Papildināta - Swedbank daļai klientu sāk piedāvāt mobilos bezkontakta maksājumus

2018. gada 18. septembris plkst. 15:45
Autors: Db.lv
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

No šodienas Swedbank piedāvā jaunu mobilo lietotni Swedbank 2019, kas sākumā būs pieejams Android lietotājiem, bet drīzumā arī iOS, informē bankas pārstāvji.

Android lietotāji var izmantot jau pirmo jauno funkciju: mobilos bezkontakta maksājumus.

Swedbank 2019 mobilo bezkontaktu maksājumu limits ir izveidots 150 eiro vienai transakcijai, un šī funkcija tiek papildu aizsargāta ar obligāto ekrāna aizslēgšanu.

«Iesaistot klientus Swedbank 2019 lietošanā, mēs aicinām ikvienu izmēģināt tās jauno lietošanas loģiku, dizainu un funkcijas, kuru klāsts ar laiku tiks papildināts. Tādā veidā ikviens klients var piedalīties jauna digitāla pakalpojuma izstrādē, veidojot vēl nebijušu sadarbības modeli. Tāpēc aicinu ikvienu interesentu papildus esošajai Swedbank lietotnei lejupielādēt arī jauno Swedbank 2019, izmēģināt to ikdienā, maksāt ar tālruni un sniegt mums savus ieteikumus jaunās versijas izstrādē,» norāda Vadims Frolovs, Swedbank Klientu servisa pārvaldes vadītājs.

Swedbank apkopotie dati par klientu digitālo aktivitāti un ieradumiem liecina, ka mobilie bezkontakta maksājumi jau drīzumā Latvijā var kļūt tikpat ierasti kā karšu maksājumi. Swedbank mobilās lietotnes klientu skaits sasniedza jau 300 000, kas ir teju puse no bankas digitāli aktīvajiem klientiem. Savukārt bezkontakta karšu norēķini mēnesī pārsniedz 2 miljonus transakciju.

«Tirgus līdera uzdevums ir ne tikai piedāvāt jaunus pakalpojumus, bet arī palīdzēt inovācijām kļūt par jaunu normu, jaunu ikdienu. Ņemot vērā mūsu klientu skaitu un digitālo aktivitāti, bankas mobilās lietotnes izmantošana jau šobrīd veido jauna līmeņa norēķinu ikdienu – un arī mobilie maksājumi drīzumā par tādiem kļūs,» atzīmē Vadims Frolovs.

Mobilo maksājumu funkcija pagaidām ir pieejama tikai Android ierīcēs, jo šobrīd Apple produkti atbalsta tikai ApplePay funkciju, kas Baltijas valstīs vēl nav pieejama. Swedbank ir gatavi ieviest mobilos bezkontakta maksājumus arī Apple viedierīcēm, tiklīdz mainīsies Apple nosacījumi.

Arī citas bankas ievieš vai plāno ieviest mobilos maksājumus. Kā informē AS Citadele banka, kredītiestāde ieviesa mobilos telefona maksājumus jau pirms gada, tāpat banka šobrīd piedāvā papildu mobilajiem maksājumiem norēķināties ar aprocēm un uzlīmēm ar NFC (near-field communication) tehnoloģiju.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds