Citas ziņas

Pavļuts: Bordāna piedāvātais darbu plāns būtiski pārsniedz budžeta iespējas

LETA, 12.11.2018

Daniels Pavļuts

Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līdera Jāņa Bordāna piedāvātais topošās valdības darbu plāns būtiski pārsniedz budžeta iespējas, šorīt LTV «Rīta panorāmā» vērtēja apvienības «Attīstībai/Par» (AP) viens no līderiem Daniels Pavļuts.

Pavļuts vērtēja, ka JKP potenciālajiem partneriem piedāvātā papildinātā valdības darbu programma noteikti esot solis uz priekšu, jo tajā ņemti vērā atsevišķi citu partiju ierosinājumi, tomēr tajā esot lietas, par kurām visas partijas vienoties nevarēšot.

Politiķis paziņoja, ka AP esot svarīgi, lai pirms valdības izveides būtu skaidra partiju vienošanās par to, ko un kā tā noteikti izdarīs. No šādas vienošanās viedokļa ļoti svarīgas būšot šodienas vairāku partiju sarunas.

Pavļuts uzsvēra, ka AP būšot ļoti svarīgi runāt par darbu plānu ietekmi uz valsts budžetu, jo pirms vēlēšanām izteikto solījumu ietekme uz budžetu sagaidāma ļoti liela un arī pašlaik «ar neapbruņotu aci» esot redzams, ka daļa solījumu pārsniedz budžeta iespējas.

AP aplēsusi, ka visu solījumu izpilde prasītu papildus aptuveni miljardu eiro, kas neesot izdarāms «ne pie kāda scenārija», tāpēc partijām esot jārunā, kā iecerēto izdarīt pakāpeniski, ko darīt vispirms, ko - pēc tam.

Minētais gan neliedza pašam Pavļutam paziņot, ka visu partiju interesēs būtu palielināt mediķu atalgojumu un darīt to straujāk nekā bija plānojusi aizejošā valdība, bet arī par šo jautājumu vēl būšot jāpanāk partiju vienošanās.

Taujāts, kādus ministru amatus AP gribētu jaunajā valdībā, Pavļuts atkārtoti apgalvoja, ka AP amatu sadali redzot pakārtotu norunām par darāmo darbu sarakstu un AP nevēloties iekļauties valdībā, kurā nav skaidrības par to, kas tiks izdarīts, kā rezultātā četrus gadus notiktu muļļāšanās uz vietas. AP varot uzņemties atbildību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, bet tikai tad, ja valdošās koalīcijas partijām ir skaidra vienošanās par novadu reformas saturu, tāpat partija varot vadīt veselības un izglītības jomas.

Pavļuts kritizēja, ka pēc JKP iniciatīvas pašlaik Saeima ir dīkstāvē, jo tajā nav izveidotas komisijas. Politiķis domā, ka līdz šīs nedēļas vidum vajadzētu pasteidzināt cilvēku sadali pa komisijām un nevajag to sasaistīt ar valdības veidošanu, jo arī par komisijām jau vēl būs jāpanāk politiskas vienošanās, kas var prasīt laiku. AP atbalstīšot principu, ka komisiju vadību vajag atvēlēt arī opozīcijai.

AP ir gatava darīt visu iespējamo, lai Latvija pēc iespējas ātrāk tiktu pie strādājošas valdības, paziņoja Pavļuts.

Komentāri

Pievienot komentāru