāka, 15.05.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Apdrošināšanas sabiedrības PZU tīrā peļņa Baltijas valstīs pērn bija 39,71 tūkstoši eiro.

Parakstīto prēmiju apjoms pieaudzis par 17%, sasniedzot 52,20 miljonus eiro. Arī izmaksāto atlīdzību apjoms palielinājies par 17% līdz 29,25 miljoniem eiro.

«PZU Baltijas filiāles pērn ir sasniegušas noteiktos izaugsmes mērķus – gan finanšu, gan produktu attīstības jomā. Šobrīd Latvijas un Igaunijas filiāles piedāvā pilnu klāstu apdrošināšanas produktu saviem korporatīvajiem klientiem (izņemot veselības apdrošināšanas pakalpojumu), kā arī OCTA, KASKO un ceļojumu apdrošināšanu privātpersonām,» stāsta Deivids Raipa, PZU Latvijas filiāles vadītājs.

PZU Latvijas filiāle pērn piedzīvoja strauju izaugsmi, kopējais parakstīto prēmiju apjoms sasniedza 2,3 miljonus eiro, Latvijas filiālei jau ir vairāk nekā 3000 korporatīvo un vairāk nekā 19 tūkstoši privāto klientu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Atpūta

Piektdienas intervija ar apdrošināšanas sabiedrības BALTA valdes priekšsēdētāju Bogdanu Benčaku

Lelde Petrāne, 27.01.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Biznesa portāls Db.lv piedāvā piektdienas mini interviju sēriju. Katru nedēļu kāds no uzņēmējdarbības vides pārstāvjiem sniedz atbildes uz jautājumiem - gan nopietniem, gan arī personīgākiem.

Uz jautājumiem šonedēļ atbild apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) valdes priekšsēdētājs Bogdans Benčaks (Bogdan Benczak). «Esmu lepns par savu komandu, jo kā vadītājs ar pārliecību varu teikt – mūsu komandā ir labākie Latvijas speciālisti nozarē,» pauž B. Benčaks.

- Kāpēc Jūs strādājat šajā uzņēmumā/nozarē?

Šī ir ļoti specifiska un interesanta nozare, un tā mani aizrauj ar visu savu būtību. Apdrošināšana ir vairāk nekā tikai pakalpojums – tā ir drošības sajūta. Pārdodot šo drošības sajūtu klientam, Tu sagaidi, ka risks, kuru apdrošini, nerealizēsies vai realizēsies ar noteiktu, iepriekš plānotu biežuma tendenci. Ja nespēj uzņemties risku, noteikti neesi piemērots apdrošināšanas uzņēmuma vadīšanai.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Apdrošināšanas sabiedrības Balta (PZU Group) padome par jauno Balta valdes priekšsēdētāju apstiprinājusi Bogdanu Benčaku (Bogdan Benczak), liecina medijiem sniegtā informācija.

B. Benčaks kopš 1999.gada strādā Polijas apdrošinātāja PZU grupā, kurā patlaban pilda ārvalstu biznesa attīstības departamenta direktora pienākumus, kā arī ir atbildīgs par PZU grupas filiālēm Lietuvā, Ukrainā un nu arī Latvijā.

«Apdrošināšanas sabiedrības Balta padomē un valdē ir notikušas izmaiņas atbilstoši PZU stratēģijai - mūsu klientiem tas neko nemainīs, tikai ļaus iegūt augstākas kvalitātes pakalpojumus un apkalpošanu,» apgalvo B.Benčaks.

PZU grupai attīstoties Baltijas valstīs, tiek īstenota jauna paplašināšanās stratēģija. Tādēļ vakar, 22.oktobrī Latvijas Finanšu un tirgus kapitāla komisija ir apstiprinājusi Balta padomes ieceltos jaunus apdrošināšanas kompānijas valdes locekļus – valdes priekšsēdētāju Bogdanu Benčaku, kā arī par finanšu sfēru atbildīgo valdes locekli Rafalu Ribkovsku.

Komentāri

Pievienot komentāru
Apdrošināšana

Asociācija: Latvijas apdrošināšanas tirgū no jauna lieli spēlētāji, visticamāk, neienāks

BNS, 19.11.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas apdrošināšanas tirgū no jauna lieli spēlētāji, visticamāk, neienāks, taču ir iespējama jau strādājošo kompāniju īpašnieku maiņa, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam Baltic Business Service atzina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

«Latvijā strādājošo kompāniju skaits šim tirgum jau tāpat ir relatīvi par lielu. Tādēļ es arī nedomāju, ka mums būtu gaidāma kādu jaunu lielu spēlētāju ienākšana. Tiesa ir iespējami tādi darījumi, kādus mēs redzējām šogad, kad, piemēram, PZU nopērk jau eksistējošu uzņēmumu. Ja kāds no lielajiem uzņēmumiem izdomā, ka Baltijā atdeve nav bijusi tik liela, kā viņš kādreiz cerēja, un grib savas meitaskompānijas pārdot, un vienlaikus ir kāds, kas tieši grib izmēģināt Baltijas tirgus, tad šādi darījumi ir iespējami,» sacīja Abāšins.

Vienlaikus viņš atzīmēja, ka tāda kompānija, kas Baltijā vispār nav bijusi, un gribētu sākt visu no nulles, visticamāk nepārādīsies. «Es tādu iespējamību neredzu. Tā pati Compensa un PZU, kas šeit pēdējos gados ir ienākuši, no sākuma strādāja Lietuvā un izplešanās pa visu Baltiju bija dabiska to tālākā attīstība,» teica asociācijas vadītājs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Balta nopelnījusi 542 tūkstošus eiro

Žanete Hāka, 31.08.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Apdrošināšanas kompānijas Balta (PZU Grupa) peļņa sasniegusi 542 tūkstošus eiro, informē kompānijas pārstāvji.

Apdrošināšanas tehniskais rezultāts ir uzlabojies par 674 tūkstošiem eiro, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu.

«Pērn varējām novērot, ka apdrošināšanas kompānijas Latvijā nopelnīja nevis apdrošināšanas darbības dēļ, bet gan, pateicoties veiksmīgajām investīcijām. Tieši šī iemesla dēļ esam īpaši gandarīti par Baltas pirmā pusgada rezultātu un peļņu no apdrošināšanas darbības,» skaidro Baltas valdes priekšsēdētājs Bogdans Benčaks.

Pozitīvu pienesumu uzņēmuma pamatdarbības rezultātam ir devušas iepriekšējos gados veiktās aktivitātes izdevumu samazināšanas jomā, kā arī būtiskais parakstīto prēmiju apjoma pieaugums. Balta ir audzējusi parakstīto prēmiju apjomu līdz 33.4 miljoniem eiro, kas ir par 28% vairāk nekā pērn pirmajos sešos mēnešos. Apdrošinātāja parakstīto prēmiju apjoms ir audzis būtiski virs tirgus līmeņa, kas šajā periodā bija 7%. Daļu pieauguma ir nodrošinājis no PZU LT Latvijas filiāles pārņemtais portfelis.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Baltas parakstīto prēmiju apmērs audzis par 22%

Žanete Hāka, 17.05.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Apdrošināšanas sabiedrības Balta (PZU grupa) auditētā neto peļņa 2015. gadā sasniegusi 1,2 miljonus eiro, savukārt uzņēmuma parakstīto prēmiju izaugsme, salīdzinot ar 2014.gadu, bija 22%, informē uzņēmuma pārstāvji.

2015. gadā Balta pārsniedza kopējos Latvijas nedzīvības apdrošināšanas tirgus izaugsmes rādītājus, palielinot parakstīto prēmiju apjomu par 12 miljoniem eiro, kas nodrošinājis apdrošināšanas sabiedrībai 22% izaugsmi. Nedzīvības apdrošināšanas tirgus izaugsme Latvijā 2015. gadā bijusi 6 – 7% robežās. Izaugsme bija vērojama visos sabiedrības apdrošināšanas portfeļos, kā arī tika pārņemts un saglabāts PZU Lietuvas filiāles Latvijā portfelis. 2015.gadā BALTA bijusi arī lielākā nodokļu maksātāja apdrošināšanas nozarē – valsts budžetā iemaksāti 5,4 miljoni eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Apdrošināšana

Konkurenci tirgū apdrošinātāji vērtē kā nežēlīgu

Dienas Bizness, 26.08.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sīvā konkurence apdrošinātāju vidū liek uzņēmumiem vairākos segmentos strādāt ar zaudējumiem. Apdrošināšanas polišu sadārdzinājums pagaidām netiek prognozēts, bet arī zemākas cenas nevar gaidīt, trešdien raksta laikraksts Diena.

Apdrošināšanas tirgus Latvijā ir piesātināts - tajā strādā 16 kompāniju, kas aktīvi cīnās par klientu naudu. Ņemot vērā ierobežoto tirgus apmēru, iedzīvotāju skaita samazināšanos un sīvo konkurenci apdrošinātāju vidū, lai noturētu vai audzētu klientu skaitu, daļai kompāniju nākas sniegt pakalpojumus par tādu cenu, kas nespēj segt ar tiem saistītos izdevumus. Tā rezultātā daļa apdrošinātāju jau daudzus gadus strādā ar zaudējumiem.

Tirgus pamazām mainās - pēdējā laikā apdrošināšanas sektorā notikuši vairāki lieli darījumi, kuros kāda no lielajām starptautiskajām grupām iegādājusies Latvijā strādājošu apdrošinātāju. Pirms vairāk nekā gada viena no lielākajām Austrumeiropas apdrošināšanas grupām PZU iegādājās Latvijā strādājošo aa/s Balta. Tās mātesuzņēmums Lielbritānijas apdrošināšanas grupa RSA nolēma atbrīvoties no Baltijas valstīs un Polijā strādājošajām meitaskompānijām. Darījuma kopējā vērtība sasniedza 360 miljonus eiro. Šogad jūlija beigās tika paziņots par nākamo darījumu - Austrijas apdrošināšanas kompānija Vienna Insurance Group AG iegādājās Latvijā vecāko apdrošinātāju aa/s Baltikums. Vienna Insurance Group Latvijā nav jaunpienācējs, jo tai te jau darbojas gan dzīvības apdrošināšanas kompānija Compensa Life Vienna Insurance Group SE, gan nedzīvības apdrošinātāja Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group Latvijas filiāle.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Noslēdzies Gjensidige Baltic reorganizācijas process, kura rezultātā sākot ar 1. novembri, Baltijas valstīs Gjensidige darbosies kā ADB Gjensidige ar tās galveno biroju Lietuvā un filiālēm Latvijā un Igaunijā. Nākotnē apdrošinātājs plāno lielāko uzmanību pievērst pelnītspējai un iekļūt lielāko apdrošināšanas kompāniju trijniekā, intervijā par uzņēmuma plāniem stāsta kompānijas vadītājs Marius Jundulas.

(Fragments no intervijas.)

Kādēļ nolemts apvienot darbību vienā uzņēmumā?

Uzņēmums Gjensidige Forsikring ASA un PZU SA 2015. gada 30. septembrī noslēdza 99,88% uzņēmuma PZU Lietuva akciju iegādi. Gjensidige akcionārs Baltijas valstīs saskata potenciālu, taču tirgū notiek izmaiņas, tas konsolidējas, līdz ar to nākotnē šeit paliks tikai lielie tirgus spēlētāji. Lai stiprinātu savas pozīcijas šajā reģionā un palielinātu apjomus, pērn Gjensidige nolēma iegādāties PZU. Pēc darījuma līdz šim laikam kompānijas strādāja kā divi atsevišķi tirgus spēlētāji zem viena zīmola, taču strādāja pie apvienošanās procesa. 1.novembrī noslēdzas reorganizācijas process, kā rezultātā visas kompānijas ir apvienotas vienotā uzņēmumā Baltijā un tam ir viena vadības komanda.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Apdrošināšanas sabiedrības Balta (PZU grupa) valdes priekšsēdētājs Bogdans Benčaks (Bogdan Benczak) pieņēmis lēmumu pārtraukt savas darba gaitas uzņēmumā.

Valdes priekšsēdētāja amata pienākumus B. Benčaks pildīs līdz 2017. gada 15. maijam.

Bogdanam Benčakam ir vairāk nekā 17 gadus ilga pieredze apdrošināšanas nozarē un PZU grupā. Savu karjeru PZU grupā B. Benčaks uzsāka 1999. gadā kā speciālists juridiskajos jautājumos. Apdrošināšanas sabiedrības Balta valdes priekšsēdētāja amata pienākumus B. Benčaks pilda kopš 2014. gada 22. oktobra.

Valdes priekšsēdētāja amata pienākumus B. Benčaks pildīs līdz 15. maijam. Par AAS Balta valdes priekšsēdētāja amata pienākumu pārņemšanu lemj AAS Balta padome. Jaunais AAS Balta valdes priekšsēdētājs tiks izziņots pēc oficiāla AAS Balta padomes lēmuma un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) apstiprinājuma.

Komentāri

Pievienot komentāru
Apdrošināšana

Pētījums: Lielākie draudi uzņēmumiem ekonomiskās izmaiņas un sadarbības partneru rīcība

Žanete Hāka, 12.02.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vislielākais drauds uzņēmuma darbībai ir ekonomiskie apstākļi, uzskata 21% Latvijas uzņēmumu, secināts PZU Latvija veiktajā pētījumā.

19% kompāniju uzskata, ka otrs lielākais drauds ir trešo personu darbības. Savukārt kā trešais lielākais drauds, kas var ietekmēt uzņēmuma darbību nākotnē, ir izmaiņas likumdošanā, ko minējuši 14% uzņēmumu.

Latvijā piektdaļa uzņēmumu nav apdrošinājušies, un arī Igaunijā aptuveni tikpat uzņēmumu nav nekāda brīvpratīga apdrošināšana, savukārt Lietuvā apdrošināti nav vien 8% kompāniju, liecina pētījums.

76% Latvijas kompāniju uzskata, ka vissvarīgākais ko apdrošināt ir gan bizness, gan ģimene. Latvijā ģimeni par svarīgāku segmentu, ko apdrošināt lielākoties uzskata mazie uzņēmumi līdz 10 darbiniekiem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Baltijas apdrošināšanas nozares nākotne – tikai dažas lielās starptautiskās grupas

Latvijas tirgus ir pārāk mazs tik daudz apdrošinātājiem, tādēļ visdrīzāk jau tuvākajā laikā šeit darbosies tikai aptuveni piecas lielas apdrošināšanas kompānijas – šādu viedokli intervijā Dienas Biznesam pauž AAS Gjensidige Baltic (Gjensidige) ģenerāldirektors Aleksandrs Rjabovs.

Gjensidige nesen iegādājās apdrošināšanas kompāniju PZU Lietuva – kāda ir darījuma summa un kādēļ tika pieņemts šāds lēmums?

Apdrošināšanas sabiedrība iegādājās 99,88% PZU Lietuva akciju par 54 miljoniem eiro, kas ir salīdzinoši liela summa, tomēr Gjensidige, izvērtējot apdrošinātāja portfeli un nākotnes plānus, secināja, ka cena atbilst kompānijas vērtībai. Mums gan ir iespēja cenu koriģēt atbilstoši tam, kā uzņēmums attīstīsies gan pirms, gan pēc darījuma noslēgšanas.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

BALTA trešo ceturksni noslēdz ar neto peļņu 3,2 miljonu eiro apmērā

Žanete Hāka, 02.12.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2016. gada trešo ceturksni Latvijas lielākā nedzīvības apdrošināšanas akciju sabiedrība BALTA (PZU grupa) noslēgusi ar 3,23 miljonu eiro neto peļņu, savukārt kopējā uzņēmuma izaugsme, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, sasniegusi 14%.

BALTA parakstīto prēmiju apjoms gada deviņos mēnešos sasniedzis 56,1 miljonu eiro, nodrošinot apdrošināšanas sabiedrībai 14% izaugsmi, lai gan kopējā Latvijas nedzīvības apdrošināšanas tirgus izaugsme pirmajos trīs ceturkšņos ir vien 6%. Uzņēmuma veiksmīgā darbība ir radījusi pozitīvu ietekmi uz tā kopējiem finanšu rādītājiem, un 2016. gada trešais ceturksnis noslēgts ar neto peļņu 3,2 miljonu eiro apmērā.

Apdrošināšanas sabiedrība BALTA norāda, ka OCTA un KASKO segmentā vērojama aptuveni 5% izaugsme, kas lielākoties saistīta ar automašīnu skaita pieaugumu, taču vienlaikus šajā segmentā palielinājies spiediens uz produktu rentabilitāti. BALTA norāda, ka apdrošinātāju rentabilitātes samazinājums saistīts ar trīs galvenajiem faktoriem – ceļu satiksmes negadījumu skaita pieqaugumu (saskaņā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas datiem 10 mēnešos negadījumu skaits palielinājies par 9%), vidējo atlīdzību summu pieaugumu un jaunu automašīnu zādzību skaita pieaugumu. Vienlaikus pozitīvas tendences vērojamas īpašuma apdrošināšanā – tirgus izaugsme sasniegusi 5%, turklāt šis pieaugums saistīts ar to klientu skaita palielinājumu, kuri īpašuma apdrošināšanas segmentā ir jaunpienācēji. Tas nozīmē, ka ir palielinājusies sabiedrības vēlme pasargāt sevi no neparedzētiem zaudējumiem, saglabājot finansiālo stabilitāti.

Komentāri

Pievienot komentāru
Auto

Balta un Autonams izveidojuši virtuālu auto zādzību riska kalkulatoru

LETA, 04.07.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Apdrošināšanas sabiedrība Balta sadarbībā ar uzņēmumu SIA Autonams izveidojusi virtuālu automašīnu zādzību riska kalkulatoru, informēja Autonama un Baltas pārstāvji.

Kalkulators izveidots, lai brīdinātu un pievērstu automašīnu īpašnieku uzmanību aktuālajām tendencēm. Tas izstrādāts, balstoties uz aktuālajiem automašīnu zādzību un apzagšanas datiem.

Šis virtuālais rīks būs pieejams automašīnu īpašniekiem apdrošinātāja Balta un uzņēmuma Autonams mājaslapās. Kalkulatorā pieejamā informācija tiks atjaunota vismaz reizi vienā ceturksnī.

Kā norādīja Autonama valdes loceklis Edvīns Panders, pēdējā gada laikā nav būtiski mainījies kopējais auto zādzību skaits, taču mainījušās ir zādzību tendences. Proti, zagtāko spēkratu sarakstam pievienojušies tādu zīmolu modeļi, kas vēl pirms dažiem gadiem to īpašniekiem šķituši gana droši - Nissan, Kia, Hyundai, Subaru, Volvo un citi.

Komentāri

Pievienot komentāru
Apdrošināšana

Gjensidige pārņem PZU Lietuvā

Lelde Petrāne, 03.02.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Gjensidige Forsikring 2. februārī piekritusi iegādāties 99,88 procentus PZU Lietuva akciju. Iegādes cena ir 54 miljoni eiro, liecina informācija vietnē gjensidige.no.

Iegādes darījums atbilstot Gjensidige stratēģijai augt Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs. Rezultātā Gjensidige tirgus daļa Baltijā palielināsies no aptuveni 7 procentiem līdz 13 procentiem. Tirgus daļa Lietuvā augs no 7 procentiem līdz 21 procentam.

PZU Lietuva piedāvā vispārējus apdrošināšanas produktus. Tas darbojas arī Igaunijā un Latvijā, taču bizness šajās valstīs darījumā netiek iekļauts.

Darījumu plānots noslēgt 2015. gada trešajā ceturksnī.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Apdrošināšanas AS Balta (PZU grupa) aizvadīto gadu noslēgusi ar četru miljonu eiro neto peļņu, savukārt kopējā uzņēmuma izaugsme, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, sasniegusi 12%, informē kompānijas pārstāvji.

Balta parakstīto prēmiju apjoms 2016. gadā sasniedzis 75,2 miljonus eiro, nodrošinot apdrošināšanas sabiedrībai 12% izaugsmi, lai gan kopējā Latvijas nedzīvības apdrošināšanas tirgus izaugsme pērn ir ap 6%. Uzņēmuma veiksmīgā darbība ir radījusi pozitīvu ietekmi uz tā kopējiem finanšu rādītājiem, un 2016. gads noslēgts ar neto peļņu četru miljonu eiro apmērā. BALTA saglabājusi arī līdera pozīcijas apdrošināšanas tirgū – tās tirgus daļa 2016. gadā sasniegusi 28%.

Apdrošināšanas sabiedrība Balta pārstāvji norāda, ka galvenais Latvijas apdrošināšanas tirgus virzītājspēks 2016. gadā bija jaunu klientu un objektu apdrošināšana. Piemēram, OCTA apdrošināšanā tirgus pieaugums ir faktiski vienāds ar jaunu vieglo automašīnu pieaugumu gada laikā – 4%. Tomēr, tā kā apdrošināšanas tirgus kopumā vairāk aug uz jaunu klientu un objektu rēķina, tad rentabilitāte no apdrošināšanas darbības samazinās. Šo samazinājumu sekmē pieaugošais ceļu satiksmes negadījumu skaits un vidējās atlīdzības summu pieaugums, kā rezultātā atlīdzību izmaksas pieaug ātrāk nekā prēmijas. Savukārt atlīdzību izmaksu pieaugums tiek kompensēts ar apdrošinātāju efektivitātes pieaugumu, strādājot ar zemākiem komisiju un administratīviem izdevumiem. Balta pārstāvji prognozē, ka līdzīgas tendences efektivitātes uzlabošanā turpināsies arī 2017. gadā. Vienlaikus ļoti pozitīvi vērtējams fakts, ka sabiedrība ar katru gadu arvien vairāk izprot apdrošināšanas nepieciešamību un izvēlas sevi pasargāt no neparedzētiem finansiāliem zaudējumiem, – šī tendence atspoguļojas arī pieaugošajā atlīdzību skaitā. Īpaši tas ir vērojams īpašuma apdrošināšanā, piesakot ar ūdens noplūdi saistītos gadījumus un mobilo ierīču bojājumus.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

KP izvērtēs PZU un Baltas apvienošanos

Žanete Hāka, 19.05.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Konkurences padome (KP) saņēmusi Powszechny Zaklad Ubezpieczen S.A. un AAS Balta apvienošanās ziņojumu, informē KP.

Lēmums par apvienošanās atļaušanu, aizliegšanu vai atļaušanu ar saistošiem noteikumiem Konkurences padomei jāpieņem viena mēneša laikā no ziņojuma saņemšanas dienas. Savukārt, ja lietā nepieciešama padziļināta papildu izpēte, lēmuma pieņemšanas termiņš var tikt pagarināts līdz četriem mēnešiem no ziņojuma saņemšanas dienas.

Uzņēmumi, kas varētu sniegt būtisku un pamatotu viedokli par plānotās apvienošanās ietekmi uz tirgu un konkurenci tajā, aicināti sazināties ar KP.

Lai aizsargātu apvienošanās dalībnieku komercinformāciju par to darbības plāniem, Konkurences padomes mājas lapā tiek publicēti tikai apvienošanās darījumā iesaistīto uzņēmumu nosaukumi. Plašāku informāciju par apvienošanās darījuma būtību var izvēlēties sniegt paši apvienošanās dalībnieki.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šī gada pirmajos trīs ceturkšņos nedzīvības apdrošināšanas akciju sabiedrība BALTA (PZU grupa) strādājusi ar neto peļņu 3,79 miljonu eiro apmērā, kas ir par 0,56 miljoniem eiro vairāk nekā pērn, informē BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja Juta Šteinerte.

Gada pirmajos deviņos mēnešos BALTA apdrošināšanas prēmijās parakstījusi 64,5 (pēc OCTA atskaitījumiem) miljonus eiro, nodrošinot uzņēmumam 15,7% (pēc OCTA atskaitījumiem) izaugsmi un vienlaikus nedaudz apsteidzot kopējo Latvijas nedzīvības apdrošināšanas tirgus izaugsmi, kas attiecīgajā periodā sasniegusi 15,0% (pirms OCTA atskaitījumiem). Savukārt pārskata periodā piekritušās atlīdzību prasības neto sastāda 35,7 miljonus eiro, kas ir par 13,5% vairāk nekā pērn (piekritušās atlīdzību prasības – perioda atlīdzību izdevumi).

«BALTA ir uzrādījusi ļoti spēcīgu sniegumu, turklāt esam spējuši nodrošināt lielāku izaugsmi nekā nedzīvības apdrošināšanas tirgus kopumā. Pateicoties veiksmīgajai darbībai un pozitīvajiem rezultātiem, esam saglabājuši nedzīvības apdrošināšanas tirgus līdera pozīcijas,» uzņēmuma rezultātus komentē Īans Kenedijs (Iain Kennedy), BALTA valdes priekšsēdētājs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Apdrošināšanas sabiedrība Balta no šodienas maina savu vizuālo identitāti. Ar šo identitātes maiņu Balta pilnībā pievienojas PZU grupas uzņēmumu saimei.

Kā atklāj informācijas aģentūras un pētījumu centra SKDS pērn veiktā aptauja, lielākās bažas, lai iegādātos apdrošināšanu, klientiem rada pakalpojumu augstās cenas - tā uzskata 42% no respondentiem. Tam seko viedoklis, ka apdrošināšanas polišu noteikumi ir sagatavoti apdrošināšanas kompāniju, nevis klientu labā – tā uzskata 36,7% aptaujāto, savukārt 29,3% atzīmē, ka iemesls ir neuzticēšanās apdrošināšanas kompānijām kā tādām.

«Uzskatām, ka mums ir pienākums šos stereotipus lauzt. Līdzīgi kā ikviens darba veicējs vēlas savā darbā saskatīt jēgu un būtību, arī mēs kā uzņēmums un katrs tajā strādājošais vēlamies ikdienā darīt lietas, kas kopumā pasauli padara labāku. Šobrīd vēlamies klientiem atklāt, ka esam vēl vairāk atvērti jaunu ideju realizēšanai un attīstībai un vēlamies sasniegt jaunu attiecību kvalitāti,» identitātes maiņu skaidro valdes priekšsēdētājs Bogdans Benčaks.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

PZU noslēdzis Lietuvos Draudimas un Codan Forsikring iegādes darījumu

Žanete Hāka, 03.11.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pēc visu vajadzīgo tirgu regulējošo institūciju atļauju un apstiprinājumu saņemšanas PZU SA pabeigusi līguma noslēgšanas procedūru ar RSA Group, lai iegādātos Lietuvas uzņēmumu, kas pazīstams kā Lietuvos Draudimas, un Dānijas uzņēmuma Codan Forsikring A/S Igaunijas filiāli.

Šo uzņēmumu pārņemšana bija pēdējais solis šī gada darījumā, kas ietver Lielbritānijā bāzētā uzņēmuma RSA Group Polijas un Baltijas valstu aktīvu iegādi.

Saskaņā ar 360 miljonus eiro vērto līgumu PZU SA iegādājies Polijas tiešās apdrošināšanas tirgus līderi, proti, Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A, kā arī līderus Lietuvā un Latvijā – Lietuvas uzņēmumu Lietuvos Draudimas un Latvijas AAS Balta. Šajā darījumā iekļauta arī Dānijas uzņēmuma Codan Forsikring AS Igaunijas filiāles iegāde.

Komentāri

Pievienot komentāru
Apdrošināšana

Apdrošinās pret ērču izraisītajām saslimšanām

Lelde Petrāne, 24.05.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ņemot vērā ērču daudzumu dabā, kā arī augsto saslimstības risku, apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) turpmāk piedāvās jaunu pakalpojumu – apdrošināšanu pret ērču izraisītajām saslimšanām.

Apdrošināšanu pret ērču izraisītajām saslimšanām BALTA piedāvās par fiksētu vienreizēju maksājumu – 5 eiro gadā, neatkarīgi no tā, vai persona ir vakcinējusies, un tas būs pieejams gan fiziskām, gan juridiskām personām. Saslimšanas gadījumā BALTA nodrošinās vienreizēju kompensāciju 400 eiro apmērā, sniedzot finansiālu atbalstu atveseļošanās procesā.

PZU grupas uzņēmums Lietuvā – apdrošināšanas sabiedrība Lietuvos Draudimas – šādu pakalpojumu piedāvājot jau trīs gadus, un šajā laikā to izvēlējušiesi teju 15 tūkstoši iedzīvotāji.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pasaulē

Baltijas M&A un privātā kapitāla apbalvojumi nonāk pie PZU, GrabCAD un Swedbank investicijų valdymas

Dienas Bizness, 14.11.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šogad Baltijas M&A un privātā kapitāla foruma ietvaros, kas novembrī norisinājās Lietuvā, iedibināta jauna tradīcija – ikgadējie apbalvojumi par nozīmīgākajiem sasniegumiem šajā jomā Baltijā.

Ikgadējo apbalvojumu aizsācēji ir Eiropas Investīciju fonds (EIF), biznesa laikraksts Verslo žinios un zvērinātu advokātu birojs SORAINEN. Savukārt, pretendentu izvērtēšanas komitejā piedalījās tirgus dalībnieki un lietpratēji, kas pārstāvēja medijus, Baltijas riska kapitāla asociācijas, finanšu attīstības institūcijas un investorus.

«Baltijas gada M&A darījums»

PZU veiktā RSA apdrošināšanas komercdarbību iegāde Baltijā, kuras kopējā vērtība bija EUR 270 miljoni, padarot to par šā gada vērtības ziņā lielāko un sarežģītāko reģiona uzņēmumu apvienošanas un iegādes darījumu. Iegādājoties Balta (Latvijā), Lietuvos draudimas (Lietuvā) un Codan Forsikring (Igaunijā) akcijas, PZU ir stiprinājis savas stratēģiskās pozīcijas Baltijas tirgū.

Komentāri

Pievienot komentāru
Apdrošināšana

PZU gada laikā iekarojusi 1% Latvijas nedzīvības tirgus

Žanete Hāka, 12.02.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Gada laikā kopš darbības sākšanas Latvijā Polijas apdrošināšanas kompānija PZU ieguvusi 1% tirgus daļa, informē uzņēmums.

Kompānija parakstījusi 54 sadarbības līgumus ar apdrošināšanas brokeriem.

Kompānijas PZU Lietuva Latvijas filiāles vadītājs Deividas Raipa, norāda, ka kompānijas nākotnes plāni ir iekļūt lielāko nedzīvības apdrošinātāju trijniekā.

Viņš uzsver, ka kopumā pērn Latvijas apdrošināšanas tirgus ir audzis par 12%, un pieaugums tirgū lielā mērā bija cenu kāpuma dēļ. Tā ir pozitīva tendence, kaut arī cenas neauga strauji, un šādai tendencei jābūt arī nākotnē, lai spētu tikt ārā no zaudējumiem arī obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas segmentā.

Kopumā paredzams, ka nedzīvības apdrošināšanas tirgus šajā gadā augs, varbūt ne tik strauji, kā pērn, bet, uzlabojoties ekonomiskajai situācijai, arī apdrošināšanā būs pozitīvs noskaņojums. Tāpat sagaidāms, ka OCTA sektorā augs cenas.

Komentāri

Pievienot komentāru