Pēc 17 stundu debatēm Rīgas dome apstiprina 2018.gada budžetu ar 48 miljonu eiro deficītu

2017. gada 15. decembris plkst. 12:41
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Rīgas domes deputāti piektdien, 15.decembrī akceptēja 2018. gada pilsētas budžetu, kas paredz, ka nākamajā gadā Rīgas budžeta ieņēmumi sasniegs 906,5 miljonus eiro, bet izdevumi būs 955,8 miljoni eiro, informē pašvaldībā.

Rīgas mēra preses sekretāre Laila Ivāna apstiprināja, ka kopš 1996.gada šī ir bijusi garākā budžeta pieņemšanas sēde. Kopumā sēde ar pārtraukumiem ilga 17 stundas. Jautājumu sadaļā no opozīcijas puses tika uzdoti 538 jautājumi, ziņo LETA. Budžeta projekts ar vairākiem pārtraukumiem kopumā tika skatīts trīs dienas.

Nākamgad vairāk nekā 40 miljonus eiro investēs pašvaldības īpašumu atjaunošanā un izglītības, veselības, kultūras un sociālo iestāžu infrastruktūras sakārtošanā.

Lielākie sporta stadioni un aktīvās atpūtas laukumi tiks izveidoti pie Rīgas Imantas vidusskolas, Mežciema pamatskolas un Rīgas 96.vidusskolas.

Turpināsies Mežaparka Lielās estrādes pārbūves I kārtas darbi, izmaksas 2018.gadā – 14,75 milj. eiro. Ekspluatācijā objektu nodos 2018.gada 18.jūnijā.

Tiks nodrošinātas bezmaksas pusdienas 10.- 12. klašu skolēniem (aplēses liecina, ka tie ir gandrīz 14 000 skolēnu) no 2018. gada 1. septembra. Tam nepieciešami 1 352 712 eiro. Datortehnikas iegādei atvēlēti 1 414 000 eiro.

Uzsāks pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu un skolotāju palīgu (auklīšu) veselības apdrošināšanu. Vajadzīgi 864 236 eiro, lai apdrošinātu 4080 darbiniekus, kuri pašvaldībā nepārtraukti nodarbināti vairāk nekā trīs gadus un strādā pilnu darba laiku vai vismaz 0,5 amata slodzes. Privātajiem bērnudārziem papildus pieprasīts 1 milj. eiro (2017.gadā bija 13,4 miljoni eiro).

Nākamajā gadā apmēram 13 miljoni eiro tiks ieguldīti brauktuvju seguma atjaunošanā, paredzot turpināt Rīgas centra maģistrālo ielu sakārtošanas darbus. Nākamajā gādā seguma atjaunošana tiks veikta Krasta ielā posmā no Salu tilta līdz Ogres ielai, Brīvības ielā no Bruņinieku ielas līdz Gaisa tiltam, Kalpaka bulvārī n Brīvības ielas līdz Krišjāņa Valdemāra ielai, Merķeļa ielā u.c.

Pilsētā norisināsies arī vērienīgi satiksmes infrastruktūras pārbūves darbi. Gatavojoties XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem tiks pārbūvētas Daugavas stadionam pieguļošās – Vagonu, Ata un Augšiela, kā arī satiksmes pārvads Augusta Deglava ielā, būvdarbos kopā ar ES fondu un valsts līdzfinansējumu ieguldot 3,5 miljonus eiro. Tāpat tiks veikta satiksmes pārvada pār dzelzceļu pie Brasas stacijas pārbūve, lai nodrošinātu ērtu satiksmes kustību svētku dalībniekiem uz Mežaparka lielo estrādi. Objekta atjaunošanā tiks ieguldīti 3,9 miljoni eiro.

Nākamajā gadā paredzēts izbūvēt veloceļu Imanta – Daugavgrīva, ieguldot 2,9 miljonus eiro, veloceļu Centrs- Ziepniekkalns par 1,9 miljoniem, kā arī izbūvēt veloceļu Turgeņeva ielā ieguldot 800 tūkstošus eiro.

Tāpat tiks veikta Lubānas ielas, Juglas ielas un Augusta Deglava ielas apļveida krustojumu pārbūve, lai nodrošinātu ērtu satiksmes kustību atklājot IKEA tīkla tirdzniecības centru pilsētas pievārtē. Rīgas pašvaldība šo krustojumu pārbūvē piedalīsies ar līdzfinansējumu 704 tūkstošu eiro apmērā. Nozīmīgi darbi tiks veikti arī Pārdaugavā, veicot Aleksandra Grīna bulvāra pārbūvi no Bāriņu ielas līdz Daugavgrīvas ielai par 1,7 miljoniem eiro.

Pilsēta turpinās darbu arī pie auto novietņu izbūves mikrorajonos, nākamajā gadā plānots izbūvēt astoņas auto novietnes apdzīvotākajos pilsētas rajonos, no pilsētas budžeta šim mērķim paredzot 1,5 miljonu eiro.

Nākamais gads iezīmēsies arī ar to, ka tiks uzsākta vairāku vērienīgu satiksmes infrastruktūras objektu būvniecība, kas norisināsies ar Eiropas fondu līdzfinansējumu. Nākamajā gadā uzsāksim satiksmes pārvada pār dzelzceļa sliežu ceļiem Rīga-Skulte ar pieslēgumiem pie Viestura prospekta un Tvaika ielas izbūves 1.kārtu. Tāpat turpināsies Salu tilta kompleksa 2.kārtas pārbūve, objektu būvniecībā kopumā ieguldot apmēram 30,2 miljonus eiro.

2018. gadā pilsētā turpināsies iekškvartālu ceļu remonti. Nākamā gada pašvaldības budžetā tam atvēlēti 4 miljoni eiro.


Dalies ar šo rakstu