Viedierīces

Papildināts - Samsung aprok Galaxy Note 7

Lelde Petrāne, 11.10.2016

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Dienvidkorejas tehnoloģiju gigants Samsung uz visiem laikiem pārtraucis Galaxy Note 7 viedtālruņu ražošanu, ziņo BBC.

Tālruņu īpašnieki varēs atdot nopirktos tālruņus ražotājam, lai atgūtu naudu, vai apmainīt tos pret citiem Samsung modeļiem.

Samsung Electronics nedienas ar Galaxy Note 7 modeli kompānijai varētu izmaksāt pat 17 miljardus ASV dolāru, iepriekš ziņoja Reuters.

Samsung drošības apsvērumu dēļ apturēja Galaxy Note 7 tirdzniecību un apmaiņu, kā arī ražošanu, tādējādi premium segmenta modelim, uz kuru tika liktas lielas cerības, pienāca nenovēršams gals.

Septembrī Samsung paziņoja par 2,5 miljonu Note 7 atsaukšanu, jo tika konstatēts, ka tie pārkarst un aizdegas. Taču krīze arvien padziļinājās: tādas pašas tehniskās problēmas skāra arī gandrīz 900 ASV dolārus vērtā modeļa apmaiņas ierīces.

Analītiķi lēsa, ka Samsung šajā situācijā varētu pavisam atteikties no Note 7 un visu uzmanību veltīt nākamajam viedtālruņa modelim, tādējādi ierobežojot kaitējumu tās finansēm un reputācijai.

Samsung pārtraucot tirgot Note 7, tiek zaudēti tirdzniecības apjomi 19 miljonu tālruņu jeb gandrīz 17 miljardu ASV dolāru apmērā.

Dienvidkorejas finanšu ministrs norādījis, ka Samsung likstas negatīvi ietekmēs arī visas valsts ekonomikas rādītājus.

Komentāri

Pievienot komentāru