Atpūta

Piektdienas intervija ar KleinTech services valdes locekli, 4SmartStreets produkta vadītāju Kasparu Egliņu

Lelde Petrāne, 29.07.2016

Foto: no personīgā arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Biznesa portāls Db.lv piedāvā piektdienas mini interviju sēriju. Katru nedēļu kāds no uzņēmējdarbības vides pārstāvjiem sniedz atbildes uz jautājumiem - gan nopietniem, gan arī personīgākiem.

Uz jautājumiem šonedēļ atbild SIA KleinTech services valdes loceklis, 4SmartStreets produkta vadītājs Kaspars Egliņš.

- Trīs svarīgākie fakti par Jūsu pārstāvēto uzņēmumu? Ar ko Jūsu uzņēmums ir unikāls?

SIA KleinTech services, balstoties uz iepriekšējo projektu pieredzi, ir radījis produktu 4SmartStreets, kas ir satiksmes plūsmas analīzes rīks un sniedz precīzus, faktuālus datus tiešsaistē par kustīgu obejktu plūsmu noteiktā vietā un laikā. Risinājumam par pamatu ir izmantota deep learning jeb mākslīgā intelekta tehnoloģija, kas ļauj apmācīt datoru atpazīt dažādus kustīgus objektus, kā piemēram, velosipēdistus, gājējus un automašīnas, un tos saskaitīt, tajā pašā laikā darot to ar teju 100% precizitāti, un nekļūdīgi neieskaitīt objektus, kuri konkrētajā kameras atrašanās vietā nav prioritāri.

- Kāpēc Jūs strādājat šajā uzņēmumā/nozarē?

IT nozarē strādāju jau teju 10 gadus un vēl joprojām ir sajūta, ka ir, kur «rakt un rakt». Manuprāt, pateicoties uzņēmīgiem cilvēkiem, šī nozare Latvijā attīstās ļoti strauji, tāpēc katra diena nāk ar jaunu izaicinājumu.

- Kas Jūs iepriecina un kas Jūs apbēdina, kad raugāties uz Jūsu pārstāvēto nozari un Latvijas valsti kopumā?

Iepriecina fakts, ka IT nozare ir viena no straujāk augošajām valstī, un Latvijā ir daudz tiešām profesionālu speciālistu, ar ko lepoties – gan programmētāji, gan projektu vadības līmeņa cilvēki, taču vienlaikus arvien spilgtāk iezīmējas tendence, ka šie speciālisti labprātāk izvēlas strādāt ārvalstu tirgiem un projektiem. Nav noslēpums, ka iemesls tam ir atalgojuma atšķirības.

- Kas Jūs iepriecina un kas Jūs apbēdina, kad raugāties uz Jūsu pārstāvēto uzņēmumu?

Vislielākā uzņēmuma bagātība un tā stūrakmeņi ir darbinieku komanda un gadiem uzkrātā pieredze, darbojoties šajā dinamiskajā vidē. Man patīk domāt, ka ikviens no mūsu komandas darbiniekiem uz darbu nāk iedvesmas pilns un viņu pavada izaicinājuma sajūta. Uzņēmumā vienmēr esam bijuši atvērti jaunām un drosmīgām idejām, līdz ar to ļaujam darbiniekiem radoši izpausties, tāpēc īsti nepiekrītu apgalvojumam, ka «datoriķi ir sausiņu brigāde». :-)

Tomēr apbēdina, ka ne vienmēr pietiek kapacitātes visas drosmīgās idejas realizēt dzīvē.

- Kas Jums ir šā brīža lielākā aktualitāte?

SIA KleinTech services nupat ir radījusi un palaidusi dzīvē vienu no savām drosmīgākajām idejām – produktu 4SmartStreets. Mūsu produkts ir tikko uzsācis savu tirgus apgūšanas ceļu. Katrs jaunais uzstādīšanas punkts mums ir kā mazs un gaidīts izaicinājums, jo tikai šādi, soli pa solim, mēs spēsim sasniegt nosprausto mērķi – sniegt klientam gandrīz 100% informāciju par satiksmes plūsmas intensitāti un tās dalībniekiem katrā no 4SmartStreet punktiem.

- Vai Jūs un Jūsu pārstāvēto uzņēmumu var atrast interneta sociālajos tīklos? Kāpēc – jā vai nē?

4SmartStreets ir aktīvs Facebook un Twitter kontos. Ziņojam interesentiem gan par produkta attīstību, gan par jaunām pilsētām, kurās uzstādīts mūsu produkts. Runājot par mājas lapu – cik unikāls ir mūsu produkts, tikpat unikālu vēlamies izveidot mūsu mājas lapu.

- Atklājiet savu labāko un sliktāko īpašību?

Vienmēr mēģinu ar visiem pa labam. Uzskatu, ka tas ir gan mans pluss, gan vienlaikus arī mīnuss.

- Ko jūs noteikti tuvāko piecu gadu laikā gribētu sasniegt/izdarīt?

Kā ikvienam uzņēmuma vadītājam gribas, lai uzņēmums strādā ar pozitīviem rādītājiem. 4SmartStreets ir unikāls produkts, tāpēc tuvākajā laikā veltīsim spēkus, lai to veiksmīgi aizvestu arī ārpus Latvijas robežām.

- Kas jāņem vērā cilvēkam, kurš vēlas strādāt Jūsu pārstāvētajā uzņēmumā?

Trūkstošo teoriju vienmēr var iemācīties, bet par lielu vērtību uzņēmumā uzskatām ticību idejai «līdz kaulam» un neatlaidīgu tiekšanos uz mērķi.

- Pastāstiet par savu ceļu uz pašreizējo amatu un to, kāds bija Jūsu pirmais darbs?

Par pirmo darbu jāpasakās manam tētim, kas, man esot 14 gadus vecam, bija stipri norūpējies par manām vasaras brīvlaika aktivitātēm. Pateicoties viņam, tiku pie pirmās haltūras celtniecībā. Gadījās, ka pirmajā darba dienā pārsitu apsildāmās grīdas cauruli, līdz ar to atlikušās darba dienas nācās nostrādāt bez samaksas. Lieki teikt, ka laimīgs nebiju un ātri vien sapratu, ka šis nav mans lauciņš. Tomēr jau kopš bērnības man ir interesējusi IT nozare un viss, kas saistās ar to, līdz ar to likumsakarīgi, ka šobrīd esmu SIA KleinTech services, kas rada tādus produktus kā 4SmartStreets.

- Kā un kad radies Jūsu pārstāvētā uzņēmuma nosaukums un logo?

4SmartStreets ir pavisam jauns produkts, tomēr jau ticis pie sava logo. Uzskatu, ka logotipam ir jābūt viegli uztveramam, tādu to arī veidojām. Runājot par produkta nosaukumu, ar to ir līdzīgs stāsts un tas simbolizē spēju nodrošināt gudrus risinājumus gudrā pilsētvidē.

- Vai ir kas tāds, ko Jūs nepiedodat darbā vai dzīvē kopumā?

Gan darbā, gan ārpus tā augsti vērtēju līdzcilvēku lojalitāti, līdz ar to būtu grūti samierināties ar apzinātu nodevību.

- Atklājiet kādu faktu, kuru mūsu lasītāji, iespējams, vēl nezina par Jūsu pārstāvēto uzņēmumu.

Vidējais darbinieku vecums ir 30 gadi.

Populārākā frāze ofisā: «Termiņš ir rītdiena!».

Darbinieku dzimšanas dienas tiek svinētas ofisa terasē, cepot gaļu (esam to darījuši arī pie -26 grādiem).

- Vai jums ir kāda īpaša metode, kas palīdz saņemties sarežģītās situācijās? Kāda tā ir?

Izstrādājot jaunus produktus, nereti ceļā gadās dažādi negaidīti šķēršļi, kas var izsist no līdzsvara. Ar laiku esmu iemācījies neuztvert visu pārlieku sakāpināti, bet pieturēties pie prioritātēm, saglabājot vēsu prātu.

- Kas Jūs pēdējā laikā ir patiesi pārsteidzis – patīkami vai nepatīkami?

Diemžēl pēdējā laikā izteikti saskaramies ar valsts un pašvaldību iestāžu birokrātiskajiem procesiem, kas būtiski tērē jauno censoņu, produktu radītāju dārgo laiku. Tomēr šo apgalvojumu nevar attiecināt uz visām Latvijas pašvaldībām, mums ir arī labie stāsti.

- Ja Jums gribētu noorganizēt ideālas pusdienas, kādas tās būtu?

Tikai mana sieva zina, kā pagatavot manu mīļāko frikadeļu zupu.

- Kura grāmata/filma/personība ir uz Jums atstājusi vislielāko ietekmi – profesionāli un personīgi?

Nāk prātā filma Forrest Gump ar Tomu Henksu galvenajā lomā un frāzi «Run, Forrest, run!» Dzīvē arī vados pēc šī motīva – lai kas notiktu, jādodas tik uz priekšu.

- Kas Jūs iedvesmo un motivē?

Šajā ziņā varbūt nedaudz atšķiros no lielākās cilvēku daļas, jo pašmotivējos. Ja lieta, ko daru, patīk un interesē, tad mākslīga motivācija nav nepieciešama.

- Kā, Jūsuprāt, vislabāk iztērēt loterijā laimētus 10 tūkstošus eiro?

Pieredze rāda, ka viegli nākusi nauda ilgi kabatā neturas, tomēr man tāpat kā vairākumam uzņēmēju un savu ideju bīdītājam, ilgi nebūtu jādomā, kur šos līdzekļus ieguldīt.

- Kam Jūs savā darba ikdienā pievēršat vislielāko uzmanību? Vai Jums ir savi īpašie rituāli darba dienu uzsākot, tās laikā vai to noslēdzot?

Esmu cilvēks, kam patīk būt kustībā gan tiešā, gan pārnestā nozīmē, tāpēc arī darbā sekoju līdzi tam, lai darbi virzās uz priekšu. Īpašie rituāli – ar komandu papriecāties ne tikai par lielajām, bet arī mazajām uzvarām ikdienā.

- Izstāstiet savu mīļāko anekdoti vai kādu smieklīgu/interesantu atgadījumu no dzīves/darba.

Puisītis pieskrien pie policista un saka:

- Esmu apmaldījies.

Policists jautā:

- Savu adresi zini?

- Jā, jaaniitis@inbox.lv.

- Jūsu novēlējums db.lv lasītājiem.

Mums ikkatram vajadzētu atcerēties, ka esam stipri un uz lielām lietām spējīgi. Galvenais ir sev noticēt un virzīties uz mērķi!

- Lūdzu iesakiet kādu kultūras pasākumu, kuru pēdējā laikā esat apmeklējis (vai plānojat doties, vai vēlētos apmeklēt), un kuru ieteiktu arī citiem?

Es, kā dzimis liepājnieks, rekomendēju visiem vasaras brīvdienas pavadīt Liepājā – baudīt jūru, skaisto pilsētu un noteikti izmantot iespēju apmeklēt Liepājas lepnumu – jauno koncertzāli Lielais Dzintars un tās piedāvātos pasākumus.

Informācija par rubriku: Jautājumi visiem šīs rubrikas dalībniekiem ir vienādi. Atbildes dalībnieki sniedz rakstiski.