Pētnieki: iPhone var «uzlauzt» ar lādētāja palīdzību

2013. gada 04. jūnijs plkst. 9:34
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Viedtālruņus iPhone iespējams «uzlauzt», izmantojot mobilā telefona lādētāju, noskaidrojuši Džordžijas Tehnoloģiju institūta (Georgia Institute of Technology) pētnieki.

Ar speciāla lādētāja palīdzību ierīcēs, kas darbojas ar jaunāko Apple iOS operētājsistēmu, iespējams instalēt vīrusus. Šādā veidā pētniekiem izdevies inficēt visus viedtālruņus, kas tika pārbaudīti pētījumā. Tāpat zinātnieki secinājuši, ka, izmantojot lādētāju kā vīrusa avotu, kaitīgo programmatūru klātbūtne ir grūtāk pamanāma.

«Neņemot vērā, ka iOS operētājsistēma aprīkota ar daudziem aizsardzības mehānismiem, mēs esam veiksmīgi instalējuši kaitīgu programmatūru jaunākās paaudzes Apple iOS ierīcēs,» teikts pētījumā. Sīkākas detaļas par pētījumu patlaban gan netiek atklātas.

Zinātnieki par saviem atklājumiem informējuši kompāniju Apple, bet patlaban uzņēmums uz pētījumu nav reaģējis, raksta The Telegaraph.

Db.lv jau rakstīja, ka šā gada pirmajā pusē zinātnieki nonākuši pie secinājuma, ka Android operētājsistēmas ierīces kļūst neaizsargātas pret kibernoziedznieku uzbrukumiem, ja tās ieliek saldētavā. Android ierīcei atdziestot līdz mīnus desmit grādiem pēc Celsija skalas, pētniekiem izdevies iegūt tālruņa īpašnieka kontaktu sarakstu, interneta pārlūkošanas vēsturi un fotogrāfijas.

Dalies ar šo rakstu