Pētījums: Var gaidīt vairāk darījumu un augstākas cenas

2017. gada 21. decembris plkst. 17:58
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

Pēc 2017. gada pavasara nelielā pieauguma, investoru uzticamības (confidence) līmenis Centrāleiropā pēdējo sešu mēnešu laikā ir strauji palielinājies līdz 130, kas ir augstākais līmenis triju gadu laikā, liecina Deloitte Centrāleiropas (CE) finanšu investoru (private equity) noskaņojuma barometrs.

Šī aptauja seko līdzi Centrālās Eiropas investīciju kopienas mainīgajam noskaņojumam ik pēc sešiem mēnešiem kopš 2003. gada. Tas aptver 10 valstis, ieskaitot Baltijas valstis.

. «Ko tas nozīmē investoru kopienai? Mēs varētu sagaidīt vairāk darījumu, paaugstinātu darījumu cenu līmeni, un, protams, palielinātu konkurenci darījumos », norāda Valters Tučs, Deloitte Latvia Finanšu konsultāciju nodaļas direktors.

Galvenie faktori, kas veicinājuši šādu optimismu, ir:

1) Stabila un strauji augoša ekonomika jau sen ir bijis pamats investoru uzticībai, un vairāk nekā ceturtdaļa respondentu (26%) sagaida ekonomiskā klimata uzlabošanos nākamajos mēnešos – un tas ir trīsreiz vairāk respondentu kā pirms gada

2) Finansēšanas iespējas - 21% aptaujāto sagaida, ka palielināsies darījumu kreditēšanas pieejamība. Aizņemtā kapitāla pieejamība dod darījumu veicējiem motivāciju veikt lielākus darījumus, 36% respondentu gaida darījumu lieluma pieaugumu

Nav pārsteidzoši, piemin Valters Tučs, ka investori meklē jaunus darījumus - 67% investētāju plāno pavadīt laiku, meklējot jaunus darījumus, nevis tikai pārvaldot jau esošo portfeli.

Palielināta darījumu aktivitāte ir novedusi pie tā, ka pārdevēji kļūst arvien aktīvāki un agresīvāki. Vairāk nekā puse respondentu uzskata, ka var gaidīt augstākas darījumu cenas, bet tikai 2% apgalvo, ka darījumu cenas varētu samazināties.

Dalies ar šo rakstu