Papīra rēķina saņemšanas izmaksas no 0,29 līdz 1,21 Ls

2013. gada 12. aprīlis plkst. 8:55
Autors: Sanita Igaune - Egons Mudulis
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Elektroniski nosūtīto rēķinu tirgus Latvijā kopumā šobrīd ir sastindzis, norāda Itella Information valdes priekšsēdētājs Alvis Dimitris. Tas varētu būt skaidrojams ar to, ka Latvijas uzņēmumi aktīvu pāreju uz e-rēķiniem bija uzsākuši pāris gadus iepriekš un šobrīd ir sasniegts teju maksimums klientu lokā, kuri papīra rēķinu vietā priekšroku dod e-rēķiniem, raksta Dienas bizness.   Kopš 2010.gada rudens Lattelecom aicina klientus atteikties no papīra rēķiniem – to izdarījuši aptuveni 89% klientu. Tādējādi 60% klientu rēķinu saņem elektroniski vietnē mans.lattelecom.lv, 24% informācija tiek piegādāta e-pastā, bet 5,5% klientu par 0,10 Ls rēķinu saņem īsziņas veidā. Joprojām rēķinu papīra formātā saņem 11% klientu, kas tiek piegādāts pa pastu, un par to ir jāmaksā 1,21 Ls, DB norādīja Lattelecom sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Līga Bite. Savukārt invalīdiem rēķini tiek piegādāti pa brīvu. Bez maksas rēķinu var apmaksāt internetbankā, bet veicot maksājumu Lattelecom klientu apkalpošanas centros tiek piemērota 0,5 Ls komisijas maksa.

Latvijas Mobilā telefona (LMT) rēķina piegāde pa pastu ir ievērojami lētāka nekā citiem operatoriem – 0,29 Ls mēnesī, DB atzīmēja LMT preses sekretāre Elīna Lidere, piebilstot, ka klientiem ar invaliditāti un pensionāriem LMT rēķinu pa pastu piegādā bez maksas. Lielākā daļa LMT klientu rēķinus saņem elektroniski un LMT palikuši mazāk nekā 10% no kopējā klientu skaita, kas turpina rēķinus saņemt pa pastu.
 
Diezgan liela daļa jeb 40% papīru rēķinu tiek izsūtīti Baltcom klientiem, bet pārējiem - 60% elektroniskā veidā, DB informēja Baltcom valdes loceklis Gints Kiršteins. Par papīra formāta rēķina sagatavošanu ir komisijas maksa lata apmērā, jo uzņēmumam tas nozīmē lielākas apkalpošanas, kā arī pasta izmaksas, pamatoja G. Kiršteins. Ap 8% klientu izvēlas rēķinu atmaksāt Baltcom apkalpošanas centros, un šādā gadījumā komisijas maksa ir 0,5 Ls.

Piektā daļa jeb 20% IZZI klientu saņem papīra rēķinus, tostarp 75% ir parakstījušies uz avansa rēķinu par gadu. Tas nozīmē, ka gadā viņi saņem vienu papīra lapu, kas tiek piegādāta bez maksas. Savukārt pārējiem papīra rēķinu saņēmējiem ir jāmaksā 1,21 Ls, DB skaidroja IZZI pārstāvis Oskars Lakšēvics.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām