Pasta sūtījumos atklāj vairāk nekā pustonnu narkotisko vielu 

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde uzsākusi trīs kriminālprocesus par narkotisko vai psihotropo vielu izgatavošanai paredzēto izejmateriālu (prekursoru) kontrabandu, informē VID.

Monta Glumane, 02.05.2019

Foto: LETA

VID Nodokļu un muitas policijas darbinieki, pārbaudot to rīcībā esošo informāciju, atklājuši vairākus narkotisko vielu izgatavošanai paredzēto izejmateriālu (prekursoru) kontrabandas gadījumus, kuros ievests ķīmisks prekursors: 1-fenil-2-propanons jeb BMK. Tas tiek izmantots narkotiskās vielas – amfetamīna un metamfetamīna – ražošanai. Viens no gadījumiem atklāts sadarbībā ar VID Muitas pārvaldi.

2019.gada aprīlī tika uzsākti trīs kriminālprocesi par 513 kilogramu, 19,9 kilogramu un 19,9 kilogramu 1 fenil 2 propanonu jeb BMK saturošas vielas nelikumīgu pārvietošanu pāri Latvijas robežai, izmantojot kurjerpasta pakalpojumus.

No izņemtā prekursoru daudzuma iespējams izgatavot aptuveni 300 kilogramus amfetamīna jeb 600 000 devu, kuru aptuvenā tirgus cena ir 3,5 miljoni eiro.

Kriminālprocesu ietvaros tika aizturētas četras 1969., 1967., 1978. un 1984.gadā dzimušas personas. Tās atzītas par aizdomās turētām pēc Krimināllikuma pantiem un personām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Jaunākais izdevums