Atpūta

Papildināts ar foto - Lemberga hūti veido 1,5 miljoni m3 grunts materiāla un būvgružu

Lelde Petrāne, 14.10.2014

Foto: Juris Presņikovs

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ventspils slēpošanas kalna Lemberga hūte profila veidošanai un kalna attīstībai tiek izmantots nederīgs ielu grunts materiāls un būvgruži. Pagājušajā nedēļā kalnā ievests 1,5 miljonais kubikmetrs šī veidošanas materiāla, informēja pašvaldības iestādes Komunālā pārvalde pārstāve Egita Pētersone.

Ik dienu kalnā tiekot pieņemtas vidēji 100 – 150 kravas ar kalna veidošanas materiālu, šogad vien līdz šim ievesti 193 000 m3, bet vairāk nekā 10 gadu laikā kopā ievesti 1,5 miljoni kubikmetru kalna veidošanas materiāla.

1,5 miljono kubikmetru materiāla kalna veidošanai, kas iegūts no būvobjekta Dzintaru ielā 68, 8.oktobrī plkst. 14:45 ieveda uzņēmums SIA E Būvvadība. Tā bija dienas 116. krava.

Mākslīgi veidotā slēpošanas kalna Lemberga hūte pamatā ir ielu būvniecības laikā izraktais nederīgais grunts materiāls, kas iegūts Ventspilī, sākot no 2003. gada, kā arī būvgruži, ko kalnā ieved uzņēmumi un privātpersonas.

Katram nākošajam metram ir nepieciešams arvien lielāks daudzums kalna veidošanas materiāla, ar ko arī izskaidrojams, ka pirmais miljons kubikmetru materiāla tika ievests apmēram 9 gadu laikā (miljonais m3 ievests 2012. gada maijā), bet nākošais pusmiljons kubikmetru ievesti nepilnu 2,5 gadu laikā (1,5 miljonais m3 ievests 2014. gada oktobrī).

Pēc vairāku gadu pauzes šoruden kalns tika paaugstināts par 7 metriem, sasniedzot 58 metru augstumu. Šāds «lēciens» ir augstākais kalna vēsturē, jo iepriekš tā paaugstināšanas darbi veikti pa trim, četriem metriem.

Komentāri

Pievienot komentāru