Citas ziņas

Papildināts - Arī šogad par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu atzīst Latvenergo

LETA, 15.10.2014

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Arī šogad par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu atzīta energokompānija AS Latvenergo.

(Papildināts viss teksts.)

Latvenergo sesto gadu pēc kārtas ieņem pirmo vietu investīciju bankas pakalpojumu un finanšu konsultāciju sniedzējas AS Prudentia un biržas Nasdaq Riga kopīgi veidotajā Latvijas vērtīgāko uzņēmumu topā TOP101.

Šogad Latvenergo vērtība noteikta 1,3 miljardi eiro, pirms gada vērtība tika lēsta 1,127 miljardu eiro apmērā.

Latvenergo vadītājs Āris Žīgurs uzsvēra, ka Latvenergo ir valsts uzņēmums, bet valsts esam visi mēs. Žīgurs pauda pateicību visiem Latvijas iedzīvotājiem, kas papildu kritikai ļāvuši uzņēmumam attīstīties par nopietnu komercuzņēmumu Baltijā. Šā gada pirmajā pusē aptuveni vienu trešdaļu elektroenerģijas Latvenergo pārdevis kaimiņvalstīs.

Vērtīgāko uzņēmumu topā otro vietu arī šogad saglabājusi AS Swedbank, bet trešajā vietā iekļuvusi AS Latvijas Valsts meži, pakāpjoties no piektās vietas iepriekšējā topā.

Ceturtajā vietā topā ierindojas AS Ventspils nafta, bet piektajā - VAS Latvijas Dzelzceļš.

Topa desmitniekā pirmo reizi iekļuvis kokapstrādes uzņēmums SIA KRONOSPAN Riga.

Gada laikā TOP101 uzņēmumu vērtība augusi par 16%. Šogad topā iekļautā 101 Latvijas uzņēmuma kopējā vērtība ir 14,22 miljardi eiro, gadu iepriekš - 12,24 miljardi eiro.

Šodien svinīgajā topa paziņošanas ceremonijā Nasdaq Riga speciālbalvu Uzņēmums ar lielāko akciju cenas pieaugumu Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101 ieguva AS Valmieras stikla šķiedra, kas Nasdaq Rīgas biržā uzrādījusi straujāko akciju cenas pieaugumu pēdējā gada laikā - par 96%.

«Uzņēmums ir piedzīvojis strauju izaugsmi, un tam ir ambiciozi nākotnes attīstības plāni. Akciju cenas pieaugums skaidri parāda to, ka investori ir novērtējuši uzņēmuma stratēģisko mērķu sasniegšanu un tā attīstības perspektīvas,» atzina NASDAQ OMX Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne. Viņa arī uzsvēra, ka uzņēmumam ir izcili finanšu rādītāji.

Savukārt Prudentia īpašo balvu Par spēju veiksmīgi realizēt ambiciozu stratēģiju lauksaimniecībā starptautiskā līmenī saņēma daudznozaru kompānija Agrolats Holding. «Agrolats Holding pēdējos gados sevi ir pierādījuši kā veiksmīga un pieredzējusi akcionāru un vadības komanda, kas ir dinamiskā attīstībā, gan sākot un attīstot, gan pārdodot un nostiprinot dažādus lauksaimniecības projektus kā Latvijā, tā ārzemēs,» savu izvēli pamatoja Prudentia valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš. Pēc viņa teiktā, šis uzņēmums ir «augstākais jaunpienācējs» topā.

Agrolats Holding pārstāvis Vitauts Paškausks teica paldies par novērtējumu zemniekiem. «Varbūt nodarbojamies ar vairākām lietām, arī ražojam un pārstrādājam, bet sirdī esam zemnieki,» sacīja Paškausks. Viņš solīja, ka uzņēmums turpinās sēt un pļaut, lai Latvijas zeme kļūtu zaļāka un bagātāka.

Šogad Latvijas vērtīgāko uzņēmumu tops tiek veidots devīto reizi. Veidojot topu, analizēti publiski pieejamie uzņēmumu pagājušā gada pārskati. Šogad analizēti 400 uzņēmumu gada pārskati, no tiem atlasīts 101 vērtīgākais. Tiek analizēta pašu uzņēmumu darbība, EBIDTA rādītāji, kā arī situācija Eiropas biržās.