Par nepatiesu ziņu izplatīšanu tiesas ceļā piedzīs 20 tūkstošu latu no Preiļu siers

2011. gada 28. marts plkst. 15:28
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

A/s Preiļu siers un tās valdes priekšsēdētājs Jāzeps Šņepsts nav izmantojuši SIA Latvijas Piens piedāvāto iespēju atsaukt nepatieso ziņu, kas tika izplatīta 15.marta preses konferencē, un tādējādi izvairīties no tiesvedības procesa, līdz ar to šonedēļ Latvijas Piens plāno vērsties tiesā ar lūgumu atsaukt nepatieso ziņu un piedzīt  mantisko kompensāciju 20 tūkstošu Ls apmērā.

Latvijas Piens tiesā nolēmis vērsties, jo nepatiesās ziņas izplatīšana par kompānijas attīstāmo projektu – jaunu piena pārstrādes rūpnīcu ir radījusi SIA Latvijas Piens būtisku kaitējumu, informē uzņēmuma pārstāve, zvērināta advokāte Anete Bergmane.

Zvērināta advokāte skaidro : «Kaut arī J.Šņepsts minējis,  ka varot ar pilnu atbildību apgalvot, ka tas esot naudas atmazgāšanas projekts, tagad J.Šņepsts mēģina aizbēgt no atbildības par nepatiesu ziņu izplatīšanu, apgalvojot, ka tas esot bijis tikai viņa viedoklis, par kura izteikšanu  atbildība neiestājoties. Tomēr SIA Latvijas Piens uzskata, ka ir izplatīta nepatiesa ziņa un vainīgajiem par to būs jāatbild tiesas priekšā.»  Latvijas Piens  pārstāvis un piena kooperatīva Trikāta KS valdes priekšsēdētājs Uldis Krievārs jau iepriekš informēja, ka Latvijas Piens iesniedzis juridisku pretenziju a/s Preiļu siers valdes priekšsēdētājam J.Šņepstam par nepatiesu ziņu izplatīšanu par jauno piena rūpnīcas projektu, ko Preiļu siera vadītājs publiski 15.martā notikušajā LPCS prese konferencē nosaucis par «naudas atmazgāšanas projektu». U. Krievārs uzskata, ka J.Šņepsts publiski un bez pamatojumiem faktiski apsūdzējis  jauno projektu un tā attīstītājus kriminālnoziegumā tautas valodā sauktā par «naudas atmazgāšanu».

«Vēl jo vairāk – tas izdarīts publiski piensaimniekus pārstāvošas organizācijas LPCS preses konferencē, tādējādi nomelnojot nozari un kooperatīvus kolēģu zemnieku acīs. Tam jāliek punkts un katram jānes atbildība par saviem izteikumiem,» uzsvera U.Krievārs. Anete Bergmane uzsver, ka, ne SIA Latvijas Piens, ne tās dalībnieki nav noziedzīgi ieguvuši naudas līdzekļus un neplāno šādā veidā iegūtus naudas līdzekļus legalizēt, izmantojot piena pārstrādes rūpnīcas projektu. Līdz ar to minētie Šņepsta kunga izteikumi ir atzīstami par Latvijas Piens un tās dalībnieku godu un cieņu aizskarošām ziņām, kas neatbilst patiesībai. Saskaņā ar Civillikuma 2352.1.panta otro daļu, ja personas godu un cieņu aizskarošas ziņas tiek izplatītas presē  un tās neatbilst patiesībai, šīs ziņas presē arī jāatsauc. Līdz ar to Preiļu siers un tās valdes priekšsēdētājam J.Šņepstam tika nosūtīta pretenzija ar prasību  nepatiesās ziņas nekavējoties atsaukt, atsaukumu publicējot visos masu informācijas līdzekļos, kuros tika atspoguļota nepatiesā ziņa. Jau ziņots par Šņepsta izteikumiem, par ko sašutumu pauda lauksaimnieku kooperatīvu un organizāciju pārstāvji.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām