Pētersone neesot aicināta uz visām Kuģniecības padomes sēdēm

2011. gada 06. maijs plkst. 17:59
Autors: Jānis Šķupelis
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) izvirzītā padomes locekle Olga Pētersone šodien kategoriski noraidījusi Latvijas kuģniecības izplatītos apgalvojumus par uzņēmuma informācijas sagrozīšanu un par absurdiem uzskata izteikumus par valsts pārstāves neierašanos uz uzņēmuma padomes sēdi, informē VSAA.

«Mani nepārsteidz Latvijas kuģniecības vadības publiskie izteikumi, jo acīmredzot ir liela vēlme novērst uzmanību no jautājuma būtības un runāt par nenozīmīgām pseidoproblēmām. Ar pilnu atbildību informēju, ka padomes sēdes reizēs, kad uzņēmuma pārstāvji mani par tām informējuši, esmu gatava apmeklēt. Taču nav iespējams «apmeklēt» padomes sēdes, kas notiek attālinātā veidā, pa faksu, izslēdzot jebkādu dialogu un iespējas uzdot jautājumus un saņemt atbildes,» norādījusi O. Pētersone. «Cits jautājums gan ir tie gadījumi, kad Latvijas Kuģniecība aizmirsusi vai citu iemeslu dēļ mani vispār nav aicinājusi uz šīm padomes sēdēm. Turklāt uzņēmuma vadībai aizmāršība piemīt ne tikai saistībā ar uzaicināšanu uz padomes sēdēm, bet arī attiecībā uz iepazīstināšanu ar padomes kompetencē esošajiem dokumentiem,» tā VSAA pārstāve.

Jāatgādina, ka VSAA iesniegums tiesībsargājošajām iestādēm izskaidrojams ar aizdomām, ka reālā tirgus cenām neatbilstošās (pazeminātās) Latvijas Kuģniecības kuģu frakts likmes var būt saistītas ar to iznomāšanu ar Latvijas Kuģniecības šā brīža vadību saistītiem uzņēmumiem no Vitol grupas, proti, Vitol grupa tos iznomā pati sev, un peļņa tādā veidā nepaliek Latvijā (tādējādi notiek izvairīšanās no nodokļiem). Lieki šķiet teikt, ka Latvijas kuģniecība šos pārmetumus noraidījusi.

Tāpat VSAA informē, ka O. Pētersone pārzina gan uzņēmumu finanšu vadību, gan transporta un tranzīta uzņēmumu specifiku, jo vairāk nekā 20 gadus strādājusi vadošos amatos lielos Latvijas uzņēmumos – Gutta, Ventspils nafta un Ventspils nafta termināls.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām