Piektdienas intervija ar Lux Express valdes locekli Signiju Kalniņu 

Biznesa portāls Db.lv piedāvā piektdienas mini interviju sēriju. Katru nedēļu kāds no uzņēmējdarbības vides pārstāvjiem sniedz atbildes uz jautājumiem - gan nopietniem, gan arī personīgākiem.

Lelde Petrāne, 2016. gada 16. decembris plkst. 11:39

Uz jautājumiem šonedēļ atbild pasažieru pārvadātāja Lux Express valdes locekle Signija Kalniņa. Lux Express nodrošina reisus starp Baltijas valstīm, uz Krieviju un vairākām Eiropas valstīm, tas pieteicis sevi arī divos iekšzemes tirgos – Igaunijā un Polijā.

Kāpēc Jūs strādājat šajā uzņēmumā/nozarē?

Nav tā, ka tieši šo nozari esmu mērķtiecīgi izvēlējusies – drīzāk nonācu šeit nejauši, un tā ir sanācis, ka nepārtrauktu, jaunu izaicinājumu rezultātā vēl joprojām esmu šeit. Lux Express ir inovatīvs uzņēmums, kas nemitīgi attīstās un mainās, un rutīna šeit ir sveša – tas mani aizrauj un uzrunā visvairāk.

Kas Jūs iepriecina un kas Jūs apbēdina, kad raugāties uz Jūsu pārstāvēto nozari un Latvijas valsti kopumā?

Mani iepriecina, ka cilvēki Latvijā joprojām izvēlas autobusu kā ceļojuma transporta līdzekli, izprotot tā priekšrocības gan attiecībā uz papildu brīvā laika resursu, jo autobusā ērti var lasīt žurnālus, skatīties filmas, strādāt pie datora, gan skatoties uz vides ekoloģijas jautājumiem, jo tas ir veids, kā samazināt izmešus dabā – tie ir daudz mazāk, ja ceļojam ar autobusu, nevis personīgo automašīnu. Patiesi iepriecina, ka cilvēki izdara pārdomātas izvēles, pievēršot uzmanību tam, kādu pakalpojumu iegādājas.

Apbēdina, protams, absurdā situācija saistībā ar iekšzemes pārvadājumiem Latvijā – tirgus ir slēgts, konkurence neiespējama, valsts katru gadu turpina maksāt lielākas dotācijas esošajiem pārvadātājiem, starp kuriem ir sadalīti maršruti, taču tas nav risinājums. Valstij vajadzētu iesaistīties un palīdzēt risināt tos jautājumus, kuriem atbalsts patiešām ir nepieciešams. Nevajadzētu tērēt resursus tajās jomās, kurās vienlīdz labi darbojas brīvā tirgus ekonomika un konkurence. Ar esošajām dotācijām valsts nekādi neveicina transporta pakalpojuma kvalitāti, jo šī brīža pārvadātājiem gluži vienkārši nav motivācijas piedāvāt labāku servisu iedzīvotājiem.

Kas Jūs iepriecina un kas Jūs apbēdina, kad raugāties uz Jūsu pārstāvēto uzņēmumu?

Iepriecina tas, ka Lux Express virzās uz priekšu – gan attīstot produktus, gan maršrutu tīklu, gan nostiprinot savas pozīcijas esošajos tirgos, turklāt ambīciju attiecībā uz nākotni netrūkst.

Apbēdina droši vien fakts, ka Latvijā šobrīd ir ļoti grūti atrast labu darbinieku – cilvēkiem ir mazliet kaut kā sajaukušās vērtības, un maz ir tādu kandidātu, kuri saprot, ka ‘augļi’ ir laba darba rezultāts. Šobrīd lielākā daļa uzskata, ka vispirms viņiem ir jāsaņem ‘augļi’, un tad gan viņi strādās. Tāpēc jāsaka liels paldies visiem tiem uzticamajiem darbiniekiem - cīnītājiem, kuri ir kopā ar mums šodien!

Kas Jums ir šā brīža lielākā aktualitāte?

Šī brīža lielākā aktualitāte darbā ir sagatavoties nākamā gada izaicinājumiem un dažiem interesantiem jaunumiem, kurus pagaidām gan atklāt vēl nevaru, saplānot ar tiem saistītās aktivitātes. Privātajā dzīvē lielākā šī brīža aktualitāte, droši vien tāpat kā daudziem citiem, ir Ziemassvētku dāvanu sarūpēšana, ko šogad atkal ir sanācis atlikt uz pēdējo brīdi.

Vai Jūs un Jūsu pārstāvēto uzņēmumu var atrast interneta sociālajos tīklos? Kāpēc – jā vai nē?

Protams! Lai arī mūsdienās sociālie tīkli ir pārsātināti ar reklāmu, un prasītos kāds jauninājums šajā vidē, tomēr tā ir vieta, kur mēs varam sasniegt ļoti lielu daļu savas auditorijas, tāpēc mēs esam sociālajos tīklos un tas ir viens no kanāliem, kur var atrast aktuālāko informāciju par Lux Express.

Atklājiet savu labāko un sliktāko īpašību?

Īpašība, kas man daudzkārt palīdzējusi, ir mana neatlaidība un spītība – es nevaru tā vienkārši likties mierā, kamēr neesmu izmēģinājusi visas iespējas, turklāt, ja kaut kas ir neskaidrs, es ‘rakšu’, kamēr uzrakšu – daudziem tas, protams, nav ērti, bet tā nu tas ir. Turklāt man ir ļoti laba intuīcija. Sliktākā īpašība noteikti ir nepacietība – visu vajag tagad un uzreiz, lai gan apzinos, ka ne vienmēr tas ir iespējams un arī vajadzīgs.

Ko jūs noteikti tuvāko piecu gadu laikā gribētu sasniegt/izdarīt?

Protams, es vēlētos redzēt, lai 2020.gadā, kad beigsies esošie dotāciju līgumi, būtu kādas pozitīvas pārmaiņas attiecībā uz iekšzemes transporta tirgu, taču kopumā attiecībā uz biznesu man nav tādu ambīciju kā sasniegt kādu konkrētu amatu vai atalgojuma līmeni, man ir būtiski augt un attīstīties kopā ar uzņēmumu un redzēt, ka mans darbs un ieguldījums ir daļa no uzņēmuma sasniegumiem.

Attiecībā uz privāto dzīvi – tur mums katram ir kāds sapnis, bet esmu māņticīga, tāpēc arī šoreiz to paturēšu noslēpumā.

Kas jāņem vērā cilvēkam, kurš vēlas strādāt Jūsu pārstāvētajā uzņēmumā? 

Cilvēkam ir jāņem vērā, ka darba vide ir ļoti dinamiska, mainīga, un tai ir jāspēj ātri pielāgoties. Vēl arī būtiski ņemt vērā, ka, veicot darbinieku atlasi, mums nav tik ļoti būtiska cilvēka izglītība vai pieredze, bet gan viņa attieksme, ambīcijas, darba spars, kultūra un patiesa vēlme mācīties un pilnveidot sevi.

Pastāstiet par savu ceļu uz pašreizējo amatu un to, kāds bija Jūsu pirmais darbs?

Lai gan dažādus darbus vasaras sezonās sāku strādāt jau skolas laikā, mans pirmais oficiālais darbs bija būt telemārketinga operatorei, kad vakaros zvanīju cilvēkiem uz mājām un piedāvāju abonēt žurnālu ‘Labu Apetīti!’ – jāatzīst, visai drīz sapratu, ka tas nav mans aicinājums.

Savukārt ceļš uz manu pašreizējo amatu Lux Express aizsākās 2010.gadā, kad pieteicos klientu apkalpošanas speciālistes amatam – pēc intervijas gan saņēmu atteikumu, taču pēc kāda laika tomēr uzaicināja atnākt vēlreiz – lai gan biju jau atradusi citu darbu, tomēr aizgāju. Tālākais ceļš bija diezgan straujš – Klientu apkalpošanas vadītāja, Biznesa procesu vadītāja, Pārdošanas un Mārketinga vadītāja un šogad vadības uzticības apliecinājums – Valdes locekle, taču jāsaka, ja tagad atskatās atpakaļ, tad daudz ko ir noteikusi arī dažāda apstākļu sakritība.

Kā un kad radies Jūsu pārstāvētā uzņēmuma nosaukums un logo?

Līdz 2007. gadam patiesībā strādājām ar Eurolines zīmolu pēc franšīzes pricipa, taču 2007. gadā, lai nosaukums vairāk atbilstu sniegtajam pakalpojumam, tas tika nomainīts uz Eurolines Lux Express, savukārt 2012. gadā pilnībā atteicāmies no Eurolines zīmola un kopš tā brīža esam Lux Express. Logo ideju un krāsas radīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Hannes Saarpuu kopā ar tā brīža komandu, speciālā radošā aģentūra netika piesaistīta.

Vai ir kas tāds, ko Jūs nepiedodat darbā vai dzīvē kopumā?

Vispār es cenšos neturēt ļaunu prātu, jo aizvainojums un negatīva enerģija noteikti neveicina cilvēka labsajūtu, bet es noteikti izvairītos no kontakta ar cilvēku, kurš mani būtu nodevis – darbā vai privātajā dzīvē – nav būtiski.

Atklājiet kādu faktu, kuru mūsu lasītāji, iespējams, vēl nezina par Jūsu pārstāvēto uzņēmumu.

Iespējams, daudzi nezina to, ka mums ir bijušas autobusa vadītājas – sievietes.

Vai Jums ir kāda īpaša metode, kas palīdz saņemties sarežģītās situācijās?
Kāda tā ir?

Parasti jebkurā sarežģītā situācijā vislabākā metode ir to pieņemt un tad rīkoties, meklēt risinājumu! Privātajā dzīvē mans vislielākais atbalsts visu sarežģīto situāciju risināšanā ir mans vīrs.

Kas Jūs pēdējā laikā ir patiesi pārsteidzis – patīkami vai nepatīkami?

Vīrs dzimšanas dienā ar dāvanas iesaiņojumu sajauca man galvu par patieso dāvanu.

Ja Jums gribētu noorganizēt ideālas pusdienas, kādas tās būtu?

Tās būtu ideālas jau ar to vien, ka tās būtu noorganizējis kāds cits. Un te pat vairs nav svarīgi, kur un kas tas būtu.

Kura grāmata/filma/personība ir uz Jums atstājusi vislielāko ietekmi – profesionāli un personīgi?

Grāmatas – Stīva Džobsa autobiogrāfija - viņš bija unikāls, ļoti daudz sasniedza ar savu raksturu, bet domāju, ka viegli nebija ne viņam, ne līdzcilvēkiem, tāpēc dzīvē vienmēr ir svarīgs līdzsvars. Tāpat arī dažādas psiholoģiska rakstura grāmatas palīdz vairāk izprast sevi un cilvēkus man apkārt.

Personības – Vaira Vīķe-Freiberga. Gribētu kaut reizi dzīvē paspiest roku šai sievietei – viņas prezidentūras laikā bija sajūta, ka Latvijai ir ‘Saimnieks’ un ka tā ir drošās rokās! Paldies viņai par to!

Filma – franču filma ‘Neaizskaramie’ – vienkārši stāsts par dzīvi, kas liek aizdomāties.

Kas Jūs iedvesmo un motivē?

Mani iedvesmo sasniegumi un panākumi – gan sportā, gan darbā, gan privātajā dzīvē – ja es redzu rezultātu savam darbam, tad man gribas darīt vēl labāk, vēl vairāk.

Kā, Jūsuprāt, vislabāk iztērēt loterijā laimētus 10 tūkstošus eiro?

Šobrīd es tos noteikti netērētu un noguldītu iepriekš pieminētā sapņa realizēšanai, bet citādi tas noteikti būtu kāds ceļojums kopā ar ģimeni – par šo summu sanāktu kaut kas gana ekskluzīvs.

Kam Jūs savā darba ikdienā pievēršat vislielāko uzmanību? Vai Jums ir savi īpašie rituāli darba dienu uzsākot, tās laikā vai to noslēdzot?

Vislielāko uzmanību es pievēršu līdzsvaram – lai arī darba ikdiena ir gana intensīva, cenšos nepieļaut agrākās kļūdas un sabalansēt laiku, ko pavadu darbā, ar laiku, ko veltu sev. Tagad jau tam ir arī lielisks motivators – mana meitiņa, kurai, protams, ir vajadzīga mammas uzmanība.

Īpašais ikrīta rituāls darbā noteikti ir kafijas pagatavošana – mani tiešām var aizkaitināt, ja tā ir beigusies.

Izstāstiet savu mīļāko anekdoti vai kādu smieklīgu/interesantu atgadījumu no dzīves/darba.

Domāju, ka smieklīgākie atgadījumi nav publiski stāstāmi – lielākā daļa noteikti saistās ar skolas laikiem. Ja palasītu šogad izdoto Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas grāmatu MANA SKOLA Rīgas Venēcijā un Pētergaiļa paspārnē. RV3Ģ 1919.- 2019., tad dažos skolotāju atmiņu stāstos gan šos atgadījumus var izlasīt.

Jūsu novēlējums db.lv lasītājiem.

Mans novēlējums ikvienam ir saglabāt savā dzīvē līdzsvaru un vairāk vai mazāk, bet tomēr darīt lietas, kas sagādā prieku un sniedz gandarījumu – tā mēs visi būsim laimīgāki.

Lūdzu, iesakiet kādu kultūras pasākumu, kuru būtu vērts apmeklēt.

Kopā ar ģimeni dodieties uz kādu no Ziemassvētku laika koncertiem.

 

Informācija par rubriku: Jautājumi visiem šīs rubrikas dalībniekiem ir vienādi. Atbildes dalībnieki sniedz rakstiski.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2016. gada 15. decembris plkst. 10:12

Drosme uzņemties risku, spēja ātri reaģēt un pielāgoties situācijai, profesionāla komanda un...

2016. gada 15. decembris plkst. 8:45

2016. gadā zemās aizdevumu procentu likmes, algu pieaugums un zemais patēriņa cenu...

2016. gada 15. decembris plkst. 8:18

AS RAF-Avia čarterreisu nodrošināšanai pielāgojusi vienu no tās flotē esošajām...

2016. gada 15. decembris plkst. 7:00

Latvijas uzņēmēji Pasaules bankas ieteikumus par nodokļu izmaiņām dēvē par atrautiem no...

2016. gada 14. decembris plkst. 15:24

Investori parasti sagaida, ka miljardus dolāru vērtas kompānijas savas akcijas sāks kotēt...

Nepalaid garām

Šodien Ventspilī tika prezentēta jaunā koncertzāle «Latvija»....

Biznesa portāls Db.lv bija liecinieks situācijai, kad kāda sieviete SIA «Ilgezeem» tirdzniecības...

Jaunlaicenē ražotās cementēto koka ēveļskaidu plātnes tiek realizētas ne tikai Eiropā, bet...

Asociācija LANĪDA turpina publicēt ikmēneša nekustamā īpašuma tirgus cenu indikatoru....

Jau 22.sezonu Saulkrastos strādā Velosipēdu muzejs, kas ļauj ielūkoties Latvijas velosipēdu ražošanas...

No šīs sadaļas
2016. gada 15. decembris plkst. 13:30

Vairāku mūzikas festivālu rīkotāju iecienītajā Lietuvas Zarasu ezera Lielajā salā nākamgad...

2016. gada 15. decembris plkst. 10:49

Ar saukli Māksla=sirdslieta ceturtdien, 15.decembrī, Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) tiek atklāta...

2016. gada 14. decembris plkst. 17:27

Šodien, 14. decembrī, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā ar īpašu performanci...

2016. gada 14. decembris plkst. 8:59

Vēsturiski cildināta un godāta ir tīrība un kārtība, nevis to pretmets. Latvju...

2016. gada 13. decembris plkst. 10:56

Latvijas bērnu apģērba modes zīmola Lazy Francis dizainere Olga Krūze šā gada...

2016. gada 12. decembris plkst. 14:58

Latvijas filma - komēdija Svingeri - ir kļuvusi par skatītāko filmu šajā...

2016. gada 09. decembris plkst. 16:50

Db.lv turpina aizsākto tradīciju, piedāvājot rubriku Fotonedēļa - fotostāstu par aizvadītajā...

2016. gada 09. decembris plkst. 13:48

Ceļojums uz Betlēmi bija mans pirmais kopīgais ārvalstu piedzīvojums ar draudzeni. Kopš...

2016. gada 09. decembris plkst. 11:47

Saskaņā ar biznesa žurnāla Forbes aprēķiniem, par 2016.gada pārmaksātāko Holivudas aktieri jau...

2016. gada 09. decembris plkst. 9:59

Biznesa portāls Db.lv piedāvā piektdienas mini interviju sēriju. Katru nedēļu kāds no...