Viedierīces

Tehnoloģijas: iPhone 7 Plus

Jānis Vēvers, 28.10.2016

iPhone 7 Plus

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lielākais no Apple telefoniem iPhone 7 Plus ieguvis ūdensizturīgu korpusu un duālo kameru

Jau trešo gadu pēc kārtas Apple savas produkcijas cienītājus aplaimo ar diviem iPhone modeļiem vienlaikus. Un, ja iepriekšējos divos gados tie atšķīrās faktiski tikai ar ekrāna izmēru un izšķirtspēju, tad iPhone 7 Plus ir ieguvis izteiktāku identitāti. Duālās fotokameras dēļ tas tiek rekomendēts ne vien lielu ierīču, bet arī fotografēšanas cienītājiem.

Divu kameru sistēma ir patiešām interesants izgudrojums un noteikti vēl vairāk spodrinātu Apple inovatoru slavu, ja vien naskie aziāti nebūtu aizsteigušies priekšā. Februārī LG pamanījās «izšaut» savu divu lēcu G5, un pēc pāris mēnešiem tam sekoja Huawei ar P9. Lai gan katra ražotāja pieeja divu lēcu lietojumā atšķiras, nevar noliegt, ka pusgadu vēlāk prezentētais 7 Plus vairs neizskatās revolucionārs.

Dizains

Tieši tāpat kā parastais septītnieks, arī iPhone 7 Plus no sava tiešā priekšgājēja atšķiras minimāli. Faktiski kamera, ūdensizturība, plašāka krāsu palete un daudz aprunātā 3,5 mm austiņu pieslēgvietas izņemšana ir vienīgās vērā ņemamās atšķirības. Vēl no korpusa aizmugures pazudušas abas dekoratīvās horizontālās svītras, radot viengabalaina vāka iespaidu, kā arī pārveidota Home poga.

Izmēri abiem 5,5 collu telefoniem ir identiski, vienīgi jaunākais kļuvis par četriem gramiem vieglāks, «notievējot» līdz 188. Taču to ikdienas lietošanā nudien var just varbūt tikai pieredzējis juvelieris.

Ūdensizturības pārbaudes no Euronics veikala saņemtais iPhone 7 Plus testa modelis izturēja godam. Tas pastāvēja uz soliņa lietū, pagulēja peļķē un arī ienira vannā. Nekas no uzskaitītā darbībai netraucēja. Vienīgi bažas rada atvērtā lādēšanas pieslēgvieta, no kuras ūdens pilītes uzreiz nevar izdabūt. Tādēļ pēc ierīces izņemšanas no ūdens nevajadzētu steigt to likt pie vada. Šī problēma gan ir aktuāla visiem jaunās paaudzes flagmaņiem, jo gumijas aizbāžņus izmanto vairs tikai specializētās nocietinātās ierīcēs.

Veiktspēja un ekrāns

Apple joprojām turpina pārsteigt ar spēju panākt augstus veiktspējas testu rādītājus, izmantojot relatīvi pieticīgus «dzelžus». iPhone 7 Plus ir Apple A10 procesors ar četriem 2,23 GHz kodoliem, kā arī sešu kodolu grafiskais procesors, taču testēšanas programmās tas neatpaliek no Samsung Galaxy S7, kam ir astoņu kodolu procesors un lielāka operatīvā atmiņa.

Apple apgalvo, ka jaunākās paaudzes ekrāns ir košākais, kāds jebkad viņiem bijis, taču izšķirtspējā uzlabojumu nav. iPhone 7 Plus ir tā pati Full HD izšķirtspēja ar 401 pikseļa uz collu blīvumu, kas galīgi netur līdzi galvenajiem konkurentiem, kuri piedāvā lietotājiem Quad HD. Pat ar šādu askētismu Apple nav izdevies nodrošināt pārāku akumulatora darbības laiku. Tas izskaidrojams gan ar akumulatora pieticīgo ietilpību – 2900 miliampērstundas, gan «ābolu» specifiku. Proti, kamēr netiek darbināts grafiskais procesors, tālrunis elektrību tērē minimāli. Tādēļ «aifona» lietotājiem izdodas klausīties mūziku pat vairāk nekā diennakti no vietas. Ja izmantojat tālruni tikai zvaniem, īsziņām un e-pastu sūtīšanai, tad ar vienu uzlādi tālrunis var nokalpot pat pusotru, divas dienas. Taču, tiklīdz pieslēdzas grafiskais procesors, viss mainās. Piemēram, video atskaņošanas vai spēļu spēlēšanas režīmā iPhone7 darbojās vien četras stundas un dažas minūtes, turklāt šajā laikā korpusa aizmugure pamatīgi sakarsa. Tiešajam konkurentam Galaxy S7 Edge šajā ziņā veicās krietni labāk – tas video rādīja vairāk nekā 10 stundas un īpaši neuzkarsa.

Fotokamera

12 megapikseļu duālā fotokamera ir viens no galvenajiem argumentiem, kas varētu pārliecināt iepriekšējo paaudžu iPhone Plus lietotājus pāriet uz jauno modeli. Viena tās lēca ir platleņķa, kas tver plašu laukumu, bet otra – telefoto. Tā nodrošina divkārtīgu optisko un līdz pat desmitkārtīgu digitālo pietuvinājumu. Arī pašas lēcas ir uzlabotas, tādēļ spēj «uzsūkt» uz pusi vairāk gaismas, kas ļoti noder, fotografējot rudenīgi drēgnās dienās, telpās un novakarēs. Lielākajā daļā gadījumu rezultāts ir patiešām slavējams un pārliecinoši pārspēj parastā iPhone 7 iespēto, jo īpaši dienas gaismā un ja pustumsā fotografēts viens centrālais objekts. Attēls ir ass, detalizēts, vienīgi krāsas nav tik izteiksmīgas kā dzīvē.

Ar naksnīgas pilsētas panorāmām un pietuvinājumiem gan tik labi neveicas. Mēģinājumi vienā kadrā ietvert vairākus desmitus celtņu liek visai bildei izplūst. Savukārt objekta pietuvināšanai labāk izmantot tikai optisko tālummaiņu, jo digitālā diemžēl attēlu pārvērš no prāviem četrstūriem sastāvošā mozaīkā, kurā sīkākas detaļas nav iespējams izšķirt.

Secinājums

Ja iPhone 7 pārākums pār iPhone 6s ir vien ūdensdrošs korpuss un daži sīkumi, tad 7 Plus papildus piedāvā daudz labāku duālo fotokameru. Lietotājiem, kuri pieraduši savu dzīvi dokumentēt ar viedierīci, tas būs gana spēcīgs arguments. Savukārt visiem pārējiem būs divreiz jāpadomā, vai uzlabojumu ir gana daudz, lai būtu vērts mesties uz veikalu pēc iPhone 7 Plus, pat ja tas ir lielisks, līdz niansēm nostrādāts un neapšaubāmi iekārojams viedtelefons.

VĒRTĒJUMS

Apple iPhone 7 Plus

Plusi

+ Teicama duālā fotokamera

+ Ātrs četrkodolu procesors

+ Ūdensdrošs korpuss

Mīnusi

– Video atskaņošana ātri iztukšo bateriju

– Viena pieslēgvieta visam

– Konkurenti tikpat lielu ekrānu iespieduši parocīgākā korpusā

Dizains 8

Ērtums 7

Funkcionalitāte 8

Cenas un kvalitātes atbilstība 6

Cena modelim ar 32 GB iebūvēto atmiņu ap 940 eiro

Meklē Lattelecom veikalos un www.lattelecomveikals.lv

Sadarbībā ar Lattelecom

Komentāri

Pievienot komentāru