Pavļuts: Latvijas ekonomikā jau drīzumā trūks kvalificēta darbaspēka 

Latvijas ekonomikā visdrīzākā laikā trūks kvalificēta darbaspēka, tāpēc uz ārvalstīm aizbraukušo iedzīvotāju reemigrācijas veicināšana ir ekonomiskā loģikā balstīta nepieciešamība, sacīja ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Jānis Rancāns, 12.9.2012

Raidījumā Dienas Rīts ministrs norādīja, ka Latvijai vajadzīgās specialitātes noteikti būšot IT speciālisti, programmētāji un kvalificēti apstrādes rūpniecības speciālisti. Savukārt reemigrācijas ietvaros aizbraukuši cilvēki būtu jākartē, lai saprastu to kvalifikāciju.

Komentējot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) rosinājumu sākt kriminālvajāšanu pret bijušajām Latvenergo amatpersonām, ekonomikas ministrs sacīja, ka krimināllieta sedz laiku no 2006. gada un tās pamatdarbības notikušas iepriekšējo ministru laikā.

Ekonomikas ministrija D. Pavļutu esot informējusi, ka tad, kad lieta kļuvusi aktuāla, tikušas veiktas izmaiņas Latvenergo iepirkumu kārtībā un ieviests dienests, kas nodarbojas ar sistēmu uzraudzību. Tomēr ministrs arī norādīja, ka varbūtību, ka ir vēlme kaut ko nozagt, izslēgt nevar, bet var izveidot kontroles sistēmas, lai samazinātu šādu iespēju.

Runājot par Visaginas atomelektrostacijas (AES) būvniecību, D. Pavļuts pastāstīja, ka vislielākie neskaidrības apspekti šajā projektā patlaban ir saistīti ar ekonomisko pamatojumu un to, kā tiks risināti kodolatbildības jautājumi. Ministrs norādīja, ka kodolatbildības jautājumi ir saistīti ar to, kas notiek tad, ja iestājas kādas sekas – citas valstis nevar uzņemties tādu pašu atbildību, kā tā valsts, kas operē kodolstaciju.

Savukārt, runājot par elektroenerģijas tirgus atvēršanu, D. Pavļuts akcentēja, ka virzība uz brīvu un liberalizētu elektroenerģijas tirgu tuvojas un ir nenovēršama. Gala lēmumus par to, kad tas varētu attiekties uz mājsaimniecībām, pagaidām neesot pieņemts, bet sagaidāms, ka tas varētu notikt nākamā gada otrajā pusē.

Tevi varētu interesēt

Iecere atbalstīt tikai lielos, uz eksportu orientētos elektrības patērētājus var atdurties pret...

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosinājis uzsākt kriminālvajāšanu...

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis kriminālvajāšanas...

Uzņēmumu peļņa pērn sasniegusi 652,8 milj. Ls pretstatā 75,8 milj. Ls zaudējumiem...

Latvija ir parādījusi spēcīgāko izaugsmes sniegumu ne tikai starp Baltijas valstīm, bet...

Nepalaid garām

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...